RSS / diskuze diskuze

Diskuze

Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé



 [316] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 04.10.2007 01:10  

;O)) … vyzva pro profika :O)

 [315] knedle (editor) 04.10.2007 00:11  
hmm - to bude tezky

@FerryH[314]: bo je to ve sloupci, ktery je ciselny no uvidim co s tym

 [314] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 04.10.2007 00:00  

@FerryH[313]: ..ale nejde me upravit u 5ky pak cislo serie… na 5–6 … kdyz to naedituju tahle tak se z toho udela –1 zkousel sem i varianty 5 a 6 nebo 5+6 atd…ale blbne to.. plz Knedle… pohraj si s tim.. nevim si rady "O0

 [313] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 03.10.2007 23:56  
deaktivoval jsem ::

http://www.legie.info/kniha/7228-emilie-prochazkova-zeme-ohne-saturn tehle dil c. 6 vysel spolu s patym dilem dohromady v jedne knize je to od str 161–213 v teto knize… samostatne to nikdy nevyslo ..jen takhle dva dily v jednom.. petku jsem upravil tak aby to bylo z toho jasne..

 [312] knedle (editor) 26.09.2007 09:05  

@flim[307]: obalka pridana a prirazena k vydani

 [311] knedle (editor) 26.09.2007 08:53  

@Gwin[308]: smazan

 [310] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 26.09.2007 02:01  

a jeste to flim > v te edici tusim vuslo vis scifi ne ?? matne se me mota v palici nejakej Bajla a jeste neco.. pokud to mas.. nebo vis .. tak plz preedituj (prirad k edici) tyhle knihy … kdyz uz sem ted tu edici pridal…

 [309] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 26.09.2007 01:55  

@flim[307]: hotovo .. jen obalku bude muset pridat nekdo ‚privilegovanejsi‘ ;O) knedle, makakuk or trvize…

jo Flim .. prosimte podivej se jeste do tiraze te knihy… podle mych informaci by to melo byt prelozene z rustiny a ne z engl orig… stalo by to pak za poznamku…

 [308] Gwin 25.09.2007 20:44  
Den Trifidů

Nefunkční link na ebook.

 [307] flim 25.09.2007 18:55  
doplnenie alebo oprava

Pri informáciách o vydaniach knihy H.G.Wells – Válka světů je uvedené toto vydanie:

  • v roce 1958 vydalo nakladatelství Mladé letá

pod názvem Vojna svetov překlad: J. Trachta poznámka: 235 s. ; 12°. – (Malá knižnica pre každého ; Zv. 8)

Mám tú knihu pred sebou, obsahuje však trochu iné údaje:

Rok vydání: 1958 Vydáno pod názvem (liší-li se od vrchního): Vojna svetov Nakladatel/vy­davatel: SMENA edice: Malá knižnica pre každého číslování edice: zväzok 8 ISBN: nie je uvedené Překladatel: J. Trachta Cena: 6 Kčs ostatní informace počet stran: 235 rozměry/formát knihy: cca 11×15 cm vazba: brožovaná/paperback kolikáté vydání: nie je uvedené počet vytisků: 15000 autor obálky: J. Krejča autor ilustrací: kniha nemá ilustrácie

Nechcem pridávať ďalšie vydanie knihy, keďže sa pravdepodobne jedná o to isté a navyše číselník „edice“ neobsahuje uvedenú edíciu. Prosím niekoho kompetentného o opravu údajov.

Okrem toho som oskenoval obálku knihy – neupravený obrázok je na: http://img218.imageshack.us/img218/6371/wellsvi9.jpg Upravte si ho podla potreby.

 [306] knedle (editor) 24.09.2007 12:38  
upravy - rss

do rss komentaru jsem pridal do titulku jmena autoru knihy/povidky a i hodnoceni k teto knize

napr: Komentář – kniha: Veverka; Heteša – Sítě, kanály a stoky [avatar2] *****

pokud by se vam zdalo, ze je titulek prilis dlouhy, musel bych to hodit primo do tela komentare – tak pripadne mi to nejak okomentujte

 [305] magio 15.09.2007 14:59  
Wetemaa

@greyknight[304]: Pokud vím, jedná se o dvě knihy rozdělené do čtyř svazků. Družinící a Cesty = Wetemaa (http://www.legie.info/kniha/927-adam-andres-wetemaa/dalsi_info), zde je zřejmě chyba, protože knihu Cesty nevydala Pražská vydavatelská společnost, nýbrž Wolf Publishing. O cestě do Jižního Edagwonu a Návrat = O cestě do Jižního Edagwonu (http://www.legie.info/kniha/928-adam-andres-o-ceste-do-jizniho-edagwonu/dalsi_info). Pokud si tedy tyto knížky chceš vložit do knihovny, musíš postupně zaškrtnou čtyři vydání. Snad je to jasné.

