RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1578579580581582583584585586587588poslední (621)24809 příspěvků celkem
kniha: Proměna - Kafka, Franz
rock.chick | **** | před 3722 dny

Hodně zajímavá a hodně krátká kniha, ale ne na úkor kvality. Zarážel mě především postoj samotného Řehoře Tomsy k tomu, že se stal hmyzem. Vypadalo to totiž, že je mu to uplně jedno, myslím že tu chyběl nějaký vývoj osobnosti, nějaké myšlenkové postupy a tak. Prostě prásk sem hmyz, rodino dělejte si co chcete.. Ale to už ke stylu psaní Franze Kafky patří. Fakt zajímavá knížka, sem moc ráda, že se mi dostala do rukou 75%

kniha: Magický prazdroj - Pratchett, Terry
rock.chick | ***** | před 3722 dny

Fantastická pratchettovka, Mrakoplaš snažící se zachránit svět, jak tohle může dopadnout?! :D 90%

kniha: Zrádce - Dark, Jason
Speedemon | *** | před 3723 dny

Příběh pokračuje tam, kde skončil. Zrádce Myxin se spřáhl s Mandrakou a chtějí zlikvidovat jak Johna tak Asmodise. Chystají se provést rituál na přivolání knížete pekel a provést konečný úder. Oproti předchozímu svazku je děj zpomalen o záchranu mladé dívky před upíry černé krve, na druhou stranu Myxin je skvělý soupeř a měl by na straně Zla zůstat na trvalo…

kniha: Američtí bohové - Gaiman, Neil
avatar2 | **** | před 3723 dny

Tohle je zvláštní kniha vysoké kvality, které ale k dokonalosti něco chybí. Postavy mohly být ještě lepší a příběh propracovanější. Autor opravdu umí psát, o tom není sporu, ale právě proto je škoda, že z tématu nevytáhl víc. To ale neznamená, že příběh o válce starých a nových bohů nestojí za to číst – to určitě stojí.

kniha: Do temného království - Feist, Raymond E.
Skarp | ***** | před 3723 dny

Opravdu pěkný kousek od tohoto čtivého autora. Je je snad škoda, že knihy jsou velmi krátké a autor píše knihy na přeskáčku. Potom musíte čekatz než se objeví další díl. Z autorů, které jsem četl má Feist nejrozsáhlejší světy (světy) a jeho postavy jsou již kultovní.

kniha: Nakažení - Neomillnerová, Petra
Vlask | *** | před 3726 dny

Hrozně citově založená věc, což je škoda, protože akce málo (na konci se to trochu lepší), zato pesimismu hlavně na začátku knihy opravdu hodně. Pokud jste navíc nečetli knihu povídek předcházející této knize, tak naprosto nebudete mít šajnu o co v té knize jde. PS: mládeži nepřístupno – je tam opravdu hodně sexuálních narážek.

kniha: Sirotčinec - Buettner, Robert
Marc | ****1/2 | před 3727 dny

Velice dobrá kniha ze šupliku military scifi. Kniha popisuje utok na zemi. Země je ostřelovaná projektilami z JUpiterova měsíce Ganimedu. Lidé nevědí kdo nebo co na ně utočí ale vedí že musí zasáhnout a něco udělat. Proto vzniká poslední Naděje a to doslova. Vzniká lod Naděje sestavená ze starého „šrotu“ a osazená posadkou Sirotků. Mužů a žen kteří nemají rodinu a nikdo je nebude postrádat. Kniha je velice kvalitně napsaná, doplněná o dodtaky podčarou od překladatele který tomu opravdu dobře rozumí. Libilo se mi to! 9/10

série: Kolo času
Speedemon | **** | před 3727 dny

Mamutí cyklus, který už pan Jordan bohužel nikdy nedopíše. Jedná se v něm o nekonečný souboj Dobra a Zla a opakující se zrození hrdinů na obou stranách. Temný versus Drak Znovuzrozený. V úvodu sledujeme pouť několika hrdinů a jejich strasti připomínající Pána prstenů. Dalšími díly se objevují nové a nové postavy i problémy a celá sága se natahuje do neuvěřitelných rozměrů. Často jsem se v ději nudil stejnými dialogy a ženským feminismem, ale velký počet postav mě vždy držel v pozoru, abych věděl, kde se co děje. I přes všechny neduhy je to opravdu skvělý požitek a doufám, že se někdy dočkám konce.

