RSS / diskuze diskuze

Diskuze

Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé


1678910111213141516poslední (261)10407 příspěvků celkem

 [10467] BorgDog 27.10.2016 01:57  

Nechtěl jsem zvedat flame, ani tu situaci hrotit, takže tohle budou moje poslední tři poznámky k tomu.

1.) @KeB[10466]: Přesně tak, ten článek byl komentář, nikoliv studie – osobní pohled, ne odborný text. A jak jsem napsal, bylo to naštvané, ne zcela objektivní, a napsal bych to asi jinak.

2.) @FerryH[10465]: Stejný evoluční průběh jako muzika a film to mít NEBUDE, protože knihy NEJSOU muzika a film. Tak prosté to je. Ryby nemají stejný evoluční průběh jako ptáci, protože NEJSOU ptáci. Plus, opakuji, nechci se hádat, ale zamysli se nad jednou věcí: Ty ty doby „počátku e-booků“, o kterých jsem mluvil, pamatuješ. Dnes jsme tady. E-booky se prodávají v nabídce a množství, jaká je NEJVĚTŠÍ v celé historii (ceny porovnat nejde, protože dřív prostě neexistovaly). Přesto tu pořád máme pirátství v rozsahu, že nakladatelé kvůli tomu stopují rozjeté série – a přesto POŘÁD piráti křičí, že se stahuje kvůli fuj zlým nakladatelům, že kdyby nové obchodní modely tohle a nové obchodní modely tamto… etc, etc. Nepřijde to už i tobě jako trochu ohraná písnička? A minimálně nepřímý důkaz, že to jsou prostě kecy zakrývající přiznání, že by nezaplatili NIC ať by byl model jaký chtěl- protože v principu žádný obchodní model nedovoluje „všechno zadarmo?“

3.) Ohledně argumentu, že většina knih jsou „bláboly“ a když se přitvrdí tak, že zůstane jen to, „co si zaslouží na sebe vydělat“, všem to prospěje, bych se zeptal jinak: PROSPĚJE TO MNĚ? Jaký typ knih čtu – výhradně věci jako Harry Potter, Hra o trůny, Twilight, etc. – tedy ty, co vychází ve vysokých nákladech u „velkých ryb“ a pirátství jim může být fuk? Anebo spíš ty „malé ryby“ od malých nakladatelů, co si na sebe čistě komerčně stěží vydělají? Zajímalo by mě, kolik lidí, kteří volají po podobném „vyčistění zarostlého lesa požárem“ si uvědomuje, že hořet v tom případě budou přesně ty stromy, co se jim líbí, a ne ty, které označují za bláboly.

Toť vše – a omlouvám se, pokud jsem to rozvířil.

P.S.: A aby nedošlo k mýlce – JSEM RÁD, že tu e-booky jsou, vydatně toho využívám, a co se stahování týče, za svatého se nepovažuji, ani si na něj nehraji.

 [10466] KeB (editor) 27.10.2016 00:49  
:-D

A já to sem dal jen proto, že jsem to považoval za zajímavé a v obecné rovině platné. Ta rovnice je směšně jednoduchá. Pokud chci, aby se můj produkt vyráběl, musím ho kupovat. Nelíbí se ti polská zelenina? Nekupuj ji. Nechceš podporovat palmový olej? Přestaň kupovat tatranky a další sračky od MONDeLEZu. Nelíbí se ti, že tvoje oblíbená série není dokončená? A koupil sis ji? Pokud sis ji upirátil, tak se nediv, že už nevyjde.

@Gaarq[10449]: Přečetl sis to úplně první slovo v nadpisu? To slovo je KOMENTÁŘ. Požadovat po komentáři důkazy, čísla tabulky, bilance atd. je imho scestné. Jistě, dodalo by to komentáři lepší fasádu, ale v obecné rovině absence tebou požadovaného důkazu komentář nijak nesnižuje. A že je poněkud hysterický, ano je, protože je to komentíř. Já si taky můžu na csfd komentovat jakkoliv hystericky a cokoliv a kdykoliv a kohokoliv a vůbec, prtože je to taky jen komentář…

@idle[10455]: další takovej, je to KOMENTÁŘ ne nakladatelská bilance.

Za sebe jen dodám, že autor KOMENTÁŘE neobviňuje všechny čtenáře, ale jen ty kterých se to týká. Ti co mají čisté svědomí se vůbec nemusí ozývat, protože o nich to není.

