kniha » Gauntlgrym
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 15
hodnotilo: 5
76%
Gauntlgrym

Robert Anthony Salvatore

Gauntlgrym

série: Neverwinter
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Forgotten Realms

Kategorie: fantasy

originální název: Gauntlgrym.
originál vyšel: 2010

vydání: Fantom Print (web) 2016

odkazy: 2x [recenze]


Komentáře:
Speedemon  | **** 14.01.2018 09:33

Knihy s Drizztem se pomalu začínají stávat smutným čtením. Spousta starých známých nás už opustila a moc dalších nezbývá. Z temného elfa se stává labil, který vyhledává boj a vrací se ke své stránce Lovce. Děj opět poskočí o pěkných pár let dopředu a Drizzt s Bruenorem pátrají po posvátném trpasličím městě Gauntlgrymu. Pokud čekáte podobnou výpravu jako k Mitriliové síni, tak jste na omylu. Hrdinům trvá roky než na něco narazí. Mezitím se svět změnil k nepoznání. U čtení je rozhodně fajn vědět něco o Forgotten realms (což já nevím) nebo si k tomu něco dohledat :). Vře tu konflikt mezi Netherilci a Thayi a než se v tom člověk zorientuje tak to může být docela zmatek.

Po smrti několika hrdinů v minulé trilogii je poznat, že se pan Salvatore snaží vytvořit další stěžejní postavy (Dahlia). Nakolik se mu to podaří, uvidíme v dalších knihách. Když pominu spoustu akce, tak je příběh jako vždy přímočarý a na konci hollywoodsky emocionálně vypjatý. Okatě to vykrádá Pána prstenů, nicméně dle několika přímých odkazů bych řekl, že je to spíše autorův záměr a uznání cti.

Btw: zajímalo by mě proč se série jmenuje Neverwinter, když město stejného jména je v knize přeloženo jako Letohrad.WebArchiv - archiv českého webu