kniha » Pomsta železného trpaslíka
chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 3
hodnotilo: 2
85%
Koupit knihu:
Minotaur
Alza.cz (e-book)
Pomsta železného trpaslíka

Robert Anthony Salvatore

Pomsta železného trpaslíka

série: Kodex společníků
díl v sérii: 3
kniha patří do světa: Forgotten Realms

Kategorie: fantasy

originální název: Vengeance of the Iron Dwarf
originál vyšel: 2015

vydání: Fantom Print (web) 2019Komentáře:
Speedemon  | **** 15.05.2020 08:08

Vemte si všechny klady předchozích dvou dílů a můžete je použít i zde. Oblíbení hrdinové bojují za svobodu své země, do toho přimíchejte bitvu draků a máte úspěch takřka zajištěný. Po vyšším hodnocení ale nesáhnu, protože ve mně zůstal jistý pocit zklamání. Věřím, že v budoucnu na tuhle trilogii vlastně zapomenu. Čím dál víc mám z knih pocit, že už nejsou psané s tou láskou a radostí jako kdysi.

V závěru mi dost vadila jedna věc (menší spoilery). Hladovějící trpaslíci se osvobodí a dají se na pochod v podobě obrovské armády. Sice jsme v klasické fantasy, ale jak měli zajištěné zásobování jídel když měsíce nejedli víc než mini-přídely? Ujdou obrovskou vzdálenost a ještě mají dost energie pokračovat dál a vydat se klidně až k Páteři světa. Vím, jsou pod vlivem kouzla, ale i tak. Přišlo mi to přehnané.

Naštěstí Drizztovi otočky se scimitary a Jarlaxlovy plány v plánech jsou stále přítomné a zábavné. Takže pokračujeme a uvidíme, co si na nás pan Salvatore nachystá příště.WebArchiv - archiv českého webu