série » Videssoský cyklus
v Top10 3
hodnotilo: 20
79%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Videssoský cyklus

Autoři: Harry Norman Turtledove

originální název: The Videssos Cycle

počet dílů v sérii: 4

vyhledávací pomocník:
český název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie EN

Komentáře:
Gilbert  | ****1/2 20.08.2009 11:12

Mám rád starověký Řím a tahle série o římské legii, která se kouzlem dostane do světa Videssos, jenž připomíná Byzantskou říši a ve kterém je provozována magie, se mi opravdu líbil. Co však celkový dojem ze série strhává dolů, je špatná redakční práce nakladatelství Classic (týká se hlavně 3. a 4. dílu) :různí překladatelé, překlepy, přechody z jedné dějové linie do druhé nejsou odděleny ani vynechaným řádkem atd.

Madam Brbla  | *** 20.08.2009 11:59

Čteno před X lety, zprostředkuji tedy pouze stručně tehdejší dojmy. Z mého hlediska jen mírně nadprůměrná série, která svým tématem nabízela větší potenciál. První díl s přenosem římských legionářů do jiného světa byl zajímavý, byla jsem zvědavá, jak se děj bude vyvíjet, hodnotila bych 80%. Druhý díl měl poněkud sestupnou tendenci, ale stále dokázal udržet pozornost – 70%. Třetí pokračování už mi přišlo jako pouhá vata, nastavovaná a místy nudná kaše  – stěží 60%. Čtvrtou část už jsem dokupovala bez jakéhokoliv nadšení jen proto, abych sérii měla kompletní. Snad jsem čekala dynamičtější zápletku, více bojů, rafinovanější intrikování a méně pitvání vztahů. Nelze než souhlasit s Gilbertem, že redakční práce nakladatelství Classic byla bohužel classicky mizerná. Někdy v budoucnu se třeba k „Videssoskému cyklu“ vrátím a možná si i vylepším názor, do té doby však budu sérii označovat za mírné zklamání, vzhledem k úvodnímu vysokému a nenaplněnému očekávání. 64%WebArchiv - archiv českého webu