kniha » Čarodějky na cestách
v Top10 5 | chce si přečíst 5 | chce mít v knihovně 4 | má v knihovně 176
hodnotilo: 232
87%
Čarodějky na cestách

Terry Pratchett

Čarodějky na cestách

série: Úžasná Zeměplocha
díl v sérii: 12
kniha patří do světa: Zeměplocha

Tato kniha je částí i jiných knih: Sekáč / Čarodějky na cestách

Kategorie: fantasy - humorná

originální název: Witches Abroad
originál vyšel: 1991

vydání: Talpress (web) 1996; Talpress (web) 2008

odkazy: 1x [recenze], 1x [info], 1x [ukázka]


Komentáře:
Speedemon  | **** 25.10.2007 18:42

Další zdařilá kniha. Když se naposledy objevila Bábi Zlopočasná, byla to parafráze Hamleta, nyní si pan Pratchett zaměřil na všelijaké známé pohádky. Od Karkulky až po Popelku. V určitých momentech mi to hodně připomínalo Shreka, ale kniha je starší, tak za to ubírat body nebudu. Jinak čarodejnické trio je dokonalé a Stařenčin alkoholismus maximální :) Ale oproti některým dílům s Mrakoplašem nebo Smrťem v hlavní roli, příběh maličko zaostává.

Durgas  | ***** 01.08.2011 15:21

Toto je prvá kniha zo Zemeplochy, ktorá sa mi pred mnohými a mnohými rokmi dostala do rúk. A dokonale ma do tohoto úžasného sveta dokázala vtiahnuť. Je asi pravda, že niektoré dalšie diely, dokonca aj zo série bábi Zlopočasnej, ju ešte prekonávajú. Lenže aj tento príbeh je skvelý (napríklad pri scéne, ako stařenka Oggová objednáva pivo, alebo cesnaková klobása triafa upíra som mrel od smiechu) a z dôvodov vyššie uvedených nemôžem inak ako 5*

SONP  | **** 25.06.2016 16:15

To máte tak, člověk čas od času dostane chuť na nějakou tu Zeměplochu, aby si vzpomněl, jak se cítil zamlada. A já jsem dostal chuť zrovna na toto dílko, protože jsem si pamatoval, že dopisy Stařenky Oggové „našemu Jásoňovi et citera, jak říkají v cizozemsku“, byly opravdu k popukání. A jsou pořád!

Kniha se dělí do dvou polovin: v té první čarodějky jen tak bloumají po světě na cestě do Genovy a setkají se s lecčíms – s trpaslíky a trpasličím chlebem, se stvořením „čo má naroženiny“, s nebezpečným vampýrem, kterého si dá kocour Silver k přesnídávce a zejména s hordou divných cizozemců, se kterými je třeba mluvit pomalu a zřetelně. Ta druhá půlka je klasické trochu chaotické pratchettovské fantazírování o tom, co se stane, když se pohádky a dýně berou trochu moc vážně. Pokud se chcete dozvědět, proč měla karkulčina babička ten idiotský nápad nastěhovat se doprostřed lesa, a naučit se nějaká nová slovíčka od paní Oggové, rozhodně po této klasice sáhněte.

A k tomu chlebíček z aligátora, čop, čop a sakra šnel a ať je to rychle! 80%

Rezaria  | **** 13.09.2017 23:34

Čarodějky na cestách mi daly celkem zabrat. Prvních asi 30 stránek jsem musela číst dvakrát, abych se nějak zorientovala a začetla. Zrcadla a pohádkové příběhy mě totiž dvakrát neoslovily. Když jsem ale ten poměrně kostrbatý začátek překonala, začala jsem se bavit. Zdědit kmotřičkovství totiž není jen tak, navíc když vám Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová dýchají za krk. A kmotřičkovská hůlka očividně zvládá jen dýně. Napojení a odkazy na všemožné legendární pohádky a Pratchettovy svérázné čarodějky daly dohromady ten správný zeměplošský guláš, který sice místy chutnal po močálu a voodoo, ale nepřejedl se. Po dlouhé době jsem zeměplošskou knihu dočítala s nadšením a měla jsem chuť pokračovat dál. Jo a Esme s Gytou na plese fakt válely!WebArchiv - archiv českého webu