série » Mark Stone - Kapitán Služby pro dohled nad primitivními planetami
v Top10 10
hodnotilo: 69
73%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Mark Stone - Kapitán Služby pro dohled nad primitivními planetami

Autoři: Jean-Pierre Garen, Petr Macek, Louis Richard, Ivana Kuglerová, Jiří Walker Procházka, Miroslav Žamboch, Štěpán Kopřiva, Jaroslav Mostecký, Vlado Ríša, Jiří Pavlovský, Františka Vrbenská, Miroslav Zachariáš, Zdeněk Rosenbaum, Jan Kovanic, Juraj Červenák, Ladislav Szalai, Martina Šrámková, Míla Linc, Tomáš Trejbal

originální název: Marc Stone - Service de surveillance des planètes primitives

počet dílů v sérii: 71

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Google, NKC, Wikipedie EN


Komentáře:
firen  | *** 13.02.2008 18:18

Pěkné ale dávám přednost sériím, které píše jeden autor. Protože v sériích, které piše více autorů dochází k rozporům a tím je jen kažen požitek z četby.

nery  | ** 18.07.2008 02:51

Nechtěl jsem si dělat usudek podle prvních dílů tak jsem dočetl vše…bohužel se děsně opakujou náměty,autoři mají nedostatek představivosti k pojmenovávání(ať už lidí,planet,slun­cí,lodí-vše se opakuje)rozpory jsou mnohdy obrovské i v dvou na sebe navazujících svazcích od stejneho autora…jednotlivé knihy 40–80%, v celkovem pohledu spíš mizerie.Jsou tam i dvě co nemají s jakoukoli dějovou linií žádný vztah-neni to scifi,dokonce ani fantazi,prostě pohádka(mizerná – rytiř,mec ve skale,drak,ca­rodejnice…).

tomts  | **** 04.10.2008 21:48

Původní knihy psané Garenem mají stabilně úroveň šestákového odpočinkového čtení, ale byly za tímto účelem psány (stejně jako Ren Dhark či Perry Rhodan), tak je tak i beru. „Odložím mozek“ na chvíli vedle a jedním dechem přečtu nekonečné dobrodružství neporazitelného hrdiny Marka Stona i nezbytného „watsona“ robota Raye. Po přečtení zapomínám o čem kniha byla, ale vím, že jsem se bavil:)

CyberMageFroll  | ***1/2 14.05.2009 00:51

Vysloveně oddychová záležitost u které můžete vypnout mozek a sledovat „úžasná“ dobrodružství Marka Stona a jeho telepatického androida. Jediný co mě u téhle série doslova deptá jsou stále se opakující klišé, fráze a vysvětlivky. Takže doporučuji to nehltat jednu knihu po druhé, ale nechat si slušný rozestup.

Madam Brbla  | **1/2 14.05.2009 09:54

Bylo mi asi 15 let, když jsem v knihovně objevila nenápadnou knížečku „Astronef Merkur“, vypůjčila si ji a přečetla na jeden zátah. Můj strýc dokonce prohlásil, že je to nejlepší sci-fi, co kdy četl:-). Každopádně mi to vesmírné dobrodružství učarovalo natolik, abych chtěla víc: podařilo se mi vypůjčit další dva nebo tři díly, dva jsem si koupila (oželela jsem zakoupení několika svačin do školy:-)). A zjistila jsem, že dějové schéma je pořád stejné, jednoduché, naivně blboučké, s plochými postavami a topornými, opakujícími se dialogy. Tak jsem se z Marka Stonea vyléčila jen nedlouho poté, co mě nadchnul:-). Z nostalgie skrytě přechovávám dvě části, „Lágr vyděděnců“ a „Pekelný lov“, kdybych se někdy chtěla zasmát nebo třeba prodělala lobotomii. To nejprostější, nejbrakovitější co sci-fi žánr nabízí si z mého hlediska nezaslouží vyšší hodnocení než 45% a to jsem ještě sakra velkorysá. Připouštím, láká mě přečíst, co z Garrenovy předlohy stvořili autoři jako Žamboch, Mostecký, Červenák a další. Třeba časem nějaké procento přihodím;-).

joshuatree  | *** 27.12.2010 11:37

Túto sériu vážne nedokážem zhodnotiť, je to strašný brak v ktorom sa opakujú scény, zápletky a sú písane ako podľa šablóny, ale zároveň som každú knihu čítal snáď 5× a vždy keď mám chuť na niečo oddychové skončím nakoniec u niektorého dielu tejto série. Takže každému dávam 6/10(pôvodné Garenové diely)

CSE_AC/DC  | ***** 06.11.2015 15:50

Na každý jednotlivý díl této série se neuvěřitelně těším..:) Je to absolutně návykové..:) Sice od začátku člověk tuší, co se tam semele, ale čte se to jedním dechem. Nejlepší je nechat si mezi díly pár týdnů oraz, nebo si přečíst mezi tím jinou knížku, ale s chutí se k tomu vždy člověk vrátí…:) Totální oddychovka, která se mezi mými přáteli stala již kultem. Kdo nečetl Marka Stonea, jako by nebyl..:) Mark Stone – správnej chlap, tvrďák, trochu chlípník (vždy je v tom nevinně:), bojovník s velikým srdcem, krásné ženy (samozřejmě co to chtějí:), nejlepší kámoš Terminátor, padouchové jsou prohnilí do morku kostí a vždy nedostanou to co chtějí, ale to co si zaslouží!:) A pěkně zvostra, žádná humanita!:) Kdo má ehm koule, tak musí znát Marka Stonea!:) 10/10. (další podobné čtení – John Carter – Pán Marsu, Tarzan, James Bond apod.:)WebArchiv - archiv českého webu