 [304] greyknight 15.09.2007 14:25  
Wetemaa

mam v tom nejaky zmatek osobne mam mam 4 khihy od nakladatelstvi Wolf Publishing Wetemaa dil 1. Druzinici Wetemaa dil 2. Cesty Wetemaa dil 3. O ceste do jizniho Edagwonu Wetemaa dil 4. Návrat

Nevim jak to zaradit, pomuze nekdo ?

 [303] greyknight 14.09.2007 22:24  

ehm sorry ze to nenapisu do jednoho prispevku, ale jeste jedna chyba u sbirky Do malstromu, Alex Hammond Cisarova milost, ma byt Cisarska milost… ted uz to je opravdu vse,aspon nazvy povidek…

 [302] greyknight 14.09.2007 22:16  

ja knihu Do malstromu mam, a nazvy povidek jsou tam uvedeny tak jak jsem napsal. jeste jsme nasel chybu(asi preklep) u jmena autora z teto sbirky : Chris Pramar ma byt Chris Pramas

 [301] makakuk (editor) 14.09.2007 20:57  

@greyknight[299]: Tak mě po…

neb na Netu najdu obé a knihu nemám. I když většina zdrojů uvádí názvy, jaké v Legii máme …

ale ne všechny zdroje :-)

 [300] knedle (editor) 14.09.2007 15:56  
opraveno

@greyknight[298]: plus @greyknight[299]: opravil jsem zatim jako alternativni text – je divne, kdyz tato kniha ma jen jedno vydani, ze se nekdo takto sekl v nazvu dvou povidek

nema o tom nekdo nejake potuchy? proc to?

 [299] greyknight 14.09.2007 11:34  
jeste jedna

ta sama sbirka autor William King je nazev:
V jámě lvové ma byt: V brise bestie

 [298] greyknight 14.09.2007 11:29  
jiny nazev povidky

zdravim, u povidky ze sbirky Do Malstromu od Alexe Hammonda mate spatny nazev ( Prastara kopi) ma byt Davna kopi

 [297] knedle (editor) 14.09.2007 00:42  
obalky k vydanim

konecne jsem posunul do finale stranku s obalkama a na ni moznost pridat/ubrat vydani k obalce

po provedene akci (smazani, pridani) se reloadnou vsechny selecty na strance na neprirazene vydani – tak aby se minimalizovala moznost chyby

zkouseno ve ff, pripadne chyby hlaste

 [296] knedle (editor) 11.09.2007 15:04  
obalky

at uz jen tuto ci jine posly na email obaly zavinac legie.info velikost obrazku at je rozumna, bo stejne bude zkonvertovan na jpg velikosti sirky na 150 px

upload obrazku zatim nemam hotov

 [295] tuvok07 (editor v době uložení příspěvku) 11.09.2007 11:09  

@knedle[294]: Hmm, pokud je to co mám ta třetí tak to můžu naskenovat. Mám ti to poslat mejlem nebo to už jde uploadnout? Na jakou velikost to mám upravit?

 [294] knedle (editor) 10.09.2007 21:35  

@tuvok07[291]: hadam ze nemame zatim 3 obalku u nas na webu :)

 [293] tuvok07 (editor v době uložení příspěvku) 10.09.2007 21:34  

@tuvok07[292]: Sám si odpovídám – je to jinde. (tahle společná vydání fakt lidi matou)

 [292] tuvok07 (editor v době uložení příspěvku) 10.09.2007 21:32  
Vesmírná Odyssea 2001

U Vesmírné Odyssey 2001 chybí společné vydání s Rajskými fontánami od Odeonu. Přitom Tigo má ono vydání v knihovně. Někde se stala chybka?