Jsem velký fanda Forgotten Realms a Drizzta, takže nečekejte, že bych tuto knížku popisoval záporně. Je to nejlepší fantasy co jsem kdy četl. Parta dobrodruhů se vydává najít dávno ztacenou Mitrilovou síň. Není to ale jen tak obyčejné hledání, protože Salvatore příběh přímo mistovsky propletl a lidí, kteří se snaží zabránit Drizztově bandě je opravdu hodně. Tohle je jedna z mála knížek do kterých jsem se začetl a nevnímal nic kolem sebe. Je to opravdová špička špiček. Asi si říkáte, že to moc chválím. Přečtěte si to a uvidíte. Boje jsou perfektní, postavy propracované no atd. Příběh nebudu rozepisovat. Přečtěte si a uvidíte.

moje vlastní forum: http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&auth=&forum_ID=61280

kniha: Upír černé krve - Dark, Jason
Speedemon | **** | před 3728 dny

Peklo se otřásá v základech. Asmodis ztrácí půdu pod nohama. Objevuje se Mandraka, upír černé krve a má započít nová epocha Zla! Pan Dark se pouští do stále lepších a lepších nápadů a servíruje nám další brilantní díl. Dočkáme se několik překvapení, obzvláště v podobě Myxina. John je opět unesen a musí bojovat proti novému nepříteli, který je dost silný aby si to rozdal i se samotným knížetem pekel…

kniha: Strážci blesku - Nicholls, Stan
metal warrior | **** | před 3728 dny

Abych knížku popsal od začátku: nelíbil se mi – brutality a nechutnosti čtete od prvních kapitol. Abych pravdu řekl, takhle nějak jsem si Orky jako postavy nepředstavoval. Prvních 50 stránek mě dost nebavilo, ale když jsem se dostal dál přišlo mi to vlastně jako pohádka. Stejně jako napsal magio, děj je velmi rychlý a hned v půlce se dozvíte co a jak. Boje píše autor precizně a nikdy se mi nestalo, že bych se v nich ztratil. Děj je vlastně o budoucnosti Orků, kteří se chtějí změnit k dobrému, což není normální. Ale čtení dobré. Myslím že autor pozvedl děj knížky a trochu zauzlil konec, přičemž se těšíte víc a víc na další díl. Skvělé.

kniha: Bakly. Holýma rukama - Žamboch, Miroslav
shpina | **** | před 3728 dny

Přečetl jsem asi za hodinu. Velmi čtivé příjemné odreagování, bakly opět ve formě – po bez slitování a baklyho povídce v Na křídlech tornáda nej bakly (tzn. nejlepší kolibřík o baklym – co zatím vyšel)

Není to špatné, ale není to moc conanovka. Autor jako by měl vyšší literární ambice, někdy je příliš moc květnatých přirovnání a až skoro básnického vyjadřování. Trochu více akce na úkor děje by možná taky neškodilo… takže méně akční, přesto slušně čtivý conan.

kniha: Xenocida - Card, Orson Scott
Speedemon | **** | před 3728 dny

Po prvotřídním Mluvčím za mrtvé snad ani nešlo, aby bylo pokračování stejně poutavé. Pravda, pravda. Jak už zde psal lamahe, Card se ve třetím díle Enderovy ságy ponořil více do filozofické hloubky a u některých pasáží se mi div nekouřilo z hlavy abych pochopil hlavní myšlenku. Příběh pokračuje tam, kde druhý díl skončil a Lusitanská kolonie se musí ubránit blížící se zkáze v podobě flotily s M.D. zařízením na palubě. Do toho se zamotává i planeta jménem Cesta, kde žijí velmi zbožní a inteligentní číňané. Vše se to neuvěřitelně proplete a nakonec v Cestě nevidím takovou důležitost, jakou jí Card v prologu prorokoval. Dost mě ale trápil překlad. Bohužel se mi do rukou dostal výtisk od jiného nakladatelství a překladatele než předchozí dva a tak jsem byl vystaven rušivým změnám jmen a názvů. Celkově je to stále vynikající kniha a jsem zvědav co bude dál. Jen aby to Card nepřekombinoval…

