série » Corum
v Top10 1
hodnotilo: 24
68%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Corum

Autoři: Michael John Moorcock

počet dílů v sérii: 3

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ


Komentáře:
shpina  | * 22.01.2007 13:38

Zcela prapodivná a nezajímavá série, kgterá u nás mohla vyjít snad jen díky hladu po zahraniční fantasy na počátku devadesátých let.

tomts  | ***** 23.09.2008 14:04

Série u nás bohužel nevyšla celá a tudíž ji někteří neinformovaní hodnotí jako nekvalitní. Moorcock je však klasická fantasy. Perfektně propracované postavy a spousta originálních myšlenek, které Eddings a ostatní už jen rozvíjeli. Jen lituji, že Tom Jirkovský podlehl „nátlaku kritiků“ a nevydal zbylé díly…:o((

jethro.tull  | **** 23.10.2009 08:08

Velmi zdařile napsaná série. Autor udržuje napětí v každém díle a úspěšně ho graduje až do konce, násilné scény jsou podány velmi věrohodně se vší brutalitou, hlavní hrdina je tak trochu antihrdina, okolnostmi donucený stát se hrdinou. (Připomíná tím Elrika od téhož autora.) To, že si autor vypomáhá nadpřirozenými zásahy, bych knize vůbec nevytýkal, to je v tomto žánru běžné, vzpomeňte na Tolkiena: Když už je situace neřešitelná, přiletí orli. Tyto tři útlé knížky mě nadchly, škoda, že série u nás nevyšla celá.

GeRony  | ***1/2 30.09.2010 15:26

Seria, ktore kvalita rastie kazdym dalsim dielom. Knieza Corum je sympaticka postava, trochu melancholicka, ktore urcite budete fandit. Jedna sa o rychly sled dobrodruzstiev, ktore niekedy nemaju hlavu ani patu, ale v kazdom pripade vas to nuti citat dalej a dalej. Velkej citatelnosti urcite prospieva aj rozsah knizociek.

louza  | ****1/2 11.03.2020 15:33

Rozhodně zajímavé a svojské fantasy. Po pravdě není úplně jasné, jestli autor hledá pro žánr nové cesty, nebo z kolegů držících se zavedenějších žánrových zřízeních dělá úplné debily. Na jednu stranu operuje s lepými hrdiny a děvami většími než sám život, které se ale nebojí mrzačit a prznit. S klidem je staví proti padouchům v ničem si nezadajících s psychopaty z horrorů, aby vás v zápětí přivedl do města květin kde se těsně před masakrem všichni milují a množí. Moorcock se nebojí reflektovat realitu na cestě tam a zase zpátky, aby čtenáře v zápětí vzal ujetý multiverzní trip, kde staví po bok archetypální hrdiny ze svých ostatních knih. Finální epický souboj bohů odmávne laxním gestem, ale barbarskou bitku v horní dolní si umí užít měrou vrchovatou. Ve chvíli kdy už přesně víte co čtete vám roztříští realitu před očima a složí ze střípků něco úplně jiného. Ačkoli neplýtvá slovy, v textu překvapivě nic nechybí. Krajino malebné popisy popisy zvládá v plném obsahu na dvě věty, což z něj patrně dělá mistra slova. I když zážitek z knihy je místy spíš filmový. Asi to není kniha a autor pro každého, ale pokud máte otevřenou mysl a máte rádi úspornou literární ekvilibristiku s tahem na branku bez zbytečných cintů, snadno pochopíte, proč se na Moorcocka odvolávají mnozí etablovaní mistři a „mistři“.WebArchiv - archiv českého webu