Novinky

Nominace na ceny Akademie SFFH za rok 2016

V roce 2017 se budou Ceny Akademie SFFH udělovat podvaadvacáté, podruhé pak pod novým vedením s Ondřejem Moravou v čele. Slavnostní předávání jubilejního 22. ročníku proběhne 13. května 2016 ve velkém sále na knižním veletrhu Svět knihy a zváni jsou samozřejmě nejen všichni příznivci fantastického žánru. Jako už tradičně bude na pražském výstavišti opět připraven bohatý doprovodný žánrový program a mezi stánky najdete čestné místo věnované časopisům XB-1 a Pevnost, kam se určitě nezapomeňte podívat a třeba si i promluvit se členy redakce…

Veškeré podrobnosti najdete na webu XB-1: http://www.casopisxb1.cz/aktuality/nominace-akademie-sffh-2016/

publikoval Hyperion dne 20.03.2017 v 08:43 | komentáře [#0]

Měsíčník XB-1 vyhlašuje literární soutěž DAIDALOS 2017!

Časopis XB-1 vyhlašuje nový ročník tradiční literární soutěže Daidalos. Všechny úspěšné autory čekají vedle nehynoucí slávy rovněž zajímavé ceny sponzorů, vytoužená peněžitá odměna ve formě autorského honoráře, publikování vybraných prací v časopisu a pro vítěze samozřejmě i samotná cena Daidalos. Soutěž je přísně anonymní, nemusíte se tedy obávat zvýhodňování známých tváří či jakýchkoli jiných zákulisních praktik, naopak si můžete spravedlivě poměřit své síly i se zkušenými autory. Vítány jsou povídky jakéhokoli žánru či subžánru spadajícího do fantastiky. Každý účastník nechť si pečlivě projde pravidla soutěže a řídí se jimi. Uzávěrka soutěže byla stanovena na 31. května 2017.

Veškeré podrobnosti najdete na webu XB-1: http://www.casopisxb1.cz/daidalos/daidalos-2017-vyhlaseni/

publikoval Hyperion dne 21.02.2017 v 11:10 | komentáře [#2]

Kalendář Conů

kalendář conů Máte rádi setkávání s fanoušky scifi a fantasy? Nevíte, na jakou fantastickou akci vyrazit? Pořádáte akci pro fanoušky scifi či fantasy? Dejte o ni vědět co nejširšímu okruhu fantazáků! Pomůže vám nový, přehledný kalendář conů na portálu FANTAZEEN. Každý pořadatel akce může údaje o akci sám do kalendáře zadat a kdykoliv upravit, během jediné minuty.

více in: http://www.fantazeen.bluefile.cz/kalendar-conu/

publikoval Entony dne 21.11.2016 v 14:39 | komentáře [#3]

Ceny Karla Čapka a ČS Fandomu 2016

Na Parconu-Coniáši v Praze byly 24. září 2016 vyhlášeny výsledky Ceny Karla Čapka a my vám přinášíme soupis oceněných i nominovaných prací. Se všemi uvedenými povídkami a první novelou se můžete seznámit ve sborníku Mlok 2016, s dalšími pak příští rok v Kočasu 2017. Kromě vyhlášení Cen Karla Čapka byly na Parconu uděleny i ceny Československého fandomu. Mloka za zásluhy získal Martin Šust za zpřístupňování světové SF českým a slovenským fanouškům, za práci pro Ikarii a XB-1 a za vedení webového portálu XB-1, cenu Ludvík si odnesl Egon Čierny za dlouholeté pořádání pravidelných veřejných schůzí Klubu Julese Vernea, spojených vždy s nějakou zajímavou přednáškou…

Vítěze Cen Karla Čapka najdete na webu XB-1: http://www.casopisxb1.cz/aktuality/ckc-a-cs-fandom-2016/

publikoval Hyperion dne 25.09.2016 v 10:39 | komentáře [#0]

Ceny Aeronautilus za rok 2015 byly uděleny…

Přinášíme vám výsledky dvanáctého ročníku prestižní ankety Aeronautilus oceňující nejvýznamnější díla žánrů sci-fi, fantasy a hororu. Ceny Aeronautilus byly tradičně vyhlášeny v rámci závěrečného večeru na Festivalu Fantazie v Chotěboři 9. července. V knižní kategorii se prosadila naše redakční kolegyně Julie Nováková za druhý díl odvážné space opera trilogie Blíženci. Dále si Julie Nováková odnesla rovněž cenu za povídku Zaříkávač lodí ze své transhumanistické antologie Terra nullius. Nejlepším webem se už popáté za sebou stalo XB-1. Ceny pro velmistry žánru (v nové podobě zavedené minulý rok – viz foto) si po zásluze odnesli Vladimír Šlechta a Václav Fořtík.

Vyhlášení cen Aeronautilus najdete na webu XB-1 –

http://www.casopisxb1.cz/aktuality/aeronautilus-2015-udeleny/

publikoval Hyperion dne 10.07.2016 v 10:46 | komentáře [#0]

«« »»WebArchiv - archiv českého webu