 [10465] FerryH 26.10.2016 17:34  

@idle[10464]: jestli to bude mit stejnej evolucni prubeh jako share muzika a film … tak v zadnem pripade nelze cekat nejake reseni zevnitr … vzdy pak po case prislo odnekud externe – od nekoho noveho… a TEN na tom pak vydelal – a jen tak mimochodem to pak tak trosku uhasi koudel u pr…e tem velikanum nebo strednimu a malemu sektoru tech co se vydavanim zivi…

 [10464] idle (editor) 26.10.2016 13:40  

@Gaarq[10463]: Velký ryby jsou obvykle ty pomalejší, to je pravda.

 [10463] Gaarq (editor) 26.10.2016 12:03  

@idle[10460]: připusťme, že zobecňuji příliš. ale na to, že situace existuje už cca 20 let, si tedy dávají docela na čas ;) většina řešení není obecně akceptována a spíše podbíhá existujícímu právu, než by jej měnila. souhlasím s tím, co říká @yerry[10461]: , přijde mi, že pohodlnost velkých ryb je hlavní problém, ne řešení samo.

 [10462] Strýček Biolit 26.10.2016 11:54  

@idle[10458]: …nebo se fest přilepíš a budeš moci jen psát do diskuzí.

 [10461] yerry 26.10.2016 11:38  

@BorgDog[10454]:

1. Vnášať nejakú morálku do biznisu je trochu out, nie? Knižný trh je trh ako každý iný.
2. Cena je len jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje potenciálneho kupcu. Ďalšími faktormi sú kvalita, dostupnosť, potreba a do určitej miery sympatie kupujúceho voči značke, subjektu a podobne…

V trhovo orientovanom hospodárstve to funguje asi tak, že silnejší subjekt pohltí ten slabší (konkurenciu). Teda ak vydavateľ nechce konkurenciu v podobe ebookarov, nech ich teda integruje do svojho systému a adekvátne im zaplatí, toť môj názor. Ich ebooky vyzerajú byť veľa krát kvalitnejšie ako tie oficiálne. Že to takto funguje svedčí množstvo subkultúr pohltených samotným systémom, ktorý na tom napokon vždy zarobil. Plakanie na vlastnom hrobe, vyhrážanie sa a nadávanie je kontraproduktívne.

Ako čitateľ voči ebookarom nič nemám, sťahujem zväčša ebook, z ktorého mám papierovú verziu a kvôli mobilite knihu potrebujem mať v čítačke, oficiálny ebook pritom nie je dostupný. Myslím, že práve v takomto prípade vzniká priestor, kde by spolupráca ebookarov s vydavateľmi mohla byť priechodná.

 [10460] idle (editor) 26.10.2016 10:57  

@Gaarq[10459]: Myslím, že taky zbytečně generalizuješ. :) Mám na mysli tvé „nikdo doopravdy nepřemýšlí nad řešením“. Určitě jsou lidi, kteří nad tím přemýšlejí a pracují na tom. Akorát na internetu jsou víc vidět tyhle výkřiky.

 [10459] Gaarq (editor) 26.10.2016 10:55  

@BorgDog[10451]: A v čem ten článek NEMÁ pravdu?

ale fuj! vážně? takový argumentační faul? důkazní břemeno je na tom, kdo něco tvrdí. autor článku leccos tvrdí a doklady žádné. jen emotivní vývody.

@toms[10457]: také mě udivuje, že nikdo doopravdy nepřemýšlí nad řešením (nebo se nesnaží využít již existující nástroje) a všichni s křížkem po funuse jen brečí. ta utkvělá představa, že věci musí být do skonání světa stále stejné, je v dnešní době komická. jistě v něčem je to představitelné, ale v mnohém ne. sestim smiř :)

 [10458] idle (editor) 26.10.2016 10:27  

@Strýček Biolit[10456]: Hele, ta čokoláda není blbej nápad… já si od ní vždycky tak upatlám ruce, že si ke klávesnici netroufnu. Takže vyřešeno. :)

 [10457] toms (editor) 26.10.2016 10:00  

@BorgDog[10454]: Přiznám se, že pokud bys na ten článek neupozornil, ani bych se neobtěžoval s ním ztrácet čas. Jestli má pravdu nebo nemá v tomto případě není validní. Mohu jen souhlasit s Gaarqovou poznámkou, ke které bych dodal – i kdyby tam byla sebevíc přesná čísla, pořád je to k ničemu. Je to smutné, můžeme se nad tím rozčilovat, ale tím to končí. A vůbec nejde o knihy, filmy, hudbu, či jakékoliv jiné záležitosti pro potěchu duše. Tím, že jsme vypustili „džina z lahve“ – a dali k všeobecnému užívání lidstvu výpočetní techniku a k němu příslušné služby, sklízíme s tím dobrým bohužel i to méně příjemné.

