série » Deltora - Země nestvůr a kouzel
v Top10 2
hodnotilo: 25
78%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Deltora - Země nestvůr a kouzel

Sérii můžete znát i pod názvy:
Bájná země Deltora
Deltora - Krajina netvorov a kúzel

Autoři: Emily Rodda

originální název: Deltora Quest

počet dílů v sérii: 8

Série patří do světa: Deltora

vyhledávací pomocník:
český název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie EN

odkazy: 2x [seriál]


Komentáře:
magio  | *** 26.01.2007 22:53

Lehce nadprůměrná fantasy série. Všechny díly si drží svou určitou kvalitu a dobře do sebe zapadají. Protože je to celkem objemná sága, musím její promyšlenost pochválit. Sledujeme pouť tří poutníku, kteří se rozhodli splnit zdánlivě nemožný úkol – zachránit zemi zvanou Deltora před krvelačným Pánem stínů. Tento tyran si zotročil celou zemi a spolu se svými věrnými služebníky ji ničí. Dříve to však bylo jiné! Vládl král a trval mír. Vládce totiž vlastnil pás, kterému se říkalo Kouzelný pás Deltory. Ten obsahoval sedm drahokamů, které vládly obrovskou mocí. Černokněžník však vzácné kameny získal a ukryl na nejhrůznější místa světa. A tři zachránci mají v úmyslu pás znovu spojit. Právě o jejich nebezpečné a strastiplné cestě vypráví tento příběh. Je to série určená mladším a jako čtení pro mládež se k ní musí přistupovat. Doufám, že nedávno vyšlá druhá Deltora bude pokračovat ve stejném duchu.

H0FT4  | ***1/2 06.04.2011 13:52

Celá série působí neuvěřitelně komplexně ( až jsem byl překvapen ), avšak je určena pro mladší čtenáře. Když se na to podívám z úhlu cílové věkové skupiny čtenářů tak je to rozhodně vynikající čtení.WebArchiv - archiv českého webu