RSS / diskuze diskuze

Diskuze

Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé


1270271272273274275276277278279280poslední (292)11643 příspěvků celkem

 [760] knedle (editor) 17.02.2008 21:11  

@FerryH[759]: jo – s tim pocitam

 [759] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 17.02.2008 21:07  

Fanbook pro zjednoduseni.. sem myslel jen jako anonymni nakladatel – u techle fandom knih … ale ty musis vedet nakolik to ams provazane a co je lepsi …

 [758] knedle (editor) 17.02.2008 20:50  

shrnu si to:

Fanzin pro „casopisy“, tj. periodika (ac treba nepravidelna), obsahuje povidky (pripadne neco jineho – coz), bude se nacitat v seznamu casopisu = vsechny fanziny budou mit i tag casopis a bude mit alespon 1 povidku v sobe (bez povidek nepridavat)

Fanbook pro „neperiodika“ – ac uz kniha-roman (fan preklad) nebo antologie (sbirka povidek) – bude se nabizet v seznamech knih – v budoucnu bych je snad i „nejak“ oznacil

 [757] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 17.02.2008 14:53  

@barbar[749]: jo dneska sem na ty Dodatky k Silmarillionu koukal a videl sem tam © Michal Bronec :O) rikal sem si sakra proc to ten ‚truhlik‘ neprida cele sam .. kdyz je jednim z autoru a teda vi to tom vydani nejvic… :O) nechals nas jen dohadovat se a placat zbytecne.. :O)

 [756] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 17.02.2008 14:46  

omlouvam se za hrubky a preklepy… neprecetl jsem si to po sobe .. tak jak sem postupne sam sobe ujasnoval razeni v bibliografickem systemu… jen jsem to ze sebe chrlil… :O)

 [755] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 17.02.2008 14:43  

on mozna existuje ve svete pro tyhle dva druhy publikaci specialni vyraz pro kazdy zvlast … Fandom si v USA na tyhle specialni fandom vyraziva dost hodne potrpel.. :O) ja ho ale neznam pro tu knihu… nikdy sem ho myslim nikde nevidel..

a tak navrhuju pracovni nazev > Fanbook a je to… Fanzin bude casopis .. Fanbook bude vse to co je samostatna publikace, ktera neni periodicka teda magazinova … tehle Fanbook by pak nahradil vyraz > samizdat fandomu a vsechny ty obdobne annonymni vyraziva v nakladatelske kolonce… (rozumej >> jen u publikaci, ktera nemaji jasneho nakladatele uvedeneho v tirazi…)

a tento Fanbook nemusi byt zadnej specialni tag na razeni typu > kniha – serie – casopis – povidka

a je to… do tohodle tagovani by teda pribyl jen ten Fanzin a ten by se pripadne pokud to bude nutne a logicke pak dal priradit k tomu kteremu Fanbooku .. (a nebo nemusel… pak by to bylo pod knihou…)

co rikas Knedle? tohle by mohlo bejt docela elegantni reseni… a sjednocujici a take logicke…

 [754] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 17.02.2008 14:31  

Fanzin – casopis
versus Fanzin – kniha (sesit ..atd.. mineno jako samostatna fandom samizdat publikace knizniho tipu a teda ne periodikum)

je to problem… je zcela evidentni, ze tam JE vyrazny bibliograficky rozdil v moznem trideni … na druhou stranu ma Barbar pravdu, ze je nekolik Fanzin publikaci, ktere spadaji do obou kategorii trideni jde jak o casopis tak o samostatnou knihu/sesit … je to asi tak jako kdyz v casopisech vychazi special cislo… priklad >> ABC je casopis.. a nekolikrat tam vyslo special comixove nebo romanove cislo… je to casopis nebo kniha/sesit – a teda samostatna publikace, ktera neni periodikum ??

na druhou stranu .. vetsina tech fandom samizdatu (mineno ty samostatne ..NE periodicke) … je toho druheho typu … jen nekolik malo se prolina s tim cemu se rika Fanzin – casopis fanousku …

takze ten problem s tridenim nebude tak hroznej

 [753] barbar (editor) 16.02.2008 20:10  
Fanziny

Asi bude trochu problém s přesným definováním obsahu. Třeba naše Imladris vedle povídek obsahuje reportáže, básně, různé teoretické články a tak. V některých číslech třeba povídky nejsou vůbec. Ale já se neprosazuju, aby tu byl kompletní obsah. Osobně mi nejdůležitejší připadá doplnění těchhle povídek do bibliografie autorů…

 [752] knedle (editor) 16.02.2008 16:51  
popisy tagu

@magio[742]: jo definice tagu sem muzem rvat

 [751] knedle (editor) 16.02.2008 16:50  

takze jak vidim o fanziny/samizdat je zajem – ok, takze je sem narvem – pridavam tag Fanzin/samizdat.