kniha: Král Krysa - Miéville, China
KainIX | **** | před 3729 dny

Temný příběh ze stinných uliček (ale také kanálů, střech a podkroví) nočního Londýna dunícího v rytmu drum´n´bassu. Král Krysa je moderním převyprávěním a velmi zdařilým pokračováním klasické legendy o Krysaři z Hammelnu. Kniha je napsána velmi čtivě, přesto se jedná spíše o několik skvělých scén (únik z vězení, Kayova poprava, souboj na parkovišti autobusů, popis Větrného města a závěrečný souboj) spojených méně napínavým, leč přesto nadprůměrným pojivem v celek, který souhrnně působí velmi dobře a hlavně neotřele.

kniha: 1984 - Orwell, George
jenicko | ***** | před 3729 dny

Takhle knížka lze číst v jakékoliv době a pokaždé se v ní najde paralela k dané době. Proto je tak výborná. Člověk se u ní vždy zamyslí.

kniha: Muž tisíce tváří - Grmela, Jan
avatar2 | ** | před 3731 dny

Poměrně dobře rozjetá sci-fi detektivka s několika problémy – těmi jsou nedotažené nápady, nedotažený příběh a ploché, nezajímavé postavy. Kniha je psána lehkou rukou, a to jí paradoxně škodí. Autor přeskakuje z tématu na téma, neustále odbíhá od slušně rozjetých příběhů ,a dokonce ani nevypointuje závěr knihy. Prostě škoda dobrého námětu.

kniha: Loď - Williamson, Jack
Rooz | ** | před 3732 dny

Kniha se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kdy je již osídlena většina sluneční soustavy a zabývá se problémem nedostatku energie ve vesmíru. Jedním z řešení tohoto problému má být využití reakce hmoty s antihmotou, při které se obě složky mění v energii. Trochu mi to připomnělo knihu Ani sami bohové od Asimova, ten ale díky rozdělení knihy do třech částí, kde každá je úplně jiná, dokázal předložit daleko zajímavěji svůj problém. Nemám z této knihy moc kladný dojem. Konec ho sice malinko spravil, nicméně o čem bude pointa mi i bez přečtení názvů jednotlivých kapitol bylo jasné už po třetině knihy. A také se nemohu ubránit tomu, že by námět pro tuto knihu byl mnohem vhodnější pro povídku, protože mnoho částí knihy bylo zcela zbytečných. Celá kniha obsahuje dost naivních rozhovorů postrádajících logiku. Jedna z hlavních postav je takovým způsobem podezřívavá a vyvozuje takové závěry, že nad tím zůstává až rozum stát. Popisy jsou strohé a mnohdy nedostatečné. Ale dá se to zkousnout. Čte se to na druhou stranu bez problémů.

série: Agent JFK
Novy | ***** | před 3732 dny

Na JFK jsem se popravdě řečeno velice těšil. Očekával jsem hojnou dávku akce, humoru, detailů děje a originálních nápadů. S potěšením jsem po přečtení prvních dílů musel konstatovat, že mě autoři nezklamali. Serie dalece předčila má očekávání a netrpělivě čekám až si přečtu další díly. Pro ty, kterým se líbila serie Mark Stone je to povinnost. JFK je v podstatě Stone, převedený do flexibilnějšího světa skýtajícího lepší podmínky pro autory. Mohu všem vřele doporučit.