 [291] tuvok07 (editor v době uložení příspěvku) 10.09.2007 21:28  

Asi jsem něco popletl u Aldissova Nonstopu – nebo proč jsou tam jen dvě obálky když to mělo 3 vydání?

 [290] knedle (editor) 06.09.2007 07:38  
novinky - obalky k vydanim

vcera jsem dodelal slibovane spojovani (a rozpojovani) obalek a vydani

  • pokud ma kniha vice obalek, muze byt na jeji karte otevren detail/zalozka obalky (jak uz vite)
  • obalka neprirazena k zadnemu vydani ma pod sebou SELECT s seznamem vydanich teto knihy – vyberete spravne a pomoci tlacitka OK muzete ulozit – teda pokud jste prihlaseni :)
  • pokud ma obalka vydani, bude tohle vydani (ci vice vydani) zobrazeno pod ni ve standardnim tvaru – Nakladatelsti Rok
  • privilegovani maji moznost vydani od obalky smazat
  • je mozne dat vice vydani k jedne obalce – pokud jiz nejake prirazeno je, je pod nim zelene tlacitko plus, ktere zobrazi SELECT se seznamem neprirazenych vydani knihy
  • u knih s jednou obalkou (i kdyz vice vydanimi) neni zalozka obalky, tudiz zatim nic nelze priradit
  • knihy s jednim vydani a obalkou spojim pomoci skriptu nekdy v budoucnu – oznamim
  • vse jsem delal jen ve sve opere, takze pokud neco nebude fungovat (ie, ff), dejte vedet, zkusim vecer opravit
  • timto vlastne startuju prirazovani obalek k vydanim knih – pokud mate v hlave obalky svych knihy a jejich roky vydani, zkuste je pri pruchodu Legii pomalicku polehoucku spojovat – diky
  • v planu je jedna oprava v teto nove funkcnosti
  • a konecne se pustim na vyhledavani a podrobnejsi vyhledavani
 [289] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 05.09.2007 04:30  

deaktivoval jsem: http://www.legie.info/kniha/5048-jerzy-broszkiewicz-patalie-s-cestou-na-mesiac tohle nikdy jako kniha nevyslo .. je to jen jeden pribeh z knihy: http://www.legie.info/kniha/5049-jerzy-broszkiewicz-vesmirne-dobrodruzstva

ta obsahuje dva pribehy:

  1. Patálie s cestou na Mesiac (Mój księzycowy pech)
  2. Čierna rieka meteorov (Ci z Dziesiątego Tysiąca)

ten 2. vysel samostatne cesky jako > http://www.legie.info/kniha/5047-jerzy-broszkiewicz-trosecnici-v-rece-meteoru

zmatek nad zmatek… a priznam se ze tuhle splet nevim jak rozmotat… :O) makakuk ?? nezvladnes to – prosim – lip ne z ja ?? :O))

 [288] knedle (editor) 05.09.2007 00:39  
uprava u vydani knihy

pridal jsem pole na cislovani edice viz. @FerryH[284]:  – vkladani a editace je ve shodnem formulari – vsechna pole jdou znovu nacist a opravit jejich hodnoty

  • stare vydani maji polozek z „ostatni info“ sdruzene v poli poznamka – klidne je tam nechejte – u oprav je vsak muzete opet zapsat do tech spravnych policek a z poznamky to nasledne smazat

zatim jsem nedodelat moznost presunu vydani k jine knize – ale dokopu to co nevidet

dalsim krokem bude prirazovani obalek k vydanim

 [287] knedle (editor) 04.09.2007 14:54  
nevydana Laserovka

@FerryH[286]: ok nechame ji deaktivovanou, kdyby vypadla z planu uplne, smazem ji

 [286] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 04.09.2007 00:50  
dalsi zarazena ale nevydana kniha od Laseru

deaktivoval jsem dalsi nevydanou ale zarazenou knihu Laseru http://www.legie.info/kniha/5126-julian-may-souper a pridal poznamku: „dosud nevyslo (4.9.2007) a podle edicniho planu Laser-book to ani nevypada ze vyjde v tomto roce…“

 [285] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 31.08.2007 21:24  

dlouhe a trochu zmatene.. sorry … blbe se to vysvetluje.. ale snad me rozumite.. :O)