Bude treba jeste neco?

 [750] barbar (editor) 16.02.2008 11:11  
fanziny

Přiznám se, že rozdíl mezi samizdatem a fanzinem nějak nechápu. Měl jsem dojem, že samizdat je prostě termín pro předrevoluční disidentskou podzemní publikační činnost, zatímco fanzin je fanovská tiskovina porevoluční. Takže tam vlastně vnímám hlavně tu časovou čáru. Jinak je samozřejmě možno i říct, že fanzin je pravidelný (alespoň občasník), zatímco samizdat je jednotlivě vydaná práce. Ale jak tam podle těch kritérií zařadit třeba knihovničku Vakukoku, to fakt nevím… :)

 [749] barbar (editor) 16.02.2008 11:08  
Silmarillion

Ještě vedle toho existují Dodatky k Silmarillionu. Ty jsem tehdy zpola dělal já a zpola je to druhé vydání eseje Zdeňka Neubauera o Tolkienovi (první vyšlo v hrnčířství u Jůzů).

 [748] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 16.02.2008 08:45  

jen pro upresneni … nejake fanziny uz tu jsou … a asi v tom zacina bejt trochu bordel …

:O)

neco je razene v tech samizdatech… neco zas ma primo jakoby nakladatele (scifi klub a jine) a docela dost Fanzinu je pod casopisem par prikladu >>

casopisy: http://www.legie.info/casopis/filtr/Poutnik http://www.legie.info/casopis/filtr/Interkom http://www.legie.info/casopis/filtr/Laser

a nekolik dalsich, ktere se nekdy dokonce prekryvaji jak s pozdeji oficialne vydavanym casopisem… take nekdy jde o Fandom samizdat publikaci (antologie povidek nebo roman atd.) treba tohle http://www.legie.info/kniha/6129-kocas-1987)

Fanziny budou take tyto: http://www.legie.info/vydavatel/1074 http://www.legie.info/kniha/6130-leonardo-labyrint http://www.legie.info/kniha/6137-zbrane-avalonu

To jen tak namatkou… asi by se dalo najit vic… Jde me o to, ze v tom asi opravdu zacina bejt ‚bordel‘ … a mozna by se s tim melo zacit neco delat nez to preroste do neceho vetsiho… co uz jen tezko pujde nejak zpetne prerovnat … asi opravdu je cas na nejakou special kolonku tag .. a ric presne kam co patri a priradit honem to co je uz v legii… chci tim teda vlastne rict >> jsem take pro to aby se fanziny zacalo… protoze uz tu vlastne JSOU …jen jsou pekne schovane… :O)) vetrely se sem nenapadne, ale systematicky… mazat? je asi nesmysl… a ta druha varianta je … no ale to uz musi Knedle sam zvazit… :O))

 [747] elfos (editor) 16.02.2008 07:42  
Fanziny

Jsem taky pro přidání fanzinů, s tím, aby byly nějak odlišeny (knihy-časopisy-fanziny?). A samozřejmě tag, ale to myslím nebude problém. :-)

 [746] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 16.02.2008 02:17  

@barbar[743]: pokud je to rampasovina tak tam mozna nekde je jako edice nebo vydavatel uvedene FS teda Fandom Sobe … to uz tu jako nakladatelskej nebo edicni tag je – tusim …

 [745] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 16.02.2008 02:13  

kubrt + knedle >> jo tehle s Silmarillion je fandom samizdat … NE primo fanzin .. Fanzin pod tim rozumim > Fandom magazin (casop.) teda casopis vydavany fanousky ci kluby … Silmarillion (mam ho take dokonce ve dvou ruznejch verzich jedna je nejak doplnena tusim) je samizdatove vydana Fandom publikace … bezne to je doplnovane tady na legii .. ja maragen i dalsi… kubrt > jo doplnuj tyhle veci.. je toho hodne co jeste chybi … problem, ale je s tim vydavatelem vetsinou to byl nejakej scifi klub nebo osobne nejakej fan … jen tezko se to da dodatecne zjistovat … mno ja mam nekde od Olsi jeden vytisk bibliografie fandom publikaci… tam by nejake doplnovaci informace pak mohli bejt.. nekdy to vyhrabu … a doplnim… zatim davej to co se da z publikace vycist.. ja pak zkusim doplnit dalsi info z jinejch pramenu… — ja tyhle publikace, ktere nemaji zrejmeho nakladatele radim do "samizdat' nakladatelske kolonky…