kniha: Štěpný bod - Stover, Matthew
Seifgard | ***** | před 3733 dny

Rozhodně to nejlepší co jsem kdy ze Star Wars četl. Pohádkový nádech je pryč a nastupuje temnota ruku v ruce s beznadějí. Mace Windu je nejlepší válečník řádu jedi, ale zároveň i jeho svědomím. Čím hlouběji se ponořuje do džugle své rodné planety, tím víc si musí vybírat mezi větším a menším zlem. Mír jako by byl už jen sen a Windu jít až na hranice svých možností aby si alespoň on zachoval svůj vnitřní řád a nezprotivil se idálům rytířů jedi.

kniha: Trpaslíci - Heitz, Markus
V.L.K. | *** | před 3734 dny

Kniha je sice čtivá, ale celkově velmi naivní a neoriginální. Nechybí základní pohádkové propriety jako jsou hodní/zlí mágové, ztracený zachránce, kouzelná zbraň a drak. Inspirace Tolkienem je více než zjevná – příběh, potvory, rasy. Průměr (milovníci trpaslíků si přidají hvězdičku).

kniha: Vzpoura oceánů - Schätzing, Frank
avatar2 | **** | před 3734 dny

Pozoruhodně rozsáhlý ekologicko-katastrofický thriller, který se i přes rozsah 920 stran dobře a rychle čte. Sledujeme v něm skupinu vědců, která se snaží přijít na kloub záhadě – proč najednou moře útočí na člověka. A navíc velmi promyšleně. Autor tématu zjevně dobře rozumí. Kniha my stylem trochu připomínala verneovky nebo Bílou velrybu – autor zkonstruoval dramatický příběh, aby jím obalil důkladnou exkurzi po zvoleném tématu, kterým je zde podvodní život. Tady to funguje, nosný příběh je dostatečně strhující a věrohodný. A navíc má sice dobrý, ale nijak romantický nebo přeslazený konec, což se počítá. A což také, mimochodem, určitě změní holywoodští filmaři, až se knihy jednou ujmou, o čemž nepochybuji.

kniha: Povídky - Kulhánek, Jiří
Vlask | *** | před 3735 dny

Čistě sběratelská záležitost – první povídka je známá z ikarie, druhá z internetu a popravdě řečeno se k sobě moc nehodí. Z praktického hlediska to vystačí sotva na kratší cestu vlakem.

Fantasy červená knihovna v tom pravém slova smyslu. Čili on mladík, který má zachránit svět (což je všeobecně známo díky vhodnému proroctví), ona 15tiletá princezna na cestě za budoucím manželem (postarším králem), do toho zlá vládkyně východního království (aka sestra mladíkovy nevlastní matky), nezbytná družina doprovázejících spoluhrdinů, spousta skřetů a aby se neřeklo tak i jeden drak. Samozřejmě láska na první pohled, ačkoli mu není souzena, tak z něj aspoň udělají anděla (která náctiletá by nechtěla anděla, že). To celé si představte v kulisách okopírovaných z filmového pána prstenů (elfský háj, bitva o město se sebevražedným skřetem odpalujícím sud u mříží městkých hradeb a mnoho jiných nápadných vykrádaček) a přidejte si k tomu nesmyslné používání kouzel jak se to zrovna hodí autorům (kouzelnice přemístí celou armádu, ale o pár dní později už to samé nezvládne s několika dobrodruhy při útěku před skřety) a máte velice slabou fantasy. Pokud někdo pokládal eragorna za vykrádačku jiných knih, tak to ještě nečetl tohle :). Vhodná kniha pouze pro romantické dívky v pubertě.

Pro milovníky světa Dragonlance je kniha naprostou nutností a ti ať si k mému hodnocení přidají ještě jednu hevězdičku. Těm ostatním musím říct, že kniha je snad jen mírně nadprůměrnou fantasy: zápletka – to nejotřepanější klišé – celý svět je v ohrožení a hlavní hrdinové jej mohou buď zachránit nebo pomoci zkáze, charaktery jsou vesměs plytké, snad s výjimkou Tase, který je skvělý, a také Ocele stromeče, jehož rodiče svádějí boj o jeho duši. Drobné logické chybky jsou jen dalšími skvrnkami na tváři příběhu. O naivitě bohů nebo vědomostech Raistlina převyšujících vědomosti jednoho z bohů ani nemluvě.

