série » StarCraft
v Top10 1
hodnotilo: 22
68%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

StarCraft

Autoři: Jeff Grubb, Gabriel Mesta, Tracy Raye Hickman, Aaron S. Rosenberg, Keith R. A. DeCandido, Graham McNeill

originální název: StarCraft.

počet dílů v sérii: 6

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Google, NKC, Wikipedie EN


Komentáře:
Speedemon  | *** 27.07.2013 07:14

Starcraft je především počítačová hra a proto nikoho nepřekvapí, že knihy na tom kvalitativně nejsou nijak extra dobře. Jde hlavně o marketing a fanoušci si koupí prakticky všechno. Zde se jim dostane několik akčních knih do vhodné na cestování v MHD. Křížová cesta zdařile kopíruje příběh terranské kampaně z původní hry. Stín Xel'Nagů přináší nový příběh, který je následně důležitý i v trilogii Sága temných templářů. Rychlost temnoty je podle mně nejslabší díl. Příběh o mariňákovi v jedné z jeho misí je nudný a postavy ještě hloupější než v takových knihách bývá. Královnu čepelí jsem nečetl, takže nesoudím. Nicméně by mělo jít o shrnutí zergské kampaně z původní hry. A nakonec Ghost:Nova. Dobrá oddychovka s postavou, která se mihne ve hře Stracraft 2. Celkově série až na výjimky přináší to, co jsem od ní očekával a nevybočuje ničím z klasických knih na motivy počítačových her. Má to pár stran, je to akční, děj rychlý, postavy nepropracované, za pár dnů hotovo. Autoři už taky mají něco za sebou, takže se dá očekávat dobrá zábava. Pokud máte rádi hru a ještě jste ze série nic nečetli, zkuste jeden díl a třeba vás to chytne.

Cadak  | ***1/2 03.04.2015 17:57

Původní Starcraft série jen ve směs popisuje události první hry, které sice nejsou závratná umělecká díla ale fanoušek starcraftu si je rád pročte. Nově se také začali objevovat svazky, kvalitnější, zabívající se novými postavami a událostmi souvicejícími s druhou hrou a i událostmi celkově předcházejícími.

Sérii Starcraft nelze hodnotit nejvýš, protože není vytvářena jedním autorem a kavlita jednotlivých dílů s tak různí, i tak ale dostane každého fanouška.

70%WebArchiv - archiv českého webu