série » Spisy H.P.Lovecrafta Albatros
v Top10 7
hodnotilo: 22
98%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Spisy H.P.Lovecrafta Albatros

Autoři: H. P. Lovecraft

počet dílů v sérii: 6

vyhledávací pomocník:
český název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie CZ

Komentáře:
Strýček Biolit  | ***** 11.11.2013 19:31

Sny všech obdivovatelů Mistra se staly skutečností. Ucelené a kompletní dílo vydané v důstojném zpracování: vazba, grafická úprava (Franta Štorm – potřebuje to další komentář?), texty samotné (minimum chyb a překlepů), papír…orgasmus pro všechny, kteří v něco takového tajně (a nebo klidně i veřejně) doufali.

Lovecraft nebyl extrémně dobrý spisovatel, co se týče bohatosti jazyka a podobných obvyklých spisovatelských know how. Ne. Jeho síla je jinde – v neskutečně (na jeho dobu) morbidní imaginaci a v odvaze překopat žánr hororu takříkajíc od podlahy. Samozřejmě, povídky jsou někdy dosti pochybné, co se kvality týče, těžce předvídatelné – a drtivá většina by dnes zřejmě nestála nikomu za vydání, jenže…ono „dnes“ existuje právě díky pracem HPL.

Pro fanoušky HPL povinnost, pro ostatní skvělá příležitost jak poznat spojující článek klasického a moderního hororu na vlastní kůži.

IvoHury  | ***** 01.10.2017 23:06

Domnívám se, že tohoto autora prostě milujete nebo nesnášíte. Pro mne – mytologicky, mysticky – naprosto úchvatné. Sedí mi jeho tvarování děje, jeho stavba napětí, nevadí mi stejně se opakující projevy a fráze atd.. Veškerá jeho tvorba je pro mne úchvatná, rozumím jí a rád se ke knihám vracím.WebArchiv - archiv českého webu