kniha » Bajky barda Beedleho
v Top10 1 | chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 55
Bajky barda Beedleho Více vydání = více obálek.

Joanne K. Rowling

Bajky barda Beedleho

Kniha vyšla i pod názvem:
Rozprávky barda Beedla
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Knihy k sérii Harry Potter
díl v sérii:

Tato kniha je částí i jiných knih: Bradavická knihovna

Kategorie: fantasy - povídková sbírka - pro děti a mládež

originální název: The Tales of Beedle the Bard

vydání: Albatros (web) 2008; Ikar (SK) (web) 2008; Albatros Media - Albatros 2017

odkazy: 2x [recenze]


Komentáře:
Julianne  | ***1/2 01.01.2009 18:25

Ač je morální ponaučení z každé povídky nad slunce jasné, kupodivu z nich netrčí jako pěst na oko, jak to obvykle bývá v jiných současných dílech. Naopak; dalo by se říci, že k Bajkám barda Beedleho (a obecně k tomuto žánru; koneckonců, bajka má mít nějaký naučný závěr) patří jako slunce a voda k životu. Knížka příjemně osvěží tradici bajek, navodí až nostalgickou atmosféru a možná čtenáři i připomene dětství. Asi nejlepší z pěti povídek je Příběh tří bratří, alegorie o hledání vítězství nad smrtí.

Jakub Ehrenberger  | **** 14.11.2009 00:26

Do své rozšiřující útlé knížky k celosvětově úspěšné knižní sérii o kouzelníkovi Harry Potterovi umístila jeho stvořitelka, britská spisovatelka J. K. Rowling, pětici kouzelnických pohádek, z nichž jedna zazněla už v jejím posledním románu. Kromě toho, že magie je v těchto bajkách brána jako samozřejmá věc, se tyto příběhy v mnohém neliší od těch klasických mudlovských, které známe všichni. Pro fanoušky série jsou tím největším lákadlem osobní poznámky bradavického ředitele Albuse Brumbála ke každé z pěti bajek. Právě ony drobné narážky na události z kouzelnického světa jsou pro každého fanouška možná tím nejcennějším z této knihy. V knihovně čtenáře Potterových dobrodružství by Bajky barda Beedleho určitě neměly chybět, protože opět o trošku prohloubí čtenářovy znalosti o Harryho světě.

Safirentwiluea  | ****1/2 01.07.2010 12:26

Velmi originální a důvtipné bajky, které mohla vymyslet jen Ona. S nimi se znovu ocitáme v dětství a nic nám v tom nemůže zabránit. Jsou stejně silně zakořeněné v mém srdci jako jejich mudlovské sestřenky o Růžence, Popelce, Červené karkulce nebo například Perníkové chaloupce. Doufám, že i vám přirostou k srdci…

Phoenix  | **** 03.01.2017 18:11

Je to takové malé milé připomenutí známého světa a to ještě pouze díky Brumbálovým poznámkám, které mi ve výsledku připadaly celkem zbytečné. Samotné bajky jsou velmi stručné s poměrně jasným morálním ponaučením. Nejvíc mi v hlavě uvízla ta s názvem Mágovo chlupaté srdce, která nebyla tolik přímočará. Nejvíce vychvalovaná pohádka Tři bratři byla ze všech asi nejkratší a nejstručnější. Tak nějak jsem čekala, že tu bude i něco navíc oproti poslednímu dílu HP.

Strider  | *** 24.11.2017 14:55

Keď som videl rozsah knihy, tak som ostal trochu zaskočený, lebo oficiálnych 127 strán je sotva 50 strán normálneho formátu, pričom dobrú polovicu z nich tvoria Brumbálove poznámky. Tie boli napokon zaujímavejšie ako kratučké príbehy, ktoré sa väčšinou ani nestihli rozbehnúť a u viacerých z nich som mal problém nájsť poučenie, ktoré by mali bájky obsahovať. Ako bonus k sérii o Harry Potterovi je to milý počin, samostatne by táto kniha nemala šancu obstáť. 6/10WebArchiv - archiv českého webu