série » Warhammer - Gotrek a Felix
v Top10 63
hodnotilo: 165
90%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Warhammer - Gotrek a Felix

Autoři: William King, Nathan Long, Christian Dunn, Josh Reynolds, David Guymer, Laurie Goulding

originální název: Warhammer: Gotrek and Felix

počet dílů v sérii: 18

Série patří do světa: Warhammer

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Google, NKC, Wikipedie EN

odkazy: 2x [recenze]

Komentáře:
Speedemon  | **** 23.09.2006 10:57

Úkrutně akční fantasy plné krve a úlomků kostí. Prostě typický Warhammer. Díky Gotrekovi a Felixovi si tento svět oblíbili čeští čtenáři. A dnes vycházejí nové a nové série. A to je jedině dobře. Povedená oddychová řežba! Ale mně tam chybí něco hlubšího, takže to nebude plný počet hvězdiček. Jen se obávám, že se asi nedočkáme konce…

Skarp  | ***** 08.08.2007 04:16

Skvěká sága, která má spád a poskytne lehké odpočinkové čtení. Jediný pro mě slabší díl byl Zabíječ upírů. Autor si nehraje na stavěn světa, který je Warhammrem jasně daný a věnuje se hlavně postavám, které jsou opravdu dokonalé. Jen škoda rozchodu Kinga s Gamesworkshopem. Long není špatným autorem, i když Zabíječ Orků je to jeho první kniha, která u nás od něho vyšla. Snaží se hodně napadobit Kinga, ale je to jiný. Snad se dočkáme dalšího pokračování od jednoho z těchto dvou autorů.

Razak  | **** 21.06.2008 12:08

Tuto sérii si vybral Polaris jako pilotní záležitost pro české čtenáře. Spousta fans dnes považuje tuto sérii za vůbec nejlepší. Podle mne je to taková spíše klasický řežba. Není zde kladen zase takový důraz na vývoj postav a podobně. Každopádně většina knih se čte dobře a i Long dokázal navázat poměrně dobře (i když je zde ještě prostor pro zlepšení). I přes neshody mezi Kingem a BL (potažmo GW) se nevzdávám se však myšlenky na nějaké grandiózní finále z pera duchovního otce Gotreka a Felixe.

papuja  | ****1/2 03.09.2008 20:58

Jak napsal Skarp lehké odpočinkové čtení, které má spád. Chvílemi vás rozesměje. Postavy jsou dokonalé a takovej skaven je vůbec maso:o)) Celá série je skvělá odpočinková četba.

GeRony  | ****1/2 11.10.2010 14:05

Bolo by iba nosenim dreva do lesa, keby napisal, ze seria o Gotrekovi a Felixovi zo sveta Warhammeru je skvelym oddychovym citanim. Seria, ktora je v nasich koncinach asi najznamejsia z tohto sveta, je vsak naozaj to, co o nej vsetci tvrdia – na nic sa nehra, ide vyhradne o odpocinkove akcne fantasy „poctenicko“ so sympatickymi postavami, ktore vam prirastu k srdcu. Gotrek – slavny trolobijec vrhajuci sa do naruce smrti s cielom hrdinsky zomriet rukou tej najvacsej prisery aka po svete chodi a jeho priatel Felix – basnik, buric a lamac zenskych srdc, ktory ma tuto smrt zazmanemat. Nesuroda dvojica, ktora zaziva fantasticke dobrodruzstva a len tak, „mimochodom“, zachranuje svet. No nefandite im :)

hanpari  | ***** 12.09.2012 21:48

Pan Nathan Long dokázal neuvěřitelným způsobem zprznit mou oblíbenou sérii. W. King napsal plnokrevnou fantasy, která si na nic nehraje. Gortrek, Felix, Snorri a později i elfí čaroděj Teclis mi sedli asi jako Gortrekovi sekera. Long nejenže nedokázal napodobit odkaz svého předchůdce, on se o to ani nesnaží!!! Což je o to smutnější, že sám patří k tuctovým pisálkům, kteří by se měli věnovat čemukoliv, jen ne psaní. Čili série končí se Zabíječem obrů, zbytkem si nemá smysl kazit chuť.WebArchiv - archiv českého webu