tohle je uz novy hosting
RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1578579580581582583584585586587588poslední (626)25031 příspěvků celkem
kniha: Sedm satanových dýk - Dark, Jason
Speedemon | *** | před 3721 dny

Jubilejní číslo (v Německu vyšlo jako sv. 300) pro nás připravilo velké zklamání. Žádný mocný démon či nová zbraň. Jen honba za ukradenými dýkami téměř zapomenutého inda Mandry Koraba. Náměť to sice není špatný když vezmu v potaz, že každá dýka je vyrobena z nějakého démona a jejich minulost je zahalena tajemstvím, ale pan Dark nám však bohužel servíruje jen řadový díl okořeněnými jen malým počtem zajímavých situací. Škoda škoda, ale i tak zajímavé.

Pěkné ale dávám přednost sériím, které píše jeden autor. Protože v sériích, které piše více autorů dochází k rozporům a tím je jen kažen požitek z četby.

série: Legendy o Lone Wolfovi
firen | ***** | před 3721 dny

Lone Wolf tak trochu jinak.

povídka: Kmeny z Běly - Cowdrey, Albert E.
vyšla v: Fantasy & Science Fiction 2006/01
firen | ***** | před 3721 dny

Prostě a jednoduše, tohle se mi líbilo.

kniha: Dračí krev - Rosenbaum, Zdeněk
firen | ** | před 3721 dny

Ne zase tak špatný příběh. Náhodou jsem ho četl. V celku se mi líbil ale mám trochu vyšší požadavky co se knihy týče.

kniha: Archivy hrůz - Stross, Charles
Gaarq | * | před 3721 dny

zvláštní kniha. zajímavé nápady, ale celé je to zmatené a obtížně se čte. větší část těchto problémů bych přičetl na vrub špatnému překladu.

kniha: Drsný spasitel - Žamboch, Miroslav
Vlask | **** | před 3721 dny

Krásně vykreslený postkatastrofický svět z této knihy dělá záležitost, kterou musí mít každý fanoušek Falloutu. Bohužel hlavní hrdina to celé zabíjí klasickou kulhánkovskou nezničitelností. V úvodních povídkách (kniha je sestavena z několika volně navazujících povídek) to není tak viditelné, ale v poslední části je to už přehnané.

kniha: Predátoři - Žamboch, Miroslav
shpina | **** | před 3722 dny

Výborné, skvělé, čtivé, velmi příjemné překvapení po Drsném spasiteli. Jedinou slabinou je hlavní hrdina. Vůbec nesedí jak je vykreslován do pozice ošklivého kačátka – přitom např. při lovu je velmi úspěšný střelec apod. Prostě jinak je popisován a jinak koná. Dost mi to vadilo – takové ty pasáže typu jsem zbabělec, nezvládnu to apod a potom přežije pár týdnů sám v druhohorní divočině, přesně vypočte kdy zabít, vždy se trefí atd… Jinak ale čtivost sama

kniha: Plout na vlnách podivna - Powers, Tim
shpina | ***** | před 3722 dny

Velmi čtivé, dobrodružné, provázané… není to tak promakané jako Brány Anubisovy, ale zase začátek je poněkud stravitelněnjší a rychleji vtáhne čtenáře. Obecně tedy více odpočinkové než BA, ale pořád špička v žánru.

povídka: Srdce Temna - Dukaj, Jacek
vyšla v: Polská ruleta 2: Sfinx
willis | **** | před 3722 dny

Námět připomíná Coppolův film Apokalypsa Now! Jinak výborně napsaná povídka.

kniha: Roboti úsvitu - Asimov, Isaac
yerry | *** | před 3723 dny

Tento zväzok je čo do rozsahu o niečo väčší ako predošlé dva a trochu upodozrievam autora zo zámerného naťahovania príbehu príliš veľkou opisnosťou. Priznám sa, že do polovice knihy som sa dosť nudil. Pribeh graduje až vo svojej druhej polovici. Autor sa tu po niekoľkých desťročiach vrátil k nakúsnutému vzťahu Baleyho a solariánkou Gladiou. Asimov sa v ktoromsi interview priznal, že túto tému dlho odkladal a tento ľúbostný vzťah teda v tomto dieli vyvrcholí podľa očakávania. Príbeh obsahuje niekoľko náznakov akčnosti v medziach aké môže vnímať trebárs človek pripútaný na invalidný vozík – len na porovnanie. Nie je to nič pre fanúšikov trebárs hrdinských ság. Napriek všetkému hodnotím knihu kladne – lepší priemer, hlavná myšlienka sa totiž nachádza na posledných stranách. Teda kto bol vlastne pôvodcom všetkého? Táto myšlienka môže byť aj mementom – varovaním pre nastupujúce dravé generácie pozemšťanov, ktorí ešte nestačili mentálne zdegenerovať ako ich vesmírni, pyšní a do seba zahľadení vesmírni príbuzní.

