série » Vznešení mrtví
v Top10 13
hodnotilo: 44
86%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Vznešení mrtví

Autoři: Barb Hendee, J. C. Hendee

originální název: Noble Dead

počet dílů v sérii: 9

vyhledávací pomocník:
český název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie EN

odkazy: 1x [info], 1x [recenze]

Komentáře:
biker11  | ***** 04.12.2006 17:35

super fantasy – žiadne vyhranené doro a zlo – sú tu aj šedé odtiene. nie je to žiadny akčný trhák, ale číta sa super.

shpina  | *** 08.01.2007 13:38

Série je zajímavá propracovaností charakterů a nevyhraněností dobra a zla – tu nám ale autoři někdy až moc násilně podsouvají. Navíc se mnohdy pro vnitřní pohnutky hrdinů nedostáváme k pořádné akci.

Speedemon  | ***1/2 22.02.2010 08:33

Sérii sledujeme z pohledu Magiery, dhampira s neznámou minulostí a jejích nejbližších přátel. Míšence elfa a člověka Leesila, učenky Wynn a věrného psa/vlka Chapa (který samozřejmě není obyčejný pes). V prvních dílech zjišťuje Magiera, co se v ní vlastně ukrývá. Začne pátrat po své i Leesilově minulosti a odkrývá někdy opravdu nepěkné věci. Na sérii je hezké to, že si oblíbíte i záporáky. V největší míře to jsou upíři, ale elfové, lidi nebo jiná havěť taky není zrovna nejhodnější. Přispívají k tomu různé flashbacky z pohledu právě těchto postav a vidíme, že jejich úmysly nejsou zlé, někdy jen sobecké a někdy jsou prostě důležité k přežití. První dva díly jsou dle mě nejlepší. Třetí je svižný, ale více dobrodružný. Ve čtvrtém se ubere na akci a sledujete spíše hodně mluvení. To pokračuje i v dalším díle, kde však děj okoření elfové a v závěru se dočkáte uzavření celku. To však autory nezastavilo a pokračovali dále. Nebáli se vypustit z děje Magieru, Leesila a Chapa a vystavět navazující trilogii jen na Wynn a několika vedlejších postavách. Děj se začal rozmělňovat a knihy ztratily šťávu. Snad v dalších dílech autorské duo najdeinspiraci a bude se stále na co těšit.

MirabelkaP  | ***** 05.03.2010 23:17

Příjemné překvapení. Čtivá, akční série s propracovanými postavami. V šesti dílech se nachází pouze několik nudnějších pasáží. Konec sice přinesl menší zklamání svou otevřeností a odkazem na další dobrodružství hlavních postav, ale snad se dočkáme překladu druhé série a s ní i konečného rozuzlení.

seelya  | **1/2 28.01.2015 19:58

Túto sériu som čítala už dávnejšie, ale celkový dojem už vtedy nebol bohvieaký… A po menšom osviežení pamäti konštatujem, že sa veľmi nezmenil. Štýl písania je na môj vkus dosť ťažkopádny a rozvláčny, samotný príbeh bol miestami poriadne nudný a predvídateľný. Autori sa nevyhli typickým klišé (ospravedlňuje ich ale, že v upírskej sérii sa to snáď ani nedá). Prepracovanosť postáv nič moc, progres minimálny, neskutočne sentimentálny záver ani nekomentujem. A ani otvorený koniec ma na ďalšie časti nenaláka…

hmota  | **** 30.03.2016 19:03

první dva tři díly série nadprůměr…postupně, ale začíná bejt značně utahaná, osmej a devatej díl jsem dočítal už jen setrvačností…WebArchiv - archiv českého webu