kniha » Druhá Nadace
v Top10 1 | chce si přečíst 6 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 248
hodnotilo: 234
88%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Druhá Nadace Více vydání = více obálek.

Isaac Asimov

Druhá Nadace

Kniha vyšla i pod názvem:
Druhá nadácia
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Nadace
díl v sérii: 3
kniha patří do světa: Nadace

Tato kniha je částí i jiných knih: Poutník č. 18

Kategorie: sci-fi

originální název: Second Foundation
originál vyšel: 1953

vydání: AG kult 1991; Mladá fronta (web) 2005; Triton (web), Argo (web) 2010; Lindeni (web) 2020; Triton (web), Argo (web) 2021; Lindeni (web) 2022; Lindeni (web) 2024

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Druhá Nadace

Anotace: Třetí román série Nadace.

Konání jednotlivé lidské bytosti je něčím nepředvídatelným – reakce lidských davů je však možné podrobit statistickému zpracování. Čím větší dav, tím větší přesnosti lze dosáhnout. A početnost lidských mas, se kterými Nadace pracuje, se rovná počtu obyvatel všech miliónů obydlených světů.

Seldonův plán leží v troskách – a s ním i impérium Nadace. Na Mezka, mutanta netušených psychických schopností, nestačily ani rovnice nejnadanějšího matematika všech dob. Vše však ještě není ztraceno: kdesi na druhém konci Galaxie se skrývá Druhá Nadace, v níž se i přes dlouhá století barbarství měly zachovat veškeré vědomosti lidstva. Mezkovi se Druhou Nadaci napoprvé nepodařilo najít. Teď si je jistý, že napodruhé to již vyjde. Osud lidstva spočívá v rukou Arkadie Darellové, čtrnáctileté dívky obtížené hrozným tajemstvím. A zatímco se vědci Druhé Nadace připravují na rozhodující střetnutí s Mezkem, zástupci přemožené První Nadace se vydávají do vesmíru na beznadějnou cestu. I oni chtějí přispět ke zkáze Druhé Nadace – dřív, než ona zničí je!

Nadace, Nadace a Říše, Druhá Nadace jsou trilogií skládající se z příběhů z historie vzdálené budoucnosti trvající více než milión let v době, kdy jsou planety v celé mléčné dráze spojené do obrovské Galaktické Říše.

 

Externí odkazy:

[recenze] čtenář.net (Marian Gallo (aka Silver))WebArchiv - archiv českého webu