kniha » Černá legie
v Top10 9 | chce si přečíst 29 | chce mít v knihovně 9 | má v knihovně 67
hodnotilo: 111
85%
Černá legie

Glen Cook

Černá legie

série: Kroniky Černé legie
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy - dark

originální název: The Black Company
originál vyšel: 05/1984

vydání: Brokilon (web) 2000

odkazy: 4x [recenze]Komentáře:
Majkl  | *** 13.03.2009 18:32

Černá legie. Dielo, ktoré poznajú všetci užívatelia týchto stránok. Možno boli moje očakávania príliš veľké ale toto dielo hodnotím ako mierne nadpriemernu záležitosť. Štýl autora je veľmi jednoduchý, trvalo mi chvíľu si naň zvyknúť, čo mi však viac vadilo bola slabšia prvá polovica knihy. Začiatok by mal čitateľa vtiahnuť do deja. Tiež som očakával akčnejšie dielo, niektoré situácie, ktoré by ma bližšie zaujímali boli odbité na niekoľkých stranách, ak nie menej. Inak sa mi ale táto kniha páčila, najmä pre sympatickú dvojku Skřet a Jednooký, militaristickú chuť príbehu a najzaujímavejšie postavy – Lapených. Som zvedavý na zvyšné diely, z recenzií na ne je zjavná vzostupná kvalita ďalších dielov. Zatiaľ len 3*

hawai  | **1/2 21.06.2009 21:36

Mám podobne pocity.Způsob jaky je kniha napsana mi vubec nesedl. Mela jsem velke problemy s orientaci v deji. Duvody jednani jednotlivych postav mi zpocatku hodne unikaly.

michalb  | ***1/2 30.08.2013 18:01

Chvili trvalo zvyknout si na styl autorova vypraveni. Pise dost zkratkovite. Nic moc nevysvetluje. Ze zacatku jsem trochu tapal, co se vlastne deje. Pak jsem na autorovu hru pristoupil a musim rict, ze jsem nebyl zklaman. Rozhodne nadprumerny kus. Srovnani s Malazkou knihou padlych ale nesnese – i kdyz trocha podobnosti tu je – vojaci, ctenar ztracejici se v intrikach… Jenze Eriksonuv styl vypraveni je proste lepsi. Celkem 75%.

Ruffy  | *** 24.04.2014 18:12

Příběh je takový epizodický. Spíš mi to přišlo jako několik na sebe navazujících povídek, než jedna ucelená kniha. Spousta údajů se na začátku jednotlivých kapitol opakuje (kdo je kdo a jaké má charakterové rysy) a je zde poměrně málo postav. Jak to člověk čte, má pocit, že Black Company má snad jen osm či devět hlavních členů. Čte se to docela dobře, ale nějak mě to nevtáhlo do děje. Já potřebuju, aby mě knížka úplně pohltila a nutila mě otáčet další a další stránku. To mi tady nehrozilo. Jedna knížka mi stačila a na další díly nemám moc chuť.

schrapnell  | ***1/2 09.12.2015 23:34

Už jsem neměl skoro co číst, tak jsem si vzpomněl na zmíňky ohedně této série. Zkusil jsem a začátek knihy … nic moc, příliš roztříštěné a jakoby nesouvisející. Po asi třetině mne kniha naprosto pohltila. Vím, začátek hodnocení je dost vlažný, ale asi se autor knihy teprve rozepisoval, musím přiznat, že mne druhá polovina knihy velmi příjemně překvapila. Pokud si myslíte, že máte rádi dark fantasy, tak toto prostě musíte mít přečtené.

MartinJ  | **** 15.06.2017 00:01

Souhlas s ostatními. Začátek trochu zmatený, podávaný útržkovitě, ale pak se to zlepší. Celkově hodně dobrý dojem. Vypravěč příběhu Felčar je opravdu sympatická postava, s kterou se čtenář snadno sžije. Je taky jedou z mála opravdu kladných postav v celém příběhu. Ostatní postavy dělají čest žánru dark fantasy.WebArchiv - archiv českého webu