Novinky

Con-ec 5 žije.

Ahoj. conec Již po páté si vás všechny přátelé dobrého conování dovolujeme pozvat na velkolepý brněnský Con-ec.

Tentokrát s podtitulem: Con-ec 5 žije.
v termínu: 10–13.8 2017
v místě: Brno, ZŠ Horníkova 1.

Kdo jste byli na minulých ročnících, již víte co máte čekat a pro vás ostatní, můžete se těšit na několik souběžných linií programů. (sci-fi, fantasy, Military, literatura, horor, Asie, komiks, steampunk a tradiční manifest fantastiky) Množství Komorních larpů a rpg her. Najdete u nás všechno co k dobrému conu patří, množství deskových her, simulátor kosmické lodi Artemis, Retrohernu, která vám přinese to nejlepší z dob dávno minulých, mnoho zajímavého a originálního programu, kde nebude chybět například oblíbený turnaj ve famfrpálu a další zábava vytvořená speciálně pro návštěvníky Con-ce. A hlavně pak nepřetržitou uvolněnou párty 24 hodin denně s bohatým přísunem občerstvení kdykoli po ruce.

Takže buďte vítáni a neváhejte navštívit naše stránky a sami se mrknout jaký program vás čeká. Předprodej vstupenek s výhodnou slevou a registraci účastníků zahajujeme v půlce června.

https://www.fa­cebook.com/even­ts/1811985109122665
http://con-ec.cz/

Těší se na vás opět u baru… vaši orgové.
Con-ci zdar!!

publikoval Entony dne 25.05.2017 v 17:26 | komentáře [#0]

Nominace na ceny Akademie SFFH za rok 2016

V roce 2017 se budou Ceny Akademie SFFH udělovat podvaadvacáté, podruhé pak pod novým vedením s Ondřejem Moravou v čele. Slavnostní předávání jubilejního 22. ročníku proběhne 13. května 2016 ve velkém sále na knižním veletrhu Svět knihy a zváni jsou samozřejmě nejen všichni příznivci fantastického žánru. Jako už tradičně bude na pražském výstavišti opět připraven bohatý doprovodný žánrový program a mezi stánky najdete čestné místo věnované časopisům XB-1 a Pevnost, kam se určitě nezapomeňte podívat a třeba si i promluvit se členy redakce…

Veškeré podrobnosti najdete na webu XB-1: http://www.casopisxb1.cz/aktuality/nominace-akademie-sffh-2016/

publikoval Hyperion dne 20.03.2017 v 08:43 | komentáře [#0]

Měsíčník XB-1 vyhlašuje literární soutěž DAIDALOS 2017!

Časopis XB-1 vyhlašuje nový ročník tradiční literární soutěže Daidalos. Všechny úspěšné autory čekají vedle nehynoucí slávy rovněž zajímavé ceny sponzorů, vytoužená peněžitá odměna ve formě autorského honoráře, publikování vybraných prací v časopisu a pro vítěze samozřejmě i samotná cena Daidalos. Soutěž je přísně anonymní, nemusíte se tedy obávat zvýhodňování známých tváří či jakýchkoli jiných zákulisních praktik, naopak si můžete spravedlivě poměřit své síly i se zkušenými autory. Vítány jsou povídky jakéhokoli žánru či subžánru spadajícího do fantastiky. Každý účastník nechť si pečlivě projde pravidla soutěže a řídí se jimi. Uzávěrka soutěže byla stanovena na 31. května 2017.

Veškeré podrobnosti najdete na webu XB-1: http://www.casopisxb1.cz/daidalos/daidalos-2017-vyhlaseni/

publikoval Hyperion dne 21.02.2017 v 11:10 | komentáře [#2]

Kalendář Conů

kalendář conů Máte rádi setkávání s fanoušky scifi a fantasy? Nevíte, na jakou fantastickou akci vyrazit? Pořádáte akci pro fanoušky scifi či fantasy? Dejte o ni vědět co nejširšímu okruhu fantazáků! Pomůže vám nový, přehledný kalendář conů na portálu FANTAZEEN. Každý pořadatel akce může údaje o akci sám do kalendáře zadat a kdykoliv upravit, během jediné minuty.

více in: http://www.fantazeen.bluefile.cz/kalendar-conu/

publikoval Entony dne 21.11.2016 v 14:39 | komentáře [#3]

Ceny Karla Čapka a ČS Fandomu 2016

Na Parconu-Coniáši v Praze byly 24. září 2016 vyhlášeny výsledky Ceny Karla Čapka a my vám přinášíme soupis oceněných i nominovaných prací. Se všemi uvedenými povídkami a první novelou se můžete seznámit ve sborníku Mlok 2016, s dalšími pak příští rok v Kočasu 2017. Kromě vyhlášení Cen Karla Čapka byly na Parconu uděleny i ceny Československého fandomu. Mloka za zásluhy získal Martin Šust za zpřístupňování světové SF českým a slovenským fanouškům, za práci pro Ikarii a XB-1 a za vedení webového portálu XB-1, cenu Ludvík si odnesl Egon Čierny za dlouholeté pořádání pravidelných veřejných schůzí Klubu Julese Vernea, spojených vždy s nějakou zajímavou přednáškou…

Vítěze Cen Karla Čapka najdete na webu XB-1: http://www.casopisxb1.cz/aktuality/ckc-a-cs-fandom-2016/

publikoval Hyperion dne 25.09.2016 v 10:39 | komentáře [#0]

«« »»WebArchiv - archiv českého webu