kniha: Ostří oceli - Žamboch, Miroslav
Speedemon | **** | před 3723 dny

Koniáš je dostatečně tajemná a světaznalá postava aby si zasloužila několik zajímavých dobrodružství. Přechází z problému do problému a mečem švihá jako opravdový umělec. Celkově jsou povídky zajímavé a čtivé. Co je ale divné, tak mě drželi v napětí jen přibližně polovičku každého příběhu a pak mě spíš nudili. Ale i tak je to nadstandard.

kniha: Chladná hra - Němec, Tomáš
Sirius | ***** | před 3723 dny

Nejlepší Kovář. Tom Němec je talent a já se těším na jeho další knihy.

Procházka je prostě bůh. Opět další vydařený díl z jeho klávesnice.

Mirek si tu napravuje reputaci po nevydařeném prvním dílu.

kniha: Pašerák - Žamboch, Miroslav
Sirius | *** | před 3723 dny

Nejslabší z celé série. Žamboch se tu moc nepředvedl. Chyby, hnusná obálka. Kvůli těmhle věcem jsem k sérii přistupoval s nelibostí.

Druhý díl, který je ještě lepší než ten první.

Druhy dil JFK nam predklada prvni Johnovu „pracicku“ pro Agenturu. Krest ohnem da se rict. Na zacatku me (jako novacka ve svete jfk) zaskocili ninjove a Darth Vader v dobe napoleonske, ale tohle nema cenu resit. Ke konci naopak tanky a „drak“ potesili. S drakem jsem vubec byl 2× spokojen… Co me na tomto dile ale vadilo, bylo spickovani mezi Johnem a komtesou Andreou – brakove cervenoknihovnove pruhledne – fuj :) Sice jsem jej tam cekal (obecne nas John je takovej Bond, co baba to zalusk a cekam, ze se se vsemi stejne vyspi), ale nejak to vrkani bylo vic nez divne…

Po dlouhé době Pratchettovka, co netrpí hluchými, nudnými místy a zbytečnou zdlouhavostí. Děj svižně plyne, humorné situace jsou popsány způsobem, který se doslova odvíjí před očima jako film. V pestré škále postaviček si jistě každý najde svého favorita. Příjemná, vtipná, zábavná kniha, okořeněná špetkou napětí a moudra. Mohu jen doporučit. 92%

kniha: Zabíječ trolů - King, William
Majkl | *** | před 3725 dny

Priemerná kniha s priemernými poviedkami zo zaujímvého sveta s jedným nadpriemerne vyšinutým trpaslíkom ;) Najprv musím podotknúť, že kniha je naozaj zliepanec poviedok, ktoré spájajú úryvky z Felixovej knihy, v ktorých nás pripraví na poviedku ďalšiu, a spomenie si na predošlé dobrodružstvo. Kniha ma príbehom sklamala, poviedky sú celkom fajn, ale prvá kniha z cyklu by mala byť s jedným uceleným dejom, ktorý by pokračoval v ďalších dieloch, a poviedky by vyšli len tak na okraj. Pre čitateľa, ktorý práve sfúkol celú ságu sú poviedky zo sveta, o ktorom doeteraz čítal skvelou možnosťou predĺžiť si zážitok (u Černokněžníka to vyšlo dokonale). No nič, celkovo 3* a to zato, že čitateľ sa nenudí a akcie sa dočká. Uvidíme, čo prinesie diel č. 2. Rýchlo o poviedkach: GEHEIMNISNACHT – akcia bez vysvetlenia, podpriemer, navyše je tu Gotrek popísaný ako šialený berserker, ktorého sekera nikdy nie je suchá aj pred samotným peklom sa v pohodičke bude dožadovať pár potvoriek, nech sa nenudí. 2* VLČÍ JEZDCI – dlhšia poviedka s podareným koncom, jedným románikom, ktorý prerastie v lásku. 3,5* TEMNOTA V PODZEMÍ – poviedka trochu v priebehu deja strácala dych no koniec bol celkom vydarený. 3,5* ZNAMENÍ SLANEESHE – skvelá poviedka, kde sa ku slovu dostáva Felix, humorné scény a očakávateľný záver. 4,5* KREV A TEMNOTA – dej predvídateľný, rovnako ako aj finálna smrť matky Kat (odkukané z gréckych mýtov – originály sú lepšie) 2* PÁN MUTANTÚ – krátka no zaujímavá poviedka, zajatie mohlo byť viacej rozpracované, aj keď chcieť niečo na spôsob S. Kinga asi nemôžem čakať od W.Kinga. 3* ULRIKOVY DETI – poviedka, ktorú som rýchlo prečítal, no dej mi v pamäti neostal takže 2,5*.

