série » Symfonie věků
v Top10 1
hodnotilo: 5
80%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Symfonie věků

Autoři: Elizabeth Haydon

originální název: Symphony of Ages

počet dílů v sérii: 4

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Google, NKC, Wikipedie EN


SÉRIE:
[1] Rapsodie
[2] Proroctví
[3] Osud
[4] Requiem pro slunce

Elizabeth Haydonová debutovala fantasy trilogií The World of Rhapsody: Rhapsody (1999), Prophecy (2000) a Destiny (2001), jejíž úvodní díl u nás vyšel právě pod názvem Rapsodie. Tento epos, v duchu dnešního žánru směle propracovaný, se záhy dočkal srovnání s oblíbenými sériemi Kolo času od Roberta Jordana či Meč pravdy od Terryho Goodkinda.

„V naší provincii pohřešujeme skoro dvacet dětí, některé odvezli útočníci po nájezdech, jiné se ztratily tiše přímo ze dvorků. Jejich těla nebyla nalezena, a tak se domníváme, že byly uneseny. Vrátilo se jen jedno, když jeho otec a strýc dostihli únosce, kteří byli rovněž z Navarne. Ti muži přísahali, že netuší, jak se k nim to dítě dostalo, i když je měli přímo u sebe. Jako by celý světadíl trpěl hromadnou ztrátou paměti.“

„Utiš se,“ řekla. Plameny okamžitě zareagovaly, požár živený knihami a svitky pohasl, až z něj zbyly jen žhnoucí uhlíky. Od dveří zaslechla kletbu a u srdce ucítila sotva postřehnutelné trhnutí. Hned nato se oheň začal vracet k životu. Zachvátila ji panika a plameny vyšlehly ještě výše. Uvědomila si svou chybu a znovu oheň utišila, ale musela přitom vynaložit značnou námahu, jako by proti ní bojovala jiná vůle. Pevně sevřela jílec meče a snažila se vést své myšlenky a pocity skrze jeho čepel. Účinek byl okamžitý. Oheň pohasl a od dveří se ozvalo bolestné a vzteklé zavytí.
WebArchiv - archiv českého webu