kniha » Seržant
v Top10 3 | chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 101 | antikvariát
hodnotilo: 165
82%
Seržant Více vydání = více obálek.

Miroslav Žamboch

Seržant

Kategorie: fantasy - sci-fi

vydání: Klub Julese Vernea (web) 2002; Triton (web) 2015

odkazy: 7x [recenze]Komentáře:
Mat21  | *** 11.08.2007 15:58

Žamboch umí napsat knihu mnohem lépe, tohle dílo je jeho silný podprůměr, příliš se v něm inspiroval Kulhánkem. Nic nemůže být horšího, než hlavní hrdina rozsekaný na kousky a přesto pomocí magie obživnutý. Ani přímé spojení prvků hard sci-fi a fantasy mně příliš nenadchlo.

BlackDawn  | ***** 22.02.2009 19:16

Jsem velmi mile překvapen. Odpočinková záležitost ,ketrá jemně spojuje fantasy žánr s náznaky scifi.Jednoznačně potvrzuje, že Mirek je jedním z nejlepších a hlavně nejvyrovnanějších autorů fantastiky u nás.K tomu přidejte poměrně překvapivý a neodhadnutelný závěr, kdy se Lancelot z části stane tím, proti čemu bojoval a jde o hodně pohodovou knížečku.

Safirentwiluea  | ***1/2 06.11.2010 21:27

Velmi působivé spojení hard fantasy a sci-fi – jednoduše fantasy a moderní techniky, ale moc se mi nelíbilo vyvrcholení zabití jeho milé, slibu, že zabije i svého nejlepšího přítele, aby neuskutečnil svoje pokušení a pak i to, že se z hlavního hrdiny stává to, proti čemu celý život bojoval… 73%

SiriusChico  | ***1/2 03.07.2011 15:14

Velmi dobrý a silný příběh je podtrhnutý okouzlujícím světem a zajímavě fungující magií. Prostě další skvělý Žamboch.

juno  | ***1/2 12.07.2011 00:04

Fantasmagorie od Kulhánka nebo Žambocha? Jednozacne od p. Žambocha. Velmi se mi to libilo, je to skvele cteni na delsi odpoledne. Doporucuji ale nic vic v tom nehledejte.

tvarohovej  | ***** 31.12.2011 13:03

Doporučuji. Pro mě zatím nejlepší záležitost od pana Žambocha. Spojení technologie s magií mi nepřišlo vůbec směšné. Možná je to proto, že je příběh nasycen zvláštní temnou atmosférou a vojenské prostředí je popsáno velmi věrohodně.

Schramm  | **** 11.05.2012 15:16

Velmi příjemná kniha, od které jsem nic moc nečekal a možná i právě proto překvapila. čte se jedním dechem a ač příběh nepatří ke zrovna komplikovaným a inovativním, nepostrádá spád a určitou míru napětí. Konec mi úplně nesedl, ale výsledný dojem to příliš nekazí. Líbila se mi myšlenka spojení žánrů fantasy a sci-fi, lze-li to tak nazvat. Ačkoliv tenhle mix ve mě vyvolával zprvu obavy, jedná se nakonec o spojení překvapivě funkční. V rámci žánru oddechovek plní, co má, a proto nadprůměr.

Gilbert  | **** 04.06.2012 21:25

Dobré a funknční spojení scifi a fantasy (zvlášť se mi líbil nápad s Chandrekosovou mezí, – čím složitější věc je, tím nestabilnější kvůli všudypřítomné magii je). Jde vlastně spíše než o román o novelu, nejde o čtivo typu Na ostřích čepelí, spíše oddechovka, ve které si autor, jak sám přiznává splnil několik snů. Mě osobně to bavilo víc než Drsný spasitel.

Majkl  | **1/2 24.03.2013 08:18

Éhm… Žamboch v slabšej forme. V úvode je napísané, že autor chcel napísať príbeh, kde je hrdina klaďas a svalnatý, ženy krásne a zvodné. Skrátka, sen každého pubertálneho chlapca. Aj keď som už nejaký ten čas po puberte, z času na čas si rád prečítam niečo akčné a nenáročné, avšak v tomto prípade akoby aj kniha celkovo bola prispôsobená pre pochopenie mladších ročníkov. Čím začať? Charaktery šuštia papierom (s výnimkou Filla), hlavný hrdina je občas otravný (jeho sumarizovanie už známych faktov, ktoré každou udalosťou rozširuje a omieľa dokolečka; opis žien, ktoré sú neskutočné kočky; sex každú chvíľu), dej je schematický, atmosféra chaosom obklopeného kráľovstva ostáva s málo využitým potenciálom, smerom ku koncu kniha smeruje ku klasickej fantasy a akčnému božsky ladenému bijáku (tzn. šľahol mi jednu neskutočnou silou bohov, ja som to vydržal a švacol mu podobnú)… Porovnávanie Žambocha s Kulhánkom nie je fér, ale v tejto knihe je cítiť akúsi snahu postaviť sa po boku vtedajšiemu trendu (Nočný klub), ktorá však na rozdiel od zámernej a zjavnej prestrelenosti Kulhánka stráca body na efektivite a smeruje skôr k trápnosti. Neviem, či je tomu aj naozaj tak, ale myslím, že táto kniha vznikla dlho pred úspešnym románom s Koniášom. Áno, nájdeme tu prvky, vďaka ktorým Žamboch uspel u čitateľov, avšak zatiaľ je to štýl nedozretý. Prečítal som, mierne som sa pobavil, no do niekoľkých dní zabudnem.WebArchiv - archiv českého webu