kniha: Hořící andělé - Žamboch, Miroslav
Majkl | **1/2 | před 3725 dny

Ďalší diel JFK, ďalšie sklamanie, ktore je vsak mensie ako obvykle. Je to tým, ze človek si zvykol na tie priemerné diely, keďže viac takých, ktoré by si človek zapamätal nebolo (okrem 1,3,5 dalej som este nedošiel). Príbeh pokračuje tam kde predtým prestal (prvé bezvýznamné + za príbeh, ktorý presahuje dĺžku jedného dielu), avšak oproti predošlému dielu, kde bolo akcie viac je sedmička trochu nudná. Žambochovi popisy letu, vzducholode idú no mňa nudili. Celkovo je dej o lete, spôsobe ovládania vzducholode, pár prieskumov zeme pod nimi, jedna naozaj slušná akcia na záver. Tá je jedným z najvýraznejších kladov knihy, ak by takto dej prebiehal od začiatku, nenahneval by som sa. Obálka je veľmi pekná, nápad vzducholode a akcia na nich je super, no až na ten finálny boj nič moc. Románik Kristíny a Boormana je tu akoby navyše, časť s Villefortovou mierne zaujímavá. 3* a ani o chlp viac.

kniha: Prokletí legendy - Dámská hra - Žamboch, Miroslav
Marc | ***** | před 3725 dny

Zase ten JFK, ale bez JFK. Ale to si protiřečí? Série Agent JFK je zpět ale John Francis Kovář tu není, na jeho roli nastoupila osoba něžného pohlaví – senior agent, komtesa Andrea de Villefort. A z jejího meče odkapává krev… krev dobrých i špatných. Temná série pokračuje!

kniha: Stín legendy - Němec, Tomáš
Marc | ***** | před 3725 dny

Tomáš Němec opět zabodoval, viladěný text s geniálním prostředím to je zase JFK v plné síle. Bohužel se právě nachází ve stavu: VE VYHNANSTVÍ. A ne jednkrát má opravdu na mále, díky opravdovím přátelům, uniká. Temná série pokračuje…

kniha: Proměny pana Lamba - Smith, Thorne
avatar2 | *** | před 3725 dny

Ne úplně špatná oddychovka. Příběh anglického gentlemana, trpícího omezeností svého života, manželkou která ho podvádí a stereotypem vůbec. Jakýsi kouzelný dědeček tedy vyslyší jeho volání a pan Lamb se každých pár dní promění v nějaké zvíře. Tím okamžíkem začíná celkem dobrá groteska psaná lehkým perem a kořeněná anglickým humorem. Čte se to docela pěkně.

kniha: Lasičkovo štěstí - Williams, Michael
Vlask | ** | před 3725 dny

Nudná kniha s vyjímečně zbabělým hlavním hrdinou, který se často chová tak neuvěřitelně blbě, že to autorovi nemůže snad nikdo sežrat. Na konci knihy je trocha akce (zachraňuje se když už ne princezna, tak aspoň šlechtična a hrdina dostane možnost napravit svou zbabělost), do té doby se budete jen nudit.

kniha: Achája III - Ziemiański, Andrzej
Vlask | *** | před 3725 dny

Kniha přešla z roviny osobní do roviny taktické, takže se sice dočtete jak ta a ona armáda manévrovala a co na to historie, ale dějově tím kniha velmi utrpěla. První dvě třetiny připomínají spíše příručku taktiky. O Acháje minimum zmínek. Teprve konec se přesune do roviny osobní, ale oproti minulým dílům je to jen slabý odvar. Jednoznačně zklamání.

kniha: Hvězdný prach - Gaiman, Neil
thorir | ** | před 3725 dny

Přiznávám, že Gaiman nepatří mezi mé oblíbené autory. Avšak poté co jsem shlédnul filmové zpracování (ze kterého jsem byl doslova unešen) jsem nabyl přesvedčení, že by nemuselo být špatné přečíst si předlohu. Nasledovalo zklamání. Nedokáži teď hodnotit knihu bez srovnání s filmem, vím, že je to chyba, ale film sem viděl dříve a nyní nemohu jinak. Tam kde je film dynamický, kniha se trochu vleče, ve filmu pohádkově romantický vztah Tristana a Yvaine není v knize zdaleka tak pohádkově romantický. A co se týče závěru, jak už tu v jednom komentáři psal Knedle, ten je mírně řečeno velmi nevýrazný. Takže nakonec 2*. Tím ale nechci nikoho odrazovat od četby tohoto kousku, pro mě to jen znamená, že toto byla první a zároveň zřejmě na delší dobu poslední kniha od Gaimana, kterou jsem přečetl.

