série » Úžasná Zeměplocha - knihy o Toničce Bolavé
v Top10 7
hodnotilo: 68
90%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Úžasná Zeměplocha - knihy o Toničce Bolavé

Autoři: Terry Pratchett

počet dílů v sérii: 5

vyhledávací pomocník:
český název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie CZ

Komentáře:
Duirin  | ***** 02.03.2008 15:25

Pokud bych měl srovnat knihy o Toničce Bolavé s ostatními zeměplošskými tituly, resp. oddíly jako knihy o Hlídce, čarodějkách, Mrakoplašovi / mázích apod., Tonička nepatří mezi mé nejoblíbenější Zeměplochy, přesto s přehledem dosáhne na 5*. Tonička má totiž mocné spojence – Bábi Zlopočasnou a další čarodějky, ale především Nac Mac Fígly, kapíro?

Gaarq  | **** 08.09.2017 18:42

tonička bolavá je zajímavý spinof zeměplochy. je unikátní tím, že poprvé pozorujeme vývoj vlastně jedné postavy v hodně dlouhé době a v návaznosti. autor se tu vyznal z obdivu k ženám a dopodrobna tu předložil čtenáři koncept ženy-čarodějky, de facto modelové povahy, která je základem solidního mezidruhového soužití ;) ačkoliv další dámy dostávají na zeměploše také hodně prostoru, toničce můžeme přijít na kloub o to hlouběji, oč širší záběr příběhy poskytují. netřeba dodávat, že přehršel vedlejších postav a postaviček (na fígly nemožno zapomenout) úžasně dokresluje vypravěčský záměr. možná to na začátku nevypadalo, ale vyvrbilo se to skvěle.WebArchiv - archiv českého webu