 [744] barbar (editor) 15.02.2008 20:46  
Fanziny

Osobně bych navrhoval doplnit sem fanzinově vydané literární texty, aby se zkompletovaly bibliografie některých autorů (fuj – jak kostrbatá věta!! :) )

 [743] barbar (editor) 15.02.2008 20:44  
Silmarillion

Tej Silmarillion znám. Vydal ho Zdeněk Rampas. Ten Parcon je tam jenom formálně – aby nebyly takové problémy s právy, kdyby se na to přišlo. Vydání bylo chystáno dlouho před revolucí a po ní jim přišlo líto to nevydat. Překlad se od pozdějšího vydání Mladé Fronty dost liší – přestože jedním z tvůrců je i Pošuštová…

 [742] magio (editor v době uložení příspěvku) 15.02.2008 17:29  
Tagy

@knedle[739]: Takže, přidávat nebo nepřidávat definice tagů? Jestli jo, mohl bych přes víkend k většině popisy dát.

 [741] knedle (editor) 15.02.2008 14:42  

@kubrt[740]: aha – takze fanzin – ty jsme sem zatim nezacali davat (nebo se pletu?) – na zacatku jsem je zakazal vzhledem k mnozstvi normalnich vydani knih, ktere jsme tu jeste nemeli, ted uz by to teoreticky slo (kdyby je nekdo mel doma a chtel je pridat) – ale asi to bude chtit drobne upravy – a ja netusim jake

je tu nekdo, kdo by sem chtel davat fanziny (chtel = zacal by plnit db) ?

 [740] kubrt 15.02.2008 14:28  

@knedle[738]: Možná jsem se špatně vyjádřil, jde o kompletní Silmarillion, ale vydaný pro PARCON 90, tzn. před prvním oficiálním vydáním v cz. Možná jsou rozdíly v překladu (kolektiv překladatelů), to momentálně nemůžu posoudit (ofic. výtisk mi leží ještě v knihovně u rodičů), ale pokusím se to zjistit. Bohužel jiné informace než jsem uvedl v minulém příspěvku tam nejsou, jen tiskárna: „Vytiskla početnická a organizační služba, odštěpný závod 001, reprografický provoz, Vodičkova 34, Praha 1, PORS 1990“… víc nic…

 [739] knedle (editor) 15.02.2008 08:41  
tag hard sci-fi

pridal jsem tag hard sci-fi http://www.legie.info/tagy/hard-sci-fi chtelo by to predefinovat jeho popis :)

aktulane mam tam nekde chybu a vypisuji se mi vsechny knihy, ale to za chvili opravim edit: opraveno

takze pak hard sci-fi prosim nahazte k prislusnym kniham

 [738] knedle (editor) 15.02.2008 08:32  

@kubrt[737]: co presne je obsahem, teoreticky by to mohlo jit do „nonfikce“… zkus sem pastnout vsechny informace, ktere jsou k vydani uvedeny

 [737] kubrt 15.02.2008 00:08  
Přidat-nepřidat do databáze?

Znovuobjevil jsem ve své knihovně výtisk SILMARILLIONU s podtitulkem „Studijní materiál vydaný pro potřeby Tolkienovského semináře pořádaného u příležitosti PARCONU 90 v Bratislavě. Grafická úprava K. Saudek. Zpracoval kolektiv překladatelů. Pro vnitřní potřebu“. Máte pocit, že tahle tiskovina by měla být v téhle databázi? Vizuelně jde o skripta, ta Saudkova grafická úprava spočívá pouze v nadpisech kapitol a titulního listu jeho typickým komiksovým písmem. Problém je, že tu není uveden žádný oficiální vydavatel, pouze tiskárna…

 [736] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 12.02.2008 23:16  

http://www.legie.info/kniha/5107-iain-menzies-banks-hrac dekativoval jsem .. podle informaci co jsem dostal a videl sam na netu tak kniha jeste nevysla… zkuste nekdo vypatrat vic…

 [735] Doubravka (editor) 12.02.2008 12:20  
Lux Perpetua

@Doubravka[734]: Tak mi to nedalo a volala jsem tam (do Daemona). Kniha prý vyšla už v prosinci a fakticky existuje, nicméně Weles ji údajně nepustil, anžto se okolo vánoc stěhovali a řešili kdeco. Koupit se dá jen v Ostravě, kde mají svou vlastní prodejnu či co, nicméně do distribuce ji ještě nepustili. Je naděje, že už je její širší prodej už na spadnutí :)

 [734] Doubravka (editor) 12.02.2008 12:14  
Lux Perpetua a daemon

@knedle[733]: Podle mé zkušenosti s Daemonem – pokud je v „chystá se“, tak ještě nevyšlo. Co já vím, Daemon reaguje okamžitě, co vyjde, to hned mají a ihned na netu přesouvají. Dost by mě překvapilo, kdyby Lux Perpetua už vyšlo a oni ji neměli přesunutou z toho důvodu, že by ji neměli.

