série » Bivoj
v Top10 9
hodnotilo: 57
79%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Bivoj

Autoři: Juraj Červenák

počet dílů v sérii: 3

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ


Komentáře:
Svarec  | **** 05.08.2009 13:46

Skvělá série a po rozmáchlém epickém Bohatýrovi je to výtečná krvavá rubanica, která si na nic nehraje. Juraj Červenák použil staré pověsti české jen jako plátno, na který namaloval svůj zcela vlastní příběh. Červenák si opět zaslouží pochvalu především za skvěle popsané prostředí, na to on je prostě machr… Jen škoda, že druhý díl je o poznání horší než první, a že Bivoj je zatím asi ze všech hrdinů, stvořených Červenákem, ten nejhorší…

Iktorn  | ****1/2 08.01.2011 11:58

Bivoj so sekerou v ruke, sťaby Conanov mladší brat, splnil moje očakávania. Poriadne krvavá rubanica.

GeRony  | **** 19.09.2011 12:28

Po slabsom prvom diele bol druhy lahodkou pre citatela, ktory nepohrdne fantasy vystavanou na slovanskych mytoch vydatne okorenenou akciou a kuzlami. Ak pristupite na styl autora, budete sa kralovsky bavit.

rock.chick  | **** 03.02.2012 00:26

Druhá část mě bavila více, byly zde zajímavější postavy a konečně slovanská magie zapůsobila více, než že zafoukal vítr nebo přišla mlha. Bivoj je naprosto příšerná postava, která celé dva díly působí, že nemá mozek. V podstatě je v knize jenom jako stroj na máchání sekerou proti nepřátelům, cukrování s Kazi a dělání nepřátelských obličejů na všechny ostatní. Jako HLAVNÍ hrdina je Bivoj naprostá troska, naštěstí má neustále kolem postavy, které dění oživují a táhnou dál – rusalky, Krokovy dcery, Srdan, Ctirad, Hordag, Přemysl, bezejmenní vojáci – prostě kdokoli kromě idiota Bivoje samotného. Hraní s českými pověstmi se mi moc líbilo, ačkoli bych ho rozhodně nestavěla tolik na Bivojovi (tak zabil prase a co jako?!) – možná proto se mi líbil první díl zaměřený na kance méně.

samuelk  | ***** 27.05.2013 14:40

Takto nejako si asi predstavujem sériu od Juraja Červenáka. Nechýba jej skoro nič, dej je vymyslený zaujímavo a perfektne na seba počas dvoch dielov nadväzuje (to je bohužiaľ nevýhodou, ak čítate sériu – tak ako ja – od konca), kniha je ako aj výborným fantasy tak aj historickým dielom, autor skvele skombinoval sériu so Starými českými povestiami (konkrétne s legendou o Bivojovi). Bivoj je akousi podobou medzi Bohatýrom a (viac slovanským) Černokňažníkom. Ja len pevne dúfam, aby sa Červenák k tomuto svojmu hrdinovi ešte niekedy vrátil…WebArchiv - archiv českého webu