kniha: Hvězdný prach - Gaiman, Neil
Sirius | ***** | před 3727 dny

Bravůrně napsaná kniha. Teprve druhá kniha, kterou jsem od autora četl a musím říct, že Gaiaman mě ani tentokrát nezklamal

kniha: Polární stanice - Reilly, Matthew
Madam Brbla | ***1/2 | před 3727 dny

Polární stanice je velmi čtivý, svižně plynoucí román – dokonce i přes kulhající překlad. Připomíná americký akční film, od první do poslední stránky se pořád něco děje, vše je podřízeno zběsilé akci, ovšem logika a realita dostává pořádně na p*del. V první polovině knihy autor ještě docela drží fantazii na uzdě, hlavou zavrtíte jen občas… Ve druhé půlce už se musíte hlasitě smát – a to převážně v okamžicích, kdy se autor snaží vzbudit co největší napětí. Nelze mít strach o hlavního hrdinu, když je zřejmé, že se z každé smrtelně nebezpečné situace dostane s pomocí svých supermanských schopností, nebo (častěji) v jeho prospěch zapracuje zcela nepravděpodobná náhoda. Klesá nadporučík Schofield v bezvědomí na dno moře? Nevadí, připlave třeba zmutovaný mrož, hrdinu vytáhne na břeh, přivolá pomoc a jako bonus poskytne dýchání z úst do úst i masáž srdce:-)) Hrozí snad hrdinovi smrt na ledovci? Brnkačka, zrovna v tomhle ledovci je zamrzlá půjčovna s potápěčským vybavením – a ledovec je odlomený zrovna tam, kde je vchod:-)) Přeháním opravdu jen mírně:-) Autor vrší jeden nesmysl za druhým a tak se nadějný akční román mění v bláznivou parodii. Je to skutečně odpočinková kniha, při které nejen můžete, ale dokonce musíte vypnout mozek. Původní zamýšlené hodnocení 80% klesalo s ubíhajícími stranami a vzrůstajícím pocitem trapnosti. Škoda, stačilo kdyby autor tolik nehltal akční filmy a komiksy se svalovcema ve slipech přes elastické gatě – stačilo se více držet reality. 66%

kniha: Harry Potter a relikvie smrti - Rowling, Joanne K.
Aratar | ***** | před 3728 dny

Tak zaverecny dil cele sagy jsem uplne zhltla. Musim rict, ze je to jedna z nejpropraco­vanejsich sag vubec, protoze ma vynikajicim zpusobem vytvoreny nejen svet, ve kterem se odehrava, ale take vse do posledni nitky zapada na sve misto. Kazdy detail, ktery vam treba prisel v minulych dilech zbytecny a vnimali jste ho jen jako zpestreni, je v sedmem dile rozebran. Vsechny dily pak tvori velmi celistve dilo a myslim, ze by byla skoda, kdyby to Rowlingova zkazila pokusem o napsani osmeho dilu. Ac je to take velmi pateticky dil, Rowlingova se neschyluje k zabehnutym klise a zvitezit tim, ze se vlastne rozhodnete nebojovat, je vyborna myslenka. Nejen nebojovat s Voldemortem ale ani se smrti. Musim za vymysleni cele sagy Rowlingove v duchu zatleskat. Harry Potter se totiz nepochybne vryl do podvedomi ctenaru a stal se klenotem mezi knihami

série: Harry Potter
Irimie | ***** | před 3728 dny

Potter je bezesporu jedinečné dílko. Můžete ho číst neustále dokola a nepřestane vás bavit, spíš naopak. Až po dalším přečtení si totiž čtenář začíná všímat drobných, ale důležitých detailů a spojitostí, které předtím -jak knihu hltal- nepostřehl. Skvělé taky je, že není věkově omezen, baví všechny věkové kategorie – každý si najde něco. Rostla jsem spolu s ním a zakořenil mi k srdci. Škoda jen toho, že se z něj stal takový fenomén. Když jsem četla první díly a nikdo ho neznal, měla jsem pocit, že to je takové tajemství, o kterém ví jen několik vyvolených…

kniha: Malý princ - Saint-Exupéry, Antoine de
Irimie | ***** | před 3728 dny

Musím říct, že mi v dětství byla tahle kniha dost vnucována a já ji absolutně nechápala. Tohle, že je pohádka? Vrátila jsem se k ní asi před rokem a teprve tehdy jsem ji plně ocenila. V knize je mnoho filozofických otázek a pravd světa. Zanechá ve vás takové hřejivé místečko. Doporučovala bych všem dospělým, kteří už zapomněli na to, jaké kouzlo má dětství. : )

kniha: Hobit - Tolkien, J. R. R.
Irimie | ***** | před 3728 dny

Mně osobně se Hobit líbil více než Pán prstenů, nejspíš pro jeho ucelenost. LOTR je sestaven z (poměrně dlouhých) rozdílných částí, z nichž každá obsahuje jiné postavy. Začne vás to bavit a už se na scéně objeví někdo jiný…

kniha: Věž vