povídka » Loď, která zpívala
v Top10 1
hodnotilo: 13
77%
přebal jedné z knih obsahující tuto povídku přebal jedné z knih obsahující tuto povídku Povídka je uvedena ve více knihách = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Anne Inez McCaffrey

Loď, která zpívala

originální název: The Ship Who Sang
originál vyšel: 04/1961


Komentáře:
gan112  | **** 11.10.2016 09:57

Priznám sa že zo začiatku na mňa poviedka pôsobila rozpačito. Začiatok bola stará škola z dobrým nápadom, až by sa dalo povedať že predbehol svoju dobu. Veď treba uznať, ľudský mozog (či zdeformované ľudské telo) v robotickej (mechanickej)schrán­ke, tu stačí pridať softwear a je to cyberpunk. V strede dej nabral na bizardnosti, najmä zoznamovací večierok a vzťah loď-pilot, odkazuje na zámerne nie príliš vážnu literatúru, čo je pre mňa typické pre post žánre. Koniec a romantická dejová linka všetko pekne dotiahla, a tak tvrdím že ide o skvelú poviedku. Určite nie nadčasovú, ale takú ktorá si v dnešnej dobe opäť nadčasovoasť získala, po tom čo o ňu možno niekedy v 80-tych, 90-tych prišla.

Gaarq  | *** 04.08.2020 11:45

docela zajímavé téma o speciálních kyborzích. první polovina celkem šla, ale finále je násilně přeromantizované a výrazně kliškovité. asi jsem po čtení leckieové čekal víc, inu mccaffreyová je romantikou známá.WebArchiv - archiv českého webu