kniha » Abarat: Absolutní půlnoc
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 13
hodnotilo: 9
80%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Fantasya.cz
Abarat: Absolutní půlnoc

Clive Barker

Abarat: Absolutní půlnoc

série: Abarat
díl v sérii: 3

Kategorie: fantasy - pro děti a mládež

originální název: Abarat: Absolute Midnight
originál vyšel: 09/2011

vydání: BB art (web) 2012

odkazy: 1x [recenze]Komentáře:
trudoš  | ***1/2 20.09.2018 23:02

Můj problém s Absolutní půlnocí spočívá hlavně v tom, že jsem po dočtení tak úplně nepochopil význam její existence. Na třetí díl se čekalo sedm let, a co autor předložil? V podstatě kopii dvojky, vezmeme-li v potaz závěrečné střetnutí, v němž se opakuje za a) makabrózní gigantická loď a za b) rozepře mezi záporáky. Člověk by řekl, že už se poučili a podruhé do stejné řeky nevstoupí, leč jim se to překvapivě povedlo.
Ale abych jen nehartusil, kniha má i světlé okamžiky – především nová role princezny Boa, která dává vyprávění neočekávaný směr a zároveň převrací vše, co Clive Barker dosud v sérii předložil. A potom samozřejmě samotný závěr, který všem fanouškům udělá z následujícího čekání na čtvrtý díl malé soukromé peklo. Vlastně dvě malá soukromá pekla.
Abarat je pořád překrásný, nápaditý, úchvatný a ohromující. Ale čtenáři rostou a on zůstává pořád stejný. Poprvé to okouzlilo, potřetí zklamalo. A tenhle mizející pocit úžasu mi nevynahradil ani autorův pangeniální obrazový doprovod.WebArchiv - archiv českého webu