kniha » Ostrov doktora Moreaua
chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 25
hodnotilo: 44
84%
Ostrov doktora Moreaua Více vydání = více obálek.

H. G. Wells

Ostrov doktora Moreaua

Kniha vyšla i pod názvy:
Ostrov doktora Moreaua
Ostrov Dr. Moreauva

(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Tato kniha je částí i jiných knih: Ostrov doktora Moreau (a jiné povídky), Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua

Kategorie: sci-fi - podle filmu/zfilmováno

originální název: The Island of Dr. Moreau
jiný (obecně známý) název: Island of Doctor Moreau
originál vyšel: 1896

vydání: Kosterka 1902; Pravda 1948; Lika 1992; Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (web) 2013

odkazy: 2x [film], 1x [recenze]Komentáře:
Phoenix  | **** 14.06.2011 11:09

Hlavní hrdina vypráví svůj příběh, kdy se po ztroskotání lodi dostal na podivný ostrov. Postupně odkrývá pravdu, kterou čtenář tuší z popsaných událostí. Většina lidí asi všeobecně tuší, o čem Ostrov doktora Moreaua je, což vůbec nevadí, protože kniha v sobě skrývá spoustu tajemství, která vynahradí to největší (účel ostrova). Popis děje v ich-formě navíc knize dodává na skutečnosti a nutí k zamyšlení, že takový ostrov by skutečně mohl existovat. V dnešní době genetického inženýrství by to zas tak neuskutečnitelné nebylo.

Ortho San  | ***** 25.08.2016 19:28

Od začátku do konce skutečně velmi napínavé a svým způsobem k zamyšlení. Furt aby člověk u toho zarputile filozofoval :) Ale dobrý počtení. I filmy podle toho se celkem povedly.

Dilvermoon  | ****1/2 01.05.2020 10:14

Čtivý a ve své podstatě velmi dobrodružný román se solidním etickým poselstvím. Lze přizpůsobit cesty přírodního živočišného vývoje obrazu svému? A bude to trvalé? A je to tak správné? V knize se najde i dost nečekaných dějových zvratů, takže nuda nehrozí. Sice je pravda, že z dnešního pohledu bychom se asi na některé prezentované náznaky úvah kolem vztahu člověka a zvířete nedívali zcela bez výhrad, ale nic do očí bijícího a navíc v tom je půvab takto starých románů.

Hodně dobré mi připadá toto: „Domnívám se, že to byl nejpošetilejší tvor, s jakým jsem se kdy setkal. Aniž ztratil přirozenou hloupost opice, získal navíc i hloupost lidskou.“WebArchiv - archiv českého webu