série » Honor Harringtonová
v Top10 46
hodnotilo: 108
93%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Honor Harringtonová

Autoři: David Weber, David Drake, Stephen Michael Stirling, Eric Flint

originální název: Honor Harrington

počet dílů v sérii: 18

Série patří do světa: Svět Honor Harringtonové

vyhledávací pomocník:
český název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie EN

odkazy: 2x [web], 1x [info]


Komentáře:
Paladin138  | ***** 06.11.2008 10:33

Jedna z nejlepší sci-fi serií které jsem kdy četl..... Propacováný svět s reálními událostmi a povahami lidí..... Skvělě vypracováný bitvy mezi loděmi v kosmu..... V prvních dílech mi hodně scházela absence bojů stíhaček které přišli až v pozdějších dílech.....

Speedemon  | **** 22.01.2011 12:07

Opravdu výborná série. Autor má promyšlený každý šroubek ve svém fungujícím soukolí. Nechybí ani postupné zdokonalování techniky, takže nevisíme ve věčně stejné kaši. Honor jsem ze začátku moc rád neměl, taková chladná mužatka, která nemá šanci táhnout děj. Omyl jako vrata! Postupně se z ní nejenom stane žena, ale i perfektní postava, kde se vyplatí sledovat každou její činnost. Příběh je hodně spletitý, motá se kolem války Království Mantichora (odkud je Honor) a republikou Haven. Válku ovlivňují politické, diplomatické i válečné události. Někdy jde především o velkou bitvu, někdy se sleduje politické dohadování a výměna vládních stran. Často nahlédneme i na druhou stranu a brzy vyjde najevo, že zde nebojuje Dobro a Zlo, ale lidé a lidé. Po přečtení jedenácti dílů hodnotím 80% Postupně jsou knihy delší a rozvláčnější a autor se ne vždy dokáže poprat s popisem emocí. To jediné mi chybí, abych hodnitil více.

Nelson  | ***** 20.09.2011 16:07

Moje (zatím) nejoblíbenější sci-fi série. Hlavně první díly jsou skvělé, pak jak jednotlivé knihy postupně nabobtnávají, tak úroveň trochu klesá, ale je to pořád výrazně nadprůměrná military sci-fi. Určitě si ji oblíbí právě fanoušci tohoto subžánru, popisy bojových akcí jsou skvělé, politické debaty někdy zase až moc dlouhé a únavné (ale ne vždy). Hlavní postava Honor Harringtonová je podána možná až trochu idylicky, hlavní je pro ní čest, její posádka a všichni, za které bojuje. Někdy s ní sice zmítají její démoni, ale většinou jde o tlak vyplývající z vnějších příčin (např. povraždění mantichorských zajatců na Kósu, nebo v podstatě vražda jejího milence ve vyprovokovaném souboji atd.). Na druhou stranu chápu, proč její lidé s ní jdou vlastně kamkoliv, byla by dokonalý velitel.

Kyra_Skress  | ***** 08.12.2014 11:22

Jakože military sci-fi jsem nikdy nemusela, tak tahle série mě dostala. Je fakt perfektní. Skvěle propracované světy, postavy, technika, politika, ve vesmíru funguje fyzika tak, jak by měla,… Pro zájemce: http://www.hmsphantom.cz – jde o český fanklub a aktivní fanoušci jsou zde vítáni.

Afrodedek  | ***** 08.10.2019 09:22

Jak zde psal kolega, za mě jedna z nejlepších sci fi, co jsem kdy četl. Naprosto úžasné!!!WebArchiv - archiv českého webu