povídka » Mrchožravá božstva na výšinách svých
hodnotilo: 15
75%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Laird Barron

Mrchožravá božstva na výšinách svých

Kategorie: horor

originální název: The Carrion Gods in Their Heaven
originál vyšel: 22/06/2011


Komentáře:
BorgDog  | ***1/2 03.10.2017 00:04

Opět odbočení od satanského tématu, tentokrát k lykantropii, ovšem ne zcela obvykle pojaté. Možná je to nejslabší kousek sbírky, ale i tak velmi dobrý. Snad to chtělo pár stránek navíc, trochu lépe si pohrát se zakončením, no proti „usekaným“ povídkám v Okultaci stále nebe a dudy.

quinnet  | *** 10.04.2018 14:42

Útek pred pomstychtivým manželom zavedie Lornu s priateľkou do starej chaty hlboko v horách. Nález starej kožušiny jej na kľude nepridá. Remeselne je to napísané zručne a stručne, ale nosná téma to sama neutiahne.

Lucc  | ***1/2 09.05.2019 11:56

Komorní příběh o životním úniku Lorny a Mirandy, který nakonec zajde až příliš daleko. Až do jiného stavu bytí. Opět se objevuje téma přistěhovalců na divoký SZ USA – tentokrát šlo tuším o Nory – kteří s sebou přinesli ze Starého světa něco neobvyklého. Toto téma se zdá být červenou nití sbírky. Snižuji hodnocení za nadpis, který mne navnadil na nějakou pecku, ale s dějem povídky neměl pranic společného.

yerry  | **** 08.09.2019 18:23

Na rozdieľ od predchádzajúcich poviedok odohrávajúcich sa niekedy na začiatku 20. storočia, táto bola z modernej doby. Až na autá a mobily sa však kulisy a miestopis nezmenil. Teda jedná sa o príbeh akoby z konca sveta, zapadákova, divočiny. K pomerne drsnému záveru smerujú európskou mytológiou ovplyvnené kroky oboch hrdiniek. Barron ju tu umne prepája s tou pôvodnou americkou. Koho mytológia zaujíma, tomu sa poviedka bude páčiť. Tu je totiž tušená ešte staršia ako tá, ktorá by sa mohla reálne predpokladať. A staré kožuchy z neznámych dravcov, ktoré obsahujú svoje tajomstvá mám rád ;)WebArchiv - archiv českého webu