kniha: Pekelné nebe - Ab Hugh, Dafydd
Linaweaver, Brad
Majkl | brak | před 3735 dny

S prepáčením so stránkami z tejto knihy by som si ani zadok neutrel. Nuda, filozofovanie, následný pokec s mimozemšťanmi, večné kecy o náboženstve…keby sa takéto knihy nerobili, asi by bola situácia s mrhaním dreva kvôli papieru iná. Nuda, nuda, nuda, jedna z mála kníh, ktoré neboli tak dlhé aby som ich nedokončil, ale tak hrozné, že v tej chvíl by som čítal aj romantiku pre ženy. Ruky preč.

kniha: Peklo na Zemi - Ab Hugh, Dafydd
Linaweaver, Brad
Majkl | ** | před 3735 dny

Pokračovanie najslabšej série akú som kedy začal čítať, je tentoraz menej akčné, autori tu viacej filozofujú a celkovo je príbeh fakt slabý. Jedna akcia na vlaku túto knihu zachránila pred 1*.

No. Túto knihu som prečítal s nadšením, čo asi väčšina nechápe. V tej dobe som totiž hral perfektné rpg na mobily – Doom RPG, takže nadšenie z hry mi spravilo chuť aj na tento paskvil. Akcia, akcia, trápne hlášky sú malou náhradou za Kulhánka. Čo ma prinútilo dať 50% bol fakt, že keď si hráte nejakú hru a neskôr čítate knihu o hre, pobaví vás hádanie oblúd, ktoré na hrdinu vybehnú, občas máte chuť poradiť: bazukou a nie raketami atd. keď si hrdina nevie poradiť s potvorami naokolo a jednoznačne je to zábavná skúsenosť. Bohužiaľ ďalšie knihy si aký taký čitateľský zážitok neprevzali z jednotky.

série: Doom
Majkl | * | před 3735 dny

Fakt nechápem prečo táto séria vyšla, filozofovanie o náboženstvách a medziplanetárnych konflitktoch boli na mňa priveľa.

kniha: Cesta do středu Země - Verne, Jules
Majkl | **** | před 3735 dny

Keď som bol mladší, ma vtedy novoobjavený autor zaujal, toto bola moja prvá verneovka, zaujme svojím zameraním na vtedajšiu otázku: Čo je vlastne v strede Zeme? V tej dobe som bral všetko o dinosauroch a vtedajšej dobe, takže ma táto fikcia veľmi bavila.

kniha: Cesta ze Země na Měsíc - Verne, Jules
Majkl | ****1/2 | před 3735 dny

Ďalšia výborná kniha, cestovanie k našej družici je skvelé, doplnené o tradičné vedecké informácie.

kniha: Dvacet tisíc mil pod mořem - Verne, Jules
Majkl | ***** | před 3735 dny

Jednoznačne jedna z najlepších autorových kníh ak nie najlepšia je už klasikou. Príbeh o kapitánovi Nemovi, jeho živote pod morom, vynálezmi, ktoré používal. Skvelá kniha, na ktorú sa nezabúda.

kniha: Matyáš Sandorf - Verne, Jules
Majkl | ***** | před 3735 dny

Výborná kniha, ktorá ma priviedla ku knihám typu pomsta ala Monte Christo. Pútavý dej založený na nenávisti a povinnosti pomstiť priateľov.

kniha: Na kometě - Verne, Jules
Majkl | ***** | před 3735 dny

Tak toto je jedna z mojich najobľúbenejších verneoviek. Príbeh ľudí, ktorých nabrala kométa na svoju pôdu, po zrážke so Zemou je super nápad, vhodný aj na nejakú humornú sci-fi. Začiatok knihy je o náraze, nabraní kusa Zeme, a spoločnom zisťovaní čo sa asi deje, stred je klasika, zadomácňovanie v neznámom prostredí ako to poznáme z mnohých Verneových kníh, ktoré ma neviem prečo vždy bavilo, spolunažívanie rozličných ľudí, a ich vzťahy, po zábavný koniec kedy sa nedobrovoľní imigranti vrátia na Zem. Skvelá oddychovka.

