série » Romány o robotech
v Top10 12
hodnotilo: 67
92%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Romány o robotech

Autoři: Isaac Asimov

originální název: R. Daneel Olivaw

počet dílů v sérii: 4

Série patří do světa: Nadace

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Google, NKC, Wikipedie EN

Komentáře:
Phoenix  | **** 06.03.2011 18:05

Celá série se točí kolem Eliáše Baleyho a jeho detektivních příběhů, do kterých jsou velice šikovně zakomponované problémy Země a přilehlých Vesmířanských planet a samozřejmě otázka robotů. V prvním díle jsme se zdržovali na klaustrofobní Zemi, postupně pronikali na planety Vesmířanů, až jsme se v posledním díle dostali na neosídlené planety. Od prvního dílu se věci postupně vyvíjí, navazují na sebe, a i když se v každém díle jisté prvky stále opakují, každá kniha přináší něco nového, co stojí za přečtení.

Speedemon  | ***1/2 10.09.2012 15:45

První tři knihy jsou prakticky sci-fi detektivky s ústřední dvojicí postav. Poslední kniha spíše propojuje předešlou trilogii s ostatními knihami (Robohistorie, Nadace). Jinak různé narážky na další Asimovy knihy jsou v každém díle. Knihy jsou postavené na dialozích, jak už jsme u Asimova zvyklí a i když to už někdy přehání s jejich délkou, tak postavy neztrácejí svou čtivost a rád jsem v knihách pokračoval dál a dál.

lenivec  | ***** 11.02.2014 13:34

Moja najobľúbenejšia detektívna séria. Proste mám rád Asimova aj keď píše detektívky. Veľmi zaujímavo a prepracovane vykreslené svety. Najväčší kontrast je medzi prvou a druhou knihou. Postavy sú skvelé. Proste je to Klasika.WebArchiv - archiv českého webu