povídka » Saturnův chřtán
hodnotilo: 14
76%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Laird Barron

Saturnův chřtán

Kategorie: horor

originální název: Jaws of Saturn
originál vyšel: 03/09/2013


Komentáře:
BorgDog  | **** 03.10.2017 00:28

Je zajímavé, jak hlavně v této povídce Barron nenápadně splétá svůj vesmír dohromady. Máme tu hotel Broadsword (moudří vědí…), postavu čaroděje z „Magické ruky“ i pár dalších drobností – a bodyguarda, který si hraje na drsňáka před někým, od koho by měl radši tryskem utíkat. Konec je tentokrát kapku psychedeličtější, ale rozhodně působivý.

quinnet  | **** 27.04.2018 11:33

Stručné, výstižné a dostatočne desivé. Atmosféra by sa miestami dala krájať a hlavné postavy boli veľmi dobre vykreslené. Trošku mi to pripomínalo Silent Hill, len s tým rozdielom, že pred týmto zlom nemáte šancu utiecť.

Lucc  | **** 13.05.2019 10:50

Možná nejpůsobivější text, alespoň ve smyslu brutality, bezvýchodnosti, tenat něčeho, čemu nelze vzdorovat. Ale přečetl jsem ho nějak bez většího zaujetí a fascinace a delší ulpívání mysli, které se dostavilo u prvních povídek, se zde nekonalo. Asi by to chtělo podzimní plískanice a rozjitřenou mysl.

yerry  | **** 12.09.2019 17:41

Ďalšia poviedka s drsnou hlavnou postavou. Je ňou bodyguard, ktorý rieši veci priamočiaro a s konečnou platnosťou. Jeho partnerka Carol chodí na hypnózu k jednému týpkovi, čo sa maníkovi veľmi nezdá a preto sa rozhodne, trochu mu spracovať fasádu. Lenže hypnotizér nie je tým, čím sa na prvý pohľad zdá byť, čo maník veľmi rýchlo zistí a oľutuje. Poviedka ďalej graduje už v duchu hororových obrazov majstra HPL…

Poviedka bola dobrá a mala svoj náboj aj dávku depresie a desu. Nemôžem sa však ubrániť dojmu, že je to všetko akosi umelo pozliepané…WebArchiv - archiv českého webu