Co s tím? Nevím… Jak ovlivníš chování lidí na celém území, aby dělali co je správné? Výchovou pouze částečně a značně nedůsledně. Totalita je mnohem úspěšnější, ale i ona má své hranice a vytváří odpor. Ostatně o tom píšeš v Algoru – snad by něco zmohl jedině onen neústupný monarcha s železnou pěstí a pragmatickým přístupem. Jenže nakonec i on by podlehl, neboť není strojem, ale pouhým člověkem.

Zjištění autora, že čtenáři knih jsou amorální je přece pouze úsměvné. To snad mohlo šokovat jen jeho samého. Víme to všichni a většina z nás je to i ochotná přiznat. Jenže uvědomuje si autor článku a potažmo i autoři čehokoliv, že ti co jsou ochotni jim věnovat svůj čas – to jsou ti dobří? Nedávno to došlo jedné (a zatím bohužel jediné!) filmové společnosti, která na dvd místo nesmyslného upozornění, že nesmíme krást, vložila úsměvné poděkování, že jsme si koupili právě jejich dílo. — A ono to fungovalo, měl jsem hned dobrou náladu, zatímco v 99% jsem hned naštvaný z nějakých canců a výhružek.

Možná by autoři čehokoliv, místo spílání všem okolo sebe, měli nejdřív zkusit slušně poděkovat těm, kteří jsou ochotni za jejich dílo zaplatit. Možná jim to nepřinese větší zisk, ale určitě bude méně naštvaných lidí.

 [10456] Strýček Biolit 26.10.2016 09:03  

@idle[10455]: Obal si nervy čokoládou. ;) Pokud to nepomůže, staň se mravenčí královnou – tví poddaní ti budou nosit cukr přímo do volátka, až si u toho nožky ušoupou. Nebo vyhraj Velkou Pardubickou jako kůň – za to je prý pár kostek úplně zdarma, nicméně ten skok na Taxisu za to – imho – moc nestojí.

 [10455] idle (editor) 26.10.2016 08:44  

@BorgDog[10454]: No, já se do té diskuse radši nenechám zatáhnout, nemám na to nervy… ale stejně si myslím, že je ten text hlavně dojmologie, žádná analýza.

 [10454] BorgDog 26.10.2016 06:42  

@idle[10453]: Pamatuji si na posty na „starém“ ebookforu, než se prodalo a většina uživatelů smazala svoje příspěvky a zdrhla. Byly to ty stejné nicky, co dnes na novém křičí o 10%, takže ano, podle mě jsou stejní – a neviděl jsem snad nikoho, kdo by se snažil jim to připomenout. To za prvé.

Za druhé – přečetl jsem si ten článek znovu. Ano, působí to jako vzteklý výbuch „můžete za to všichni!“ Což není pravda. Ovšem podstata tvrzení, ten zarážející nepoměr mezi množstvím zařízení k elektronickému čtení, které tu jsou, a prodejů e-knih celkově mi nepřijde nijak neplatný. Díval jsem se na Slunečnici – nejpopulárnější program pro čtení e-knih tam má přes pětadvacet tisíc stažení. A to je jenom JEDEN program, na JEDNOM webu, a pro JEDNU platformu. Vídám lidi číst v mobilech, v tabletech, ve čtečkách. Pokud se e-knih prodá 2% papírových, a pirátství není problém – CO tam tedy čtou???

Nesouhlasím s tónem toho článku, já bych to napsal mírněji, ale obsahově má podle mě pravdu.

 [10453] idle (editor) 25.10.2016 23:00  

@BorgDog[10451]: A jsou to opravdu pořád ti samí lidé? A proč se ten článek tváří, jako by totéž dělali plošně všichni uživatelé elektronických knih? Všichni můžou za všechno?

Aneb, jak někdo poznamenal, druhá věta textu na to všechno poměrně slušně odpověděla a zbytek si mohl nechat od cesty.

 [10452] BorgDog 25.10.2016 22:41  

@Lucc[10450]: P.S.: A nemíchej demagogicky dvě nesouvisející věci dohromady: Ano, mnozí lidé se bez vydávání knih obejdou, protože žádné nečtou. Jasné jako facka. Jenomže ten článek o takových není.

