povídka » Kaplanův odkaz
hodnotilo: 12
68%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Brad R. Torgersen

Kaplanův odkaz

Kategorie: sci-fi - space opera

originální název: The Chaplain’s Legacy
originál vyšel: 2013

Komentáře:
quinnet  | *** 11.12.2016 09:29

Torgersen asi definitívne nebude patriť medzi mojich obľúbených spisovateľov i keď som ešte nečítal jeho najlepšie hodnotenú poviedku „Průzkumníci“. Oproti prvému dielu je to menej komorné a viac dobrodružné, dosť sa tam filozofuje o viere a koniec je správne epický. Problémom je, že je to príliš písané na efekt. Nejako som autorovi neuveril, že by to dopadlo práve takto. Akurát sa mi páčil hlavný hrdina, ten bol vydarený. Po niekoľkých rokoch prímeria, sa mimozemšťania rozhodujú, či nebude nakoniec múdrejšie ľudstvo predsa len vyhladiť. Preto je ako jedna z posledných možností povolaný kaplánov asistent, ktorý možno dokáže zvrátiť nevyhnutnú vojnu.

yerry  | *** 09.03.2018 14:57

Po rokoch prímeria modlivky obnovujú vojnový stav. Situácia je však o niečo iná. Ľudstvo sa technologicky trochu posunulo vpred a zabrala aj „priemyselná špionáž“. Je tu však človek a jedna mariňáčka, ktorí chcú zachovať mier.

Poviedka je viac akčná ako Kaplanův asistent a myslím, že kvalitatívne a pútavosťou šla smerom nadol. Svoj pulpový nádych si však zachováva…WebArchiv - archiv českého webu