série » Dievčatko z krajiny drakov
hodnotilo: 2
40%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Dievčatko z krajiny drakov

Autoři: Igor Molitor, Muška Molitorová

počet dílů v sérii: 3

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ

Kniha „Mezzarthys“ zo série Dievčatko z Krajiny drakov získala PRVÚ CENU za najlepšiu knihu v súťaži ISTRON 2006. „Tajomstvo Legelynu“ sa ocitlo na TREŤOM MIESTE.

Knihy série „Dievčatko z Krajiny Drakov“ sú napísané v štýle fantasy a sú určené pre mladých čitateľov. Dej vás zavedie do tajomnej krajiny Mezzarthys, ktorá je nám obyvateľom Krajiny Drakov skrytá už viac ako desaťtisíc rokov.

O jej existencii nič netuší ani hlavná hrdinka, no napokon je prinútená nedobrovoľne sa ta vydať. Jej stará mama jej totiž odhalí tajomstvo, že kedysi ona sama porušila zákon a prišla do Krajiny Drakov z púhej zvedavosti. Teraz sa však už nedokáže vrátiť späť.

Pretože ju prenasleduje jedna z najnebezpeč­nejších bytostí v Mezzarthys – Hlavná čarodejnica Hissatam, pokúsi sa zachrániť aspoň vnučku. Pošle ju pod ochranu svojich dvoch sestier, mocných čarodejníc na druhú stranu do Mezzarthys cez časovo-priestorový tunel… Prv, než sa začítate do tohto nezvyčajného príbehu, musíme vás upozorniť na jednu dôležitú vec. Ako zistíte neskôr, pomenovanie či už veci, alebo osoby zanecháva nezmazateľné stopy a niektoré tvory majú neuveriteľnú schopnosť tieto stopy zachytiť a sledovať.

Zvyčajne na tom vôbec nezáleží, ale keďže vír tragických udalostí vtiahol hrdinku nášho príbehu do obzvlášť výnimočnej situácie, prezradenie jej

mena by ju mohlo priviesť do smrteľného nebezpečenstva.

Či sa nám to teda páči, alebo nie, kým to nebude úplne bezpečné, musíme hrdinku nášho nevšedného príbehu označovať jednoducho Dievčatko.
WebArchiv - archiv českého webu