BTW, Daemonu moc fandím a žánrovou literaturu kupuju výhradně u nich, leckdy mi sehnali nesehnatelné a vůbec jsou fajn. Všem doporučuju! ;)

 [733] knedle (editor) 12.02.2008 09:22  
vyslo, nevyslo - Lux Perpetua?

posledni kniha husitske trilogie od sapka… vsude psano, ze 1.2.2008 bude na skladech, daemon ji ma stale v „chysta se“, kdosi ji jiz videl na Pragoconu a kdosi ji i precet ale koupit se na netu dle vseho da jen v jedne aukci za 400

je to nejake divne

 [732] Speedemon (editor) 10.02.2008 18:45  
to BlackDawn

Jasně že jo! Jakub Vandrovec je úžasná postava. Senilní ožralec co loví duchy a upíry se jen tak nevidí. Mazlíček v podobě hada Loudy a netradiční způsoby jak si pořídit večeři s pomocí škrtícího lanka jsou úžasný :)

 [731] BlackDawn 10.02.2008 12:37  
Jéje

Jéje už jsem si vzpoměl tak nic.Je to Andrzej Pilipiuk.Netušíte jestli stojí zato ho shánět?

 [730] BlackDawn 10.02.2008 12:34  
Dotaz

Může mi někdo poradit jméno tuším polského autora který píše něco jako humornou fantasy o upírech a tak?Už jsem ho jednou na legii našel ale nemůžu si za živýho boha vzpomenout na to jméno.Moc dík.

 [729] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 06.02.2008 13:59  

ale jo.. hard sf je skoro veskerej clarke a podobne… trochu problem je, ze se to nekdy mixuje s jinejma subgenre… no to ale neni na skodu, dva tri tagy u jedne knihy vlasne upresni oc v te knize de… :O)

 [728] knedle (editor) 05.02.2008 20:49  
navrh noveho tagu

dostal sem do mailu navrh na novy tag „hard scifi“

je nekdo ze scifistu pro ci proti? dame do prislusne teto kategorie vic nez 3 knihy?

 [727] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 05.02.2008 16:01  

oh! ;O(( to je opravdu sok pro mne … mel se tu cest znat se s ni osobne … vzpominam na ty posezeni nekde v zakoutich baru na ruznych Conech kdyz ostatni mladeznici pobihaly a prekypovali aktivitou… my si nekde v klidu povidali ..ja u ferneta nebo cerveneho a Carola zas rada kupodivu rum-tuzemak … :O) byla feministka se vsim vsudy, ale kdyz ji chlap bral takovou jaka je, tak si rada podrbala z tema ‚hloupejma‘ klukama (muzskejma) ;o)) … tohle me vazne zasahlo… ach jo… mel sem ji vazne rad :O((

 [726] elfos (editor) 05.02.2008 10:47  
Zemřela Carola Biedermannová :-(

http://sumar.bloguje.cz/652407-carola-bidermannova-uz-nebude-dale-letat.php

 [725] yerry 05.02.2008 10:36  

Vpodstate sa jedna o to, ze tento protokol pouzivaju klienti a knizni organizeri na platforme lin ci win pri vyhladavani info o knihach podla ISDN, autora atd… online, databazu z urcitej lokality maju nadefinovanu, alebo tak musia dodatocne urobit. Toto pouziva Amazon, niektore kniznice v CZ avsak len s niekolkymi udajmi, co sa tyka Slovenska, na takuto sluzbu som este nenarazil… Vpodstate sa jedna o vopred definovanu strukturu dat, z ktorych kazdy klient cerpa to, co ma nadefinovane.

 [724] knedle (editor) 05.02.2008 10:20  

@yerry[722]: diky, mrknu

 [723] knedle (editor) 05.02.2008 10:20  

@elfos[719]: opraveno

 [722] yerry 05.02.2008 10:18  
Nieco k tomu protokolu

http://www.caslin.cz/spoluprace/sluzby/stahovani-zaznamu-ze-sk-cr

 [721] knedle (editor) 05.02.2008 10:16  

@yerry[720]: planuju vracet xml s prislusnymi informacemi na prislusny dotaz – a to nejdrive knih a pak pridam postupne zbytek

co je to protokol Z39,50 netusim, takze to byl byl pripadnej dalsi lvl

1270271272273274275276277278279280poslední (292)11643 příspěvků celkem
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo


WebArchiv - archiv českého webu