 [284] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 31.08.2007 21:23  
Edice

k tem Edicim >> ono edice ma cenu zatim pridavat nove jen v pripade, ze ta ktera edice nema dodatecne cislovani svazku nebo v nekterych pripadech pak i rocnik ..

jinak budes muset stejne dodavat znova nazev edice do kolonky „další informace“ (sv./č./roč. + znovu nazev edice…) .. pokud tedy budes chtit byt poradkumilovna a dodat veskere dostupne info a cislo(pripadne sv.) – rocnik – rada" jsou dost dulezite informace ke knize…

ma rada teda je: pridavej Edici jen v pripade ze nema dodatecne cislovani … pokud ma … pockal bych na to az Knedle .. doplni tuhle kolonku jako volne doplnovatelnou kolonku u Edice .. takze pokud svazek, cislo pripadne radu a rocnik kniha ma… doplnil bych to jen do polozek „další informace“ a to komplet i s nazvem edice..

apropo Knedle: premyslel sem o tom dost usilovne… a myslim ze tohle cislovani u edic nepujde jinak nez jako volne editovatelne okenko k dodatecne informaci vedle edice … protoze ty edice vazne maji cislovani hooodne ruznorode… namatkou >>

pouziva se: ‚řada‘+ ‚svazek (nekdy číslo)‘ dal pak – predevsim u sesitovych vydani (rodokaps atd.) – ‚ročník/číslo v aktualním ročníku + jeste celkove číslo radove od zacatku co edice vychazi‘ u dalsich edici zase je pouzite ruzne cislovani.. kombinace rimskych cisel a normalnich atd atd… zmatek nad zmatek…

podle me by bylo idealni aby bylo volne editovatelne okenko formulare k edici kde by bylo dostatek mista na doplneni cehokoliv z toho cislovani co sem psal … nedokazu to odhadnout na pocet pismen.. ale snad by stacilo pri pouziti zkratek misto na asi 10–15 pismen/cisel … ale at se k tomu vyjadri jeste nekdo jinej.. makakuk myslim to dovede odhadnout lip nez ja.. doplnuje edice velice poctive… :O))

 [283] Doubravka (editor) 31.08.2007 15:07  

@knedle[282]: No jo, ještě to fakt nemám ošahaný.. Díky moc :) Já se zas ozvu s nějakou nesmyslnou nesnází ;-)

 [282] knedle (editor) 31.08.2007 14:19  
a jeste jedna odpoved

@Doubravka[279]: si privilegovana, takze Edice muzes pridavat i ty sama – link Admin – Nova edice

 [281] knedle (editor) 31.08.2007 14:18  

@Doubravka[279]: kazdy z prihlasenych uzivatelu ma moznost menit (doplnovat nove, mazat nepatrici) kategorie/tagy – na detailu ma k tomu link „upravit tagy“ – vypadne okno kde muzes presouvat nahoru dolu, podle toho, zda patri ci ne – zkus si to :)

 [280] Jantara 31.08.2007 12:59  
obal

http://www.pevnost.cz/usrimg/archiv2007/2007_08_edice_v.jpg Obal knihy Plastikový svět od martina Buzka.

 [279] Doubravka (editor) 31.08.2007 12:34  
dvě drobnost

Listy z Malajska (http://www.legie.info/kniha/7214-paul-auguste-marie-adam-listy-z-malajska) by měly být v podkategorii utopie/antiutopie.

Přidává-li se nová kniha, občas chybí různé edice v seznamu edic, nutno pak doplňovat ručně. Poslední chybějící, co si pamatuju, je edice New Weird, ta by se hodit mohla ;) (ostatní bývají leckdy obskurní).

 [278] Doubravka (editor) 29.08.2007 14:20  
radost

Jen mám radost z diskuzí navíc ke komentářům ke knihám, skutečně výborná věc. Veřejně děkuju, ó Knedle ;-) Člověk na chvíli odjede a co tu nenajde za vychytávky :o))

 [277] knedle (editor) 28.08.2007 16:17  
phpbb

@tuvok07[275]: jo – zrusil sem to, ac sem ten system chvili mel rad, diky tomu, ze je free, jsou znamy jeho chyby a mel sem to extremne zaspamovany – takze diskuze zde a pripadne primo na detailech (treba se nekdy rozjede)

Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo


WebArchiv - archiv českého webu