 [10451] BorgDog 25.10.2016 22:39  

@Lucc[10450]: A v čem ten článek NEMÁ pravdu? Ten první post jsem tam napsal já, a přesně tak to vidím: Když tu e-booky nebyly, na pirátstkých fórech, kde se sdílely „knihy“ ve formátu .txt se skučelo, že kdyby někdo udělal e-knihy legálně a kvalitně, budou je kupovat za cenu papírových, a po pirátění nevzdechnou. Teď na těch samých fórech ti samí lidé křičí, že budou pirátit, dokud nebude „všechno za 10%“. A Ferryho slavné dohody o hájení? Nový Kotleta byl na uložto 48 hodin po vydání. Takže, na co si to tady hrajeme?

A k tomu přesycení trhu: Kdo z těch diskutujích, co o něm tak moudře řeční, si sedne do čela cenzorské komise a začne soudit, které knihy jsou „zbytečné“ a které ne? Podle čeho? I kdyby byl trh sebevíc přesycený, není to omluva pro pirátění pod pokryteckými záminkami. A je rozdíl, jestli se knihy nebudou kupovat, anebo se budou krást.

 [10450] Lucc 25.10.2016 10:33  

@KeB[10448]: Co tím sleduješ?

Abych jen nenadhazoval a sám nic nepřidal… Souhlasím s těmi komentátory pod článkem, kteří mluví o přesycení trhu a tom, že mnozí lidé se bez vydávání knih jistojistě obejdou a jejich „sobecké“ rozhodnut nezlomí ani vidina autorů umírajících hladem. Byznys je tvrdý. Chápu, že bojovat o výdělek se musí všemi prostředky, klidně hraním na city a obviňováním pirátů, ale naplno říkám, že ten článek je manipulace.

 [10449] Gaarq (editor) 25.10.2016 07:13  

@KeB[10448]: emocionální kydy. žádná fakta, jen dojmy. i kdyby to byla pravda, takhle se to nedělá.

 [10448] KeB (editor) 25.10.2016 00:14  
Komentář: Elektronické knihy a čtenářovo pokrytectví

http://mediahub.cz/komentare-35811/komentar-elektronicke-knihy-a-ctenarovo-pokrytectvi-1058872

 [10447] gokudo 19.10.2016 20:48  

@FerryH[10445]: …a dalsi tri povidky od Weinbauma jsou na edicaku!

 [10446] KeB (editor) 19.10.2016 17:07  

@FerryH[10445]: Já uznán, že pevnost padla, až začne ebooky vydávat barbar :D

 [10445] FerryH 19.10.2016 14:10  

@KeB[10418]: fiiiha!! Polaris se po tech letech zavileho ignorovani ebooku rozjel az tak, ze vydava neco ONLY ebook??!? To cumim :o)

 [10444] toms (editor) 15.10.2016 08:36  

@dolby[10443]: odpověď v osobní poště.

 [10443] dolby (editor) 15.10.2016 00:16  

Ještě pár knih do knihovny

André Maurois-Stroj na čtení myšlenek, vyd. Julius Albert Praha 1938, Albertova krásná kniha sv. XVI. Orig. název La Machine á lire les Pensées., přel. Svatopluk Kadlec, obálka F.Muzika,135×205 mm. vazba, 152 str

R.L. Stevenson-Klub sebevrahů, Melantrich 1931, Melantrichova knižnice sv. XLI (brož. 104–105), překlad Boh. Rovenský, vazba 128×195 mm, 356 str. Obsahuje Klub sebevrahů, Radžův diamant, Pavilon na písčinách, Útulek na noc, Dveře pana de Malétroit, Prozřetelnost a kytara,

Franz Kafka-Obří krtek, vyd. Bohuslav Trojan, Třebíč 1991, 1. vyd.,překlad Vladimír Kafka, obálka Jaroslav Novotný, 140 str. vazba 120×195 mm, obsahuje Popis jednoho zápasu, Vesnický učitel, Blumfeld, starší mládenec, Most, Doupě

Charles Dickens-Vánoční povídky, Albatros 1984,edice Zlatoroh,20000 vý­t., 1. vyd., 27 Kčs, 352 str. vazba 122×205 mm, il. Jindřich Kovařík, obsahuje Vánoční koleda překlad Emanuela Tilschová a Emanuel Tilsch, Zvony překlad Eman. Tilsch, Cvrček na krbu překlad Eman. Tilsch,

