kniha » Atreidové
chce si přečíst 8 | má v knihovně 79
hodnotilo: 65
82%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Atreidové

Brian Herbert
Kevin J. Anderson

Atreidové

série: Předehra k Duně
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Duna

Kategorie: sci-fi

originální název: House Atreides
originál vyšel: 10/1999

vydání: Baronet (web) 2000; Baronet (web) 2007

odkazy: 3x [recenze], 1x [ukázka]Komentáře:
firen  | *** 19.11.2007 18:24

Tyto knihy (předehry) se mi líbily díky svému rázu. Popisují různá časová období před děním prvního dílu duny. Předehra k duně Atreidové se oprvdu povedla.

yerry  | ***** 03.06.2008 19:51

Fenomén Duna. Ak by som sa tu o knižke rozpisoval, asi by som nosil drevo do lesa. Doposiaľ som Dunu nečítal, keďže som sa orientoval na iný podžáner sci-fi literatúry, videl som však filmy, hral online aj hru na PC – kedysi dávno. Pôvodne som uvažoval, že len preradím na iného autora, keďže z Asimova som už unavený, ale asi mám rád hrubé a mnohozväzkové knihy. Túto knižku som zhltol za dva večery a noci. Koncepcia aj rozsah časového obdobia príbehov Duny je podobný ako u Asimova, ale toto je iné kafe. Minimálne o 2 triedy lepšie ako Asimovov epos (zisťujem, že toho som vo svojich hodnoteniach dosť nadhodnotil). Knižka má všetko čo má mať, hutný viacvláknový príbeh, akcie, myšlienky, napätie, kvalitný opis hlavných postáv, ktorých je neúrekom, kvalita. Proste literatúra na oddych aj zamyslenie, a to som ešte nečítal pôvodné diely Duny od F. Herberta na ktoré sa teším, Asimov bude musieť počkať ;) Dávam maximálny počet bodov.

mato_klerik  | *** 20.01.2017 13:52

Podľa ohlasov by malo ísť o najlepšiu knihu spomedzi pokračovaní série Franka Herberta… Lenže ja mám skrátka radšej HISTÓRIU DUNY (a zatiaľ to vyzerá že aj ŠKOLY DUNY). Atreidovia sú (zrejme) pre uctievačov pôvodnej DUNY, lebo sledujeme osudy jej postáv. Ja Dunu uznávam, pretože ponúkla skvelý svet, ale jej štýl ani hrdinovia ma až tak nikdy nebrali. Navyše stále si myslím, že téma Služobníckeho džihádu je to najlepšie čo tento svet ponúka. K hrdinom Atreidov som si dlho hľadal cestu (napriek tomu, že ide o známe postavy v mladšom vydaní) a ani v závere ma ich osudy nezaujímali tak ako v prípade Xaviera a Voriana z Histórie… Aj politické intrigy nemali až také grády a chýbala mi aj poriadna akcia… Pre mňa „len“ remeselne zvládnutá výplňovka…WebArchiv - archiv českého webu