RSS / diskuze diskuze

Diskuze

Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé

1242243244245246247248249250251252poslední (258)10293 příspěvků celkem

[522] Pista (editor) 13.12.2007 19:21  
Policajt z knihovny / Sluneční pes

To samé. :-))

[521] Pista (editor) 13.12.2007 19:19  
2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány

Nevím, ale myslím si, že tato kniha by měla být rozdělena s možností hodnotit každou knihu zvlášť, asi jako u povídkové sbírky. Dále: obal této knihy není uveden u titulu 2001: Vesmírná odysea. Stejný problém mám u Časožroutů u Kinga (dvě novely, knihy?).

[520] knedle (editor) 13.12.2007 10:15  
opraveno

:)

[519] makakuk (editor) 13.12.2007 09:11  
Nefunguje mi vyhledávání

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ‚) ORDER BY autor_prijmeni ASC, autor_jmeno ASC‘ at line 1

[518] knedle (editor) 13.12.2007 06:26  
2 gober:

ta fotka Petra Harašíma je docela bidna – nevzal jsem si… nemas lepsi?

[517] knedle (editor) 12.12.2007 22:31  

vyslo dnes to Jantarove kukatko ?

[516] knedle (editor) 12.12.2007 09:51  
subjektivnik - mozny zdroj linku

narazil jsem na pro me neznamy server: Subjektivník – …aneb vlastním pohledem Kulturně-publicistický deník http://www.subjektivnik.cz/

Maj tam par informaci (recenze nebo info) o knihach a autorech (info)

[515] knedle (editor) 12.12.2007 00:20  
provedeny drobne upravy

vetsina pro administraci Legie

• karta knihy – pridavani nove serie bez opusteni teto karty
  • okno pro pridani autora k knize/povidce – pri nenalezeni autora se zobrazi form pro pridani (prijmeni, jmeno)

kdyby nekde neco neslo, dejte mi sem vedet

[514] knedle (editor) 07.12.2007 15:47  
update

do karty autora jsem take pridal moznost ulozit jeho fotku , princip zustava stejny s obalkami knih

link se zobrazuje jen u autoru, kteri zadnou fotku nemaji

[513] knedle (editor) 06.12.2007 22:10  

prave jsem to chtel napsat…

… nicmene na schaneni ebooku neni legie to prave misto, radeji zkus ebookforum.org

ale ani jednu z tebou zminovanych knih tu nikdo nema v knihovne – ani jako papir, ani jako ebook – takze imho moc nepochodis

[512] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 06.12.2007 22:05  

@shiftyshooter[511]: nic jednodussiho – hledej tady >>

http://www.bbart.cz/autori.asp?id=11 nebo http://knihy.abz.cz/obchod/autor-bernieres-louis-de-bernieres

[511] shiftyshooter 06.12.2007 19:38  
Louis de Bernieres

Ahoj lidi, shanim knihy od Louise de Bereneresa „Valka o zadnici dona Emanuela“, „Neposedne ditko kardinala Guzmana“ a „Senor Vivo a dorogvy baron“. V pripade ze je mate, mohli byste mi je posat na email adam.burda@centrum.cz, budu vam neskonale vdecny.

[510] knedle (editor) 06.12.2007 09:14  

a k autorum to pridam co nevidet (vecer)

[509] knedle (editor) 06.12.2007 09:13  
info jeste pro adminy

na stranku pro prirazovani obalek se dostanete v Administraci – Nove obalky/foto: x (kde x = pocet cekajicich souboru)

[508] knedle (editor) 06.12.2007 09:09  
novinky - upload obalek z webu

jak jsem slibil, spoustim pridavani obalek ke knize

• pridat obalku muze kdokoli prihlaseny
  • link pro pridani je na kazde knize v sekci „pridej“ (3 moznost, po vydani a po linku) , u tech knih, kde jeste obalka neni, je link zobrazen i pod pseudoobalkou
  • princip – 2 kroky:

