série » Kantos Hyperionu
v Top10 74
hodnotilo: 147
91%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Kantos Hyperionu

Autoři: Dan Simmons

originální název: Hyperion

počet dílů v sérii: 6

vyhledávací pomocník:
český název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie EN

Komentáře:
irigi  | ***** 05.02.2008 12:25

Celá série Kantos Hyperion představuje krásně ucelený silný příběh z velice promyšleného světa. A Simmons člověka rozhodně dokáže přesvědčit, že je reálný – kdykoliv se např. odkazuje na nějakou starou kulturu nebo technologii, zmíní k ní několik umělců, vědců z minulosti a současnosti a přidá dva, tři budoucí, čímž člověka přesvědčí, že to je skutečně kus historie. Postavy jsou výborně promyšlené.

Endymion je velice pěkně napojený a celou ságu uzavírá tak, že vše, co nebylo vysvětleno dříve, najednou do sebe zapadne. Snad až na některé trochu delší pasáže dotváří krásný celek.

Doran05  | ***** 18.04.2014 17:11

Tak toto je najprepracovanejšie dielo aké sa mi kedy podarilo prečítať. Zároveň je to aj najlepšie scifi, ktorým by si mal každý milovník tohto žánru vybaviť svoju knižnicu. Knihy Hyperion sa vyznačujú väčším množstvom postáv, ktoré k cieľu poháňajú rôzne pohnútky. Príbeh každej jednej z nich by sa dal samostatne vydať ako poviedka. Popri tom sa schyľuje k vojne so zaujímavými zámermi. Čo sa Endymionu týka, mal som pocit akoby som čítal novodobého Julesa Verna. Simmons vynálezy budúcnosti vymyslel skutočne úžasne. Navyše sa tam vyskytuje aj trochu romantiky :D U mňa jednoznačne top.

ladynka  | *** 18.01.2015 11:31

Veskrze zajímavý a podrobně vylíčený svět, ale přijetím vyvrcholení, kdy se stará doktrína nahradí novou a vydává se za něco originálního a pravého, je pro mě nepřijatelné.

Speedemon  | **1/2 15.05.2016 09:04

První dvě knihy byly super. Úvodní Hyperion svým povídkovým vyprávěním drží čtenáře napnuté až do konce. V Pádu Hyperionu pořádně rozvedl dané téma a vypadalo to jako fajn scifi s promyšleným dějem, historií a budoucností. Pak se však Simmons neudržel a rozšířil to o knihy Endymion a Vzestup Endymionu, kde se utrhl ze řetězu a místy nejspíš na drogách vymyslel docela solidní psycho budoucnost, která mě vůbec nebavila a postavy mi nepřirostly k srdci. Když poté sem tam nějaká zemřela nedostavila se žádná emoce a knihy jsou pro mě podprůměrné. Série jako celek je tedy průměr, kdy úvod je výrazně lepší než závěr.WebArchiv - archiv českého webu