kniha: Vynález zkázy - Verne, Jules
Majkl | **** | před 3735 dny

Zaujímavá kniha, ktorá ako väčšina autorových kníh, v dnešnej dobe už nie je scifi ale skôr pohľadom do minulosti. Pútavý dej, klasicky zameraný na šialenca, ktorý sa vyhráža svojím vynálezom.

kniha: Šestá kolona - Heinlein, Robert A.
Majkl | *** | před 3735 dny

Toto bola zatiaľ prvá a jediná Heinleinovka, ktorá sa ku mne dostala omylom. Na autora som nezanevrel, no radšej sa pustím rovno do jednej z najlepších autorových kníh. Na môj vkus tu bolo málo akcie, a zameranie príbehu na získanie moci cez náboženstvo mi nesadlo. Nejako tie náboženské témy nemám rád, hoci musím priznať, že uznávam Perúna, Morenu a iných slovanských bohov ;)

kniha: Ocelové žezlo - Červenák, Juraj
Majkl | ****1/2 | před 3735 dny

Nová séria od Červenáka, môjho obľúbenca mi samozrejme neušla. Nebudem písať obsah, keďže magio toho popísal ozaj veľa. Na knihe sa mi najmä páčil spôsob písania deju, v knihe nie je jednoznačný hlavný hrdina. Je síce pravda, že točí sa to okolo Iľju, no viacej tu vystupuje celá a jednotná družina. Čitateľ si tak môže sám vybrať hlavného hrdinu. Nie je to však mätúce a viac menej po celú knihu tu vystupujú hrdinovia spoločne, takže sa nedá sťažovať, že si váš obľúbenec dáva niekde pivko a píše sa len o ostatných. Trochu mi nesadlo to, že to nie je až také fantasy ale skôr historická kniha, preto asi tie 4, nie 5.

kniha: Kamenný bůh - Farmer, Philip José
firen | ***** | před 3735 dny

Prostě úžasná sci-fi doporučuji všem fanouškům Sci-fi, horrorů či fantasy.

kniha: Na bledém oři - Anthony, Piers
Majkl | *** | před 3735 dny

Aj keď je táto kniha označovaná ako fantasy, veľa akcie v nej nečakajte, výbimnou je len boj so psami pred finále. To však rozhodne neznamená, že je táto kniha zlá. Práve naopak. Hrdinom tejto knihy je Zane, ktorý nemá peniaze, rodinu, a ani vôľu žiť. To sa však mení s príchodom Smrti, ktorá mu mala vziať dušu do Očistca. Zane otočí hlaveň pištole k Smrti a zastrelí ju. S tým však prichádzajú nové povinnosti, a chuť do života. Zo začiatku som ku knihe pristupoval váhavo, zaujímavé info o knihe sa bilo s nezáživnými prvými stránkami. No po tom ako sa stal Smrťou, je všetko iné. Autor tu perfektne vykreslil povolanie Smrti, že nie je tak ľahké pomáhať zomierajúcim, dokonale fungujúci Očistec, kôň Smrti – Mortis – to všetko vás pohltí do deja, ktorý tak trochu nepostupuje. Jednoznačne podarené popísanie problémov povolania Smrti.

kniha: Zajatec rohaté přilby - Silke, James
metal warrior | *** | před 3735 dny

Hezká obálka neznamená i stejně dobrý příběh. A to platí i o této knížce a myslím si, že i obrázek od Krásného je lepší než toto fantasy. Ani vlastně nevím jestli to mám nazvat fantasy knihou, protože je to spíš takové historické až pohádkové fantasy. Děj se velmi pomalu rozvíjí a časem se nudíte, ale jde to překonat. Boje jsou dost rychlé a nevymyšlené a hlavní hrdina je samotář a pesimista. Jednu dobu budete chtít aby prostě zemřel, což není v některých fantasy zvykem. Obyčejné fantasy, které stojí za to koupit si druhý díl.

1578579580581582583584585586587588poslední (621)24809 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu