povídka » Martský obelisk
hodnotilo: 12
73%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku

Linda Nagata

Martský obelisk

Kategorie: sci-fi

originální název: The Martian Obelisk
originál vyšel: 2017


Komentáře:
jirikk  | ***** 07.06.2018 19:24

Příběh o síle a neporazitelnosti lidské naděje. Proč kilo? Protože jsem dočítal dojatý, a pokud mě nějaká povídka dostane do takového stavu, tak si i přes objektivní nedostatky tu stovku prostě zaslouží :-)

Polinius  | **1/2 13.06.2018 19:58

Já jsem té dojemnosti a humanitě nepodlehl. Autorka to nenapsala vůbec špatně, ale zase je to jen krasopisné popisování emoce/situace. Nechci se pouštět do hloubkového rozboru díla, protože v tom je jistě něco co jsem nepostřehl, ale není „zločin“ v někom vzbuzovat falešnou naději? ;-)

yerry  | *** 25.09.2018 21:58

Poviedka síce bola nominovaná na Huga ale textov podobného razenia je viac. Autorka len oprášila pár starších motívov. Budem sa už asi opakovať, ale Le Guinová mala túto parketu popísanú dávno pred touto autorkou.

Teda o čo vlastne ide? Ľudstvo je pred svojim zánikom. Jedna dobre situovaná stará pani si na Marse stavia svoj pomník. Je tu však jedna okolnosť, ktorá spôsobí, že sa bude musieť rozhodnúť, čo uprednostniť…

Poviedka má čosi do seba, je v nej dávka citov a emócií, a to je pravdepodobne ten fakt, prečo zabodovala. Po žánrovej stránke však nič nové…WebArchiv - archiv českého webu