Charles Dickens-Koleda(vánoční koleda s duchy),J Otto, překlad Jan Váňa, 112 str., 100×145 mm

Charles Dickens-Vánoční povídky, vyd. Antonín Svěcený 1926, překlad Mary Hořejší, il. prof. Oldřich Cihelka, 372 str, 138×190 mm, obsahuje Vánoční píseň, Strašidelný dům, Statek Toma Tiddlera

Jedním dechem 9 napínavých příběhů, Albatros 1970, il. Josef Žemlička, František Skála, Vladimír Rocman, Jan Žbánek, Zdeněk Filip, Antonie Povondrová, Jiří Krásl, Jiří Mikula, 22,– Kčs, vazba 205×190 mm, 188 str. Obsahuje Jiří Žák-Záhada postříkané tabule, Bohumil Jírek-Na hradu Ramperku, Za bílého dne, Bohumír Polách-Svědek ze záhrobí, Oldřich Železný-Tadumia Mharaja, Jan Houška-Klíč v zámku, Karel Fabián-Mrtvá z pyramidy, Jaromír Tomeček-Vlkodlak, Josef Nesvadba- Golem 2000(jediná sci-fi povídka)

Chtěl jsem přidat další vydáni Dobrodružství Samuela Pingla od Běljajeva, ale v nabídce není nakl. Nová Svoboda. Vyšlo to jako románová příloha Nové Svobody v roce 1947 pod názvem Uloupená tvář, 120×160 mm, 316 str.

Pavel Antokolskij(nar. 1896 Petrohrad)-Pohádky času,Odeon 1973,orig.název Skazki vremeni,překlad Květa Koževniková, obálka Jan Jiskra, redakce Krásné literatury, 3000 výt., 1. vyd. 9,50 Kčs 115×167 mm, 212 str. obs. Sešit v rudém safiánu, Masopust, Druhé Boldino, Nezvaný host, Kouzelný dar, Čtyři hosté, Démon, Vrahova smrt, Moskevský kejklíř, Pařížská setkání, Z doslovu-…ústřední myšlenkou souboru fiktivních povídek jemotiv volného putování časem, motiv věčné hodnoty největších děl světové literatury. Autor ruší hranice času, v povídkách se uskutečňují setkání velikánů evropské i ruské kultury.

Další příště

 [10442] KeB (editor) 14.10.2016 20:17  
HPL adaptace na startovači

Vzniká HPL adaptace, více zde:

https://www.startovac.cz/projekty/psychopompos/#komentare

 [10441] dolby (editor) 13.10.2016 23:45  

Opět prosím o přidání knih Alexandr Žitinskij-Schodiště/Zdám se Lid. nakl. 1985,edice Proudy, velká řada č. 20, přel. Hana Štěpánková(Scho­diště) a Jaroslava Sluková(Zdám se),il. Jaroslav Jiránek, obálka Václav Kučera,2000 výt. 1. vyd. Orig názvy Lestnica a Šňus´. Rozměry 135×205 mm,196 str.vázaná 18 kčs.Z doslovu-…žánr, v němž se fantastično organicky prolíná s realitou v jakýsi fantastický realismus.

G.B.Shaw-Nebeský fotbal a jiné povídky, Melantrich 1973,přel. Eva Kotulová,il.Jiří Kalousek, doslov František Jungwirth, obálka Miroslav Habr,30000 výt­.,1. vyd. 192 str., vázaná 15 kčs.Rozm. 110×184 mm, obsahuje povídky Nebeský fotbal Pomsta zázrakem Černošská dívka hledá Boha Císař a děvčátko Tajemství divadelní šatny Don Juan vysvětluje Serenáda Víkend na venkově z doslovu-povídky jsou zalidněny postavami a postavičkami z tohoto i onoho světa a vyplněny dějem zvláštním, bizarním a přitom realisticky skutečným, zábavným a přitom plným tragického patosu života…

Camille Flammarion-Filozofické povídky, Otto Girgal, rok neuveden, přel. Franta Štěpánek, rozm. 100×140 mm. povídky Rozhovor s Marťanem Rozmluva mezi dvěma akademiky a mezi dvěma chrobáky V prvých stoletích křesťanské víry Ucho Napoleon a Dům invalidů Do nitra Země Požáry nebes První dny Země a zákon Prorokův Závoj pravdy Za fantastické by se daly označit první dvě.