-- krok 1/ prihlaseny prida img (JPG, GIF, PNG, BMP) ke knize – ta se ulozi do docasneho adresare, – krok 2/ vlastni prirazeni ke knize je na administratorech, kteri mrknou zda vse sedi (maji to na prislusne strance popsano) a obrazek priradi – pokud neco nesedi (format, velikost, orientace, je img pootocenej) – musi jej administrator opravit sam a znovu nahrat na web a pak prijmout

• omezeni serveru na upload souboru je okolo 2MB – vetsi sem nedostanete
  • obrazek s velikosti do 300KB a ve formatu (pripona) JPG je tou nejrychlejsi volbou pro uspene prirazeni – ty img, ktere tyto dve podminky nesplnuji je nutno rucne upravit, coz muze trvat .)

jakekoli chyby hlaste sem a pripominky taky

[507] knedle (editor) 05.12.2007 22:20  

@Pista[506]: upraveno

[506] Pista (editor) 05.12.2007 19:56  
Tvář Aeny

Je to povídková sbírka, ale chybí seznam povídek.

[505] knedle (editor) 04.12.2007 21:51  

@FerryH[503]: opraveno

[504] knedle (editor) 04.12.2007 21:51  

@barbar[502]: reportaze nebrat

na pridavani obalek skrz net se pracuje (betaverze do konce tydne)

[503] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 04.12.2007 21:36  
2x autor Houellebecq

http://www.legie.info/index.php?search_text=Houellebecq

nevim jak se to povedlo.. ale povedlo se… netusim komu … nahodne sem na to ted narazil… a priznam se ze netusim jak to sloucit … Knedle juknes se na to, prosim ?

[502] barbar (editor) 04.12.2007 20:50  
ruzne

@FerryH[498]: Jo, jo, su Bronec. Ale moje fandomové začátky už jsou hrozně dávné, takže se nepamatuju… Ale já mám fakt extrémně blbou paměť na lidi – nějak jsem se toho nikdy nezbavil. Já vlastně poměrně chápu, že je nesmírně těžké, a byste tady měli zanesené všechno. Zaujalo mě, že při vylistováních mých knížek, jste to už u nadpoloviční většiny měli – jen ne u všech… Mohl bych si tu samozřejmě svoji novou knížku vždycky zanést i sám (mimo obálky), ale zatím se jen tak rozhlížím. Mně net moc nejde. Jinak ty fanziny jsou samozřejmě papírové, vycházejí od roku 1998 a mám je prakticky všechny. Ale šlo mi vlastně jen o ty povídky; ony třeba reportáže z nich nejsou pro nečleny moc zajímavé. Nicméně chápu, že když zanést, tak všechno… :)

[501] knedle (editor) 04.12.2007 12:58  

@makakuk[500]: hod sem primo link – nejak to nemuzu anjit

a pak svuj prispevek prosim hned „skryj“

[500] makakuk (editor) 04.12.2007 12:32  
To knedle

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ‚) ORDER BY nazev ASC, podtitul ASC, prijmeni ASC, jmeno ASC‘ at line 1

když chci do některé edice  – např. Sci-fi (Laser)

[499] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 03.12.2007 23:33  

k tem edicim .. cislovani edic tu je velice cerstve a jeste se stale dodelava… predtim bylo jen v globalnim infu… u starych knih se to postupne predelava a dodava do prislusnejch kolonek.. ale bude to prace na mesice ne-li na leta … mno proste stale je co delat .. a nejsou lidi .. nebo sou zrovna linem modu.. jak ted ja.. :O) chudak makakuk dela pak otroka… jak sis asi vsiml.. :O))

