série » Odhalený vesmír
v Top10 33
hodnotilo: 66
92%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Odhalený vesmír

Autoři: Alastair Reynolds

originální název: Revelation Space

počet dílů v sérii: 9

Série patří do světa: Odhalený vesmír (Revelation Space)

vyhledávací pomocník:
český název: Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Google, NKC, Wikipedie EN

odkazy: 1x [info], 1x [recenze]


Komentáře:
Majkl  | ***** 12.03.2009 17:04

Čo mám napísať o sérii, ktorá ma zaujala a vynikajúco bavila od prvej knihy po zatiaľ poslednú? Len samú chválu. Každá kniha je takmer po každej stránke vynikajúca. Stopercentná čitateľská spokojnosť je docielená splietaním a rozplietaním dejových línií, sympatickými postavami, úžasom nad technológiami budúcnosti, úžasom nad zvratmi. Celkovo je Odhalený vesmír synonymom… úžasu. Ak má fantasy svojho Tolkiena, tak v scifi je pre mňa dokonalosťou Odhalený vesmír. Knihy som čítal od prvej po poslednú na jeden záťah, je to fuška, komplikované, ale jedinečný zážitok.

Dilvermoon  | ***** 06.03.2011 19:51

Pro mě rozhodně skvělý románový cyklus z budoucnosti, která je všechno, jen ne veselá a optimistická. Hutný děj, bizarní kosmické lodě, strašlivá hrozba pro život všude ve vesmíru, tavomor, intriky.....Je toho moc, o čem by se dalo mluvit a co by se dalo vyzvedávat. Každopádně – kdo má zájem o barvitou, napínavou a skvěle propracovanou space operu, která ho polapí a nepustí (jako se to stalo mě), ten by se měl ponořit do vesmíru Zmarů a doufat, že si ho nevšimnou…

Speedemon  | **** 18.11.2011 11:36

Velice povedená série. Každý díl nabídne spoustu nových informací, technologií a postav. Autorův styl je dost svérázný. Vše je temné, bizarní, místy kontroverzní i nechutné. Dost k tomu sedí autorův název „vesmírná gothica“. Děj je často rozvrstven do několika na sobě nezávislých částí, které se na konci spojí a odhalí nečekanou pointu. Nemůžu určit nejlepší díl, protože kvalita je opravdu vyrovnaná. Zmíním snad jen knihu Kaldera, která se dá číst kdykoliv, protože nerozvíjí hlavní děj, jen se o něj místy zmiňuje a opírá.

Armstrogg  | ***** 10.04.2012 10:08

Zatím nejvíce realistické a přitom zábavné sci-fi co jsme četl. Pro mě tohle sci-fi nemělo chybu, žádní megasuper hrdinové zachranující svět, žádné americké scény, nic co by knihu nějak výrazně kazilo.

Carter83  | ***1/2 14.01.2014 08:21

Pro mě pravý opak Pozvedání od D. Brina. Jednotlivé knihy brilantní, ale série jako taková se mi prostě nespojila v jeden celek, žádný pocit „to stálo za to“ se nedostavil. Alespoň po prvním přečtení, třeba by to po dalším bylo jinak. Škoda.WebArchiv - archiv českého webu