Pokání a jiné filmové povídky, LN 1990,obsahuje Nana Džanelidzová,Then­giz Abuladze,Revaz Khveselava-Pokání Alexandr Mindadze-Plumbum Konstantin Lopušanskij-Návštěvník muzea Poslední je postkatastrofická povídka Překlad Václav A. Černý(pokání),Ji­řina Tejkalová(plumbum) a Hana Müllerová(náv­štěvník muzea).Přebal Karel Aubrecht, doslov Jan Bernard, edice Máj sv.554,29000 výt., 192 str. a 32 str příloh(foto), váz 22 kčs. rozm. 135×205 mm

 [10440] Lucc 12.10.2016 11:54  
Počítadlo příspěvků

Teď jsem na cizím PC a na Firefoxu a blbnou počty příspěvků. Takže za to fakt může Liška, já jsem tedy přesvědčen.

 [10439] Seeker 12.10.2016 09:37  

@barbar[10434]: @yerry[10435]: Díky moc. To by možná mohlo být ono, i když na to zdegenerované lidstvo si nevzpomínám. Zkusím si to sehnat a uvidím. Díky.

 [10438] dolby (editor) 11.10.2016 23:21  

Zdravím, prosím o přidání knihy do seznamu. Luigi Motta, Bouřlivý proud (orig. název L´onda turbinosa), J.R.Vilímek 1930, 2. vydání (1. vyd. 1913, 3. vyd.1934, orig. vyšel 1908), přeložil J. Bačkovský-Rowalski, ilustr. G. Amato, 296 str., formát 160×235 mm. Jedná se o dobrodružný román ve stylu Verna, pokus američanů o odklonění golfského proudu vytvořením podmořského tunelu u Floridy za účelem zlepšení klimatických podínek a získání el. energie.

 [10437] toms (editor) 10.10.2016 20:34  

@barbar[10436]: hezké povídky, škoda, že dosud nebyly přeloženy všechny čtyři.

 [10436] barbar (editor) 10.10.2016 19:42  

@yerry[10435]: To bude možná ono, já to znám z polštiny.

 [10435] yerry 10.10.2016 19:25  

@Seeker[10431]: Možno je to antológia: http://www.legie.info/kniha/1755-na-usvitu-zlateho-veku/zakladni-info#zalozky

A v nej sa jedná o dve dlhšie poviedky až novelety od Charlesa R. Tannera:
Tumithak z katakomb
Tumithak v Shawmu

 [10434] barbar (editor) 10.10.2016 15:53  

@Seeker[10431]: Tumitak na powierzchni ziemi – Charles R. Tanner ?

 [10433] Seeker 10.10.2016 14:17  

@GeRony[10432]: Díky za tip. To si velmi rád přečtu.

 [10432] GeRony 10.10.2016 13:30  

@Seeker[10431]: Ak si nahodou necital, odporucam serie od Harryho Turtledova Svetovalka a Kolonizace. Tiez mimozemstania s technickou prevahou priletia kolonizovat svet, lenze ratali s tym, ze tu budu behat rytieri na konoch s mecmi a kopijami a nie (obdobie druhej svetovej vojny) na tankoch a s palnymi zbranami. Ved iba za 500 rokov nemohli dosiahnut taky pokrok!!! :D

 [10431] Seeker 10.10.2016 13:01  
Hledám název povídky nebo románu

Zdravím. Hledám název povídky nebo románu, který jsem četl před desítkami let (myslím, že) v časopisu Radar, ale mohl to být i jiný časopis.

Děj první části byl přibližně následující: k Zemi přiletí mimozemšťané a začnou bojovat s lidmi, kteří ale mají i přes technickou převahu mimozemšťanů to štěstí, že nedlouho před jejich příletem byla na Zemi vynalezena velmi rychlá ražba tunelů, takže se lidstvo dokázalo rychle schovat pod povrch. Jak se to jmenovalo, kdo to napsal, jak to dopadlo nebo kolik to mělo částí netuším.

Teď jsem si na to vzpomněl, když jsem dostal chuť na nějakou četbu a la Válka světů, a rád bych si ten rest z mládí dočetl.

Předem díky.

 [10430] Lucc 10.10.2016 10:10  

@toms[10429]: No proto… :)

 [10429] toms (editor) 09.10.2016 20:30  

@Lucc[10428]: však ty víš… :-)

 [10428] Lucc 09.10.2016 13:21  

@toms[10427]: Jak o ničem!

1678910111213141516poslední (261)10407 příspěvků celkem
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo


WebArchiv - archiv českého webu