[498] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 03.12.2007 23:29  

barbar … hele ty ses Bronec co ?? no zname se akorat se okovavame za net nickama… :O) ja sem Franta z Teplic :O) pokud si vzpomenes na stare zacatky ve fandomu…

k tem fanzinum… ja davam co se da ze sve stare sbirky.. ale nove veci vubec nemam to je pak tezke.. musite to dodat… aby bylo co doplnovat … a pak je dulezite jedno.. Knedle se brani dodavat do legie internetove publikace … a docela opravnene… kdyz se to zacne tak pak bude tezke najit hranici kde koncit.. zarazovat povidky vydane jen webove ?? kdejakej amaterskej pokus nebo ne…?? etc.. chapes? je teda treba aby ten fanzin byl papirovej.. pak nevidim duvod proc ho nepridat..ale musi ho nekdo z nas mit ..coz jak vis u fanzinu neni zrovna jednoduche… :O)) ani ja nemam ty stare vsechny… :O)

[497] knedle (editor) 03.12.2007 18:58  

musim konstatovat, ze jsem strasne zvedav na prvni hodnoceni a pripadne komentare k http://www.legie.info/kniha/9109-dan-simmons-olymp

[496] knedle (editor) 03.12.2007 14:32  

@makakuk[495]: opraveno

[495] makakuk (editor) 03.12.2007 11:33  

@knedle[494]: Jo já, ale nějak teď marně hledám, jak změnit název edice

[494] knedle (editor) 02.12.2007 22:50  

@barbar[492]: kdyz je kde brat informace, neni problem je doplnit, horsi to byva pokud informace nejsou tak snadno k mani (predpokladam praci Makakuka)

[493] knedle (editor) 02.12.2007 22:49  

@Pista[491]: ja se pro ni ani moc nerozhod, dle id tohoto autora byl v prapuvodnim seznamu autoru, ktery jsem importoval jako zaklad databaze (1000 autoru, 3000 knih) – ale od te doby se jeho jmeno mohlo menit sem i tam treba 100× hadam ze proste na posledni zmenu nikdo nic nenamital a tak to tak zustalo

budu jeste pridavat „vyhledavaci“ tvary jmen, jako treba tu Kyrill Bulycov, nebo Stephen King, coz jsou zname tvary jmen, ktere by mohly byt pouzity pro vyhledani a aktualne se na ne prislusnej autor nenajde

[492] barbar (editor) 02.12.2007 22:04  
Edice

@barbar[487]: Tedy všechan čest, co se týče toho doplnění. Vy jste ale rychlíci! :-)

[491] Pista (editor) 02.12.2007 22:01  
Kir Bulyčov

Já osobně řeším problém: mám v databázi Kir Bulyčov i Kirill Bulyčov čemu dát přednost a proč? Třeba u titulu Mimozemšťané v Guslaru jsou u různých vydání uvedeny obě varianty. Zde je uveden Kir a chtěl bych se zeptat Knedleho, proč se rozhodl pro tuto variantu. :-)

[490] knedle (editor) 02.12.2007 20:30  
udelal jsem drobne upravy

kdyby nekde neco nefungovalo, dejte mi vedet

[489] barbar (editor) 01.12.2007 20:37  
Básně

@knedle[486]: Situace tam je složitá – jsou to prostě věci „spřízněné“. Netroufnu si soudit, nakolik. Rozhodně jsou propojeny autory – nadpoloviční počet jsou zároveň i autory naší fantastiky. (A pak je tu ta povídka ve Stělesnosti :) ). Ale celkově nelobuju, aby to byly, jen se přimlouvám za systémové řešení – buď ano, nebo radši smazat i ty dvě první…

[488] barbar (editor) 01.12.2007 20:35  
Fanziny

@knedle[486]: Z větší části ty papírové asi už zanikly. Osobně za ně nelobuju. Je mi to fuk. Vlastně mi jde jen o to, že někteří autoři v nich něco papírově vydali – a když to tu není, tak tu nemají kompletní tvorbu, což je škoda. Za ban na internetí texty se plně přimlouvám. To prostě elze sledovat, natož aktualizovat.

[487] barbar (editor) 01.12.2007 20:32  
edice

@makakuk[485]: Tady je odkaz na edici Česká fantastika: http://www.straky.cz/edice.php?list=2 (ke konci malinko hnije, měním webmastera) tady Západní fantastika: http://www.straky.cz/edice.php?list=1 tady Rozstoklatý vraniklec: http://www.straky.cz/edice.php?list=4 tady Bard: http://www.straky.cz/edice.php?list=3 No, v edici Východní fantastika mám zatím jen jednu knihu: http://www.straky.cz/edice.php?list=6

S novým webmasterem se ty odkazy možná změní – nevím…

[486] knedle (editor) 01.12.2007 19:49  
fanziny

@barbar[482]: na pocatku jsem fanziny zakazal, protoze prace jen s „klasickymi“ knizkami bylo az az

pri mistni posledni prestrelce na toto tema jsem uz striktne neodsoudil, spis muj postoj je takovy, ze pokud jej nekdo z spoluadminu prida, urcite nebudou smazany, zda jiz nektere byly pridany netusim

osobne o fanzinech mam nulove povedomi, takze tento obsah urcite nebude pridan mnou

ohledne kompletnosti informaci u vydani

• vydani ma moznost pridat kdokoli prihlaseny a povinne jsou jen policka ROK a NAKLADATEL. Povinne ostatni polozky ani nemuzou byt, bo napr dila starsiho data vydani, tyto polozky vubec nemaji.

Uz jen z tohoto principu pridavani techto dat, je jasne, ze plno informaci bude chybet.

Drive nebo pozdeji vsak doplneny (snad) budou – jenom najit ty ruce, co to dopisou.

aktualne je striktni ban na povidky vysle jen na internetu

@barbar[484]: basnicku s fantasy a sci-fi prvky si lehce nedokazu predstavit :) nicmene pokud tech vsech tech 8 knih tyto prvky maji, mely by tu byt, pokud maji tyto prvky jen zminene 2, patri na legii jen tyto dve – necet jsem, nevim – musi rozhodnout nekdo povolanejsi (tvuj nazor je vitan)

trochu to obratim – Legie si nehraje na kompletnost nejakych edici(rad)- nejsme NKC – vzdy pujde jen o sf a f

[485] makakuk (editor) 01.12.2007 19:08  

@barbar[484]: Ty básnické sbírky nechám na knedlem, já bych se jim nebránil. S edicema je ten problém, že u spousty knih to není k dohledání. Snažím se v tom udělat pořádek, ale je to fuška.

[484] barbar (editor) 01.12.2007 18:49  
a ještě básně

Samostatnou kapitolou je má básnická řada „Rozstolatý vraniklec“. Ta není jako edice zanesena vůbec (čemuž se nedivím :) ), ovšem jsou tu z ní dvě první knihy – A jiné básně od Jakuba a Oči opilých barakud od Ivany Kuglerové. Doporučoval bych doplnit další (je jich už celkem 8 v téhle chvíli) anebo ty první vyhodit. Nebudete mít ovšem rozhodování snadné! :) Dalšími autory jsou mimo jiné Leonard Medek a Pavel Weigel a kromě toho sbírka Stělesnost obsahuje i krátkou SF povídku Filipa Gottfida!

[483] barbar (editor) 01.12.2007 18:46  
Edice

A když už jsme u toho rýpáni nakladatelů (kteří Vás berou vážně a tahle databáze se jim velice zamlouvá – skoro by chtělo udělat jí větší reklamu) – máte u Strak na vrbě dost nedbale roztříděné knihy do edic. Cca dvě třetiny tam jsou, ale třetina schází. Asi by to chtělo napravit. Jako zdroj informací můžu kromě sebe doporučit i www.straky.cz, kde jsou knihy rozděleny právě do edic. Taky v tom mám pár much, ale ne moc…

1242243244245246247248249250251252poslední (258)10293 příspěvků celkem
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo

WebArchiv - archiv českého webu