série » Dobrodružství
hodnotilo: 1
80%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Dobrodružství

Autoři: Enid Blyton

originální název: Secret

počet dílů v sérii: 5

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Google, NKC, Wikipedie ENV ISFDB tato serie není – zřejme ji za fantastikou nepovažují. Ale při odpovídající dávce dobré vůle se může něco najít.
V prvním dílu se těžko něco najde, Zdá se, že tam žádný fantasticky prvek není.
V druhem díle se vyskytujje princ, král a jiné osoby z neexistující země „Baronie“ – žeby zeměpisná sci-fi ?
V třetím dílu se opět vyskytují osoby z Baronie. A navíc se hrdinům podaří objevit někde v Africe „Tajemnou horu“, kterou obývá kmen uctivačů slunce, jehož přślušníci si malují kůži na žluto, vlasy a vousy na červeno a házeji z plochého vrcholu hory slunci oběti ve zlatém oblečku – žeby etnografická sci-fi ?
Čtvrtý díl se odehrává v neexistující zemi „Baronii“. Killimooinské hory tvoří prstenec obklopující údolí, kde roste „Tajemný les“ a kam se nelze vubec dostat. Ukáže se, že tam vede tajná cesta, kterou užívají lupiči, mající vesnici v Tajemném lese (poznávacím znamením lupičů je na červeno obarvený vlčí ocas). Ale tato cesta je při záplavě způsobené bouřkou ke konci knihy natrvalo zatopena, takže se Tajemny les stane skutečně pro lidi naprosto nedostupný (a lupiči jsou spravedlivě uvězněni). Kuriózní zeměpisný útvar v neexistující zemi – není to snad zeměpisná sci-fi nadruhou ?
V pátém díle se minimálně vyskytují osoby z neexistující Baronie.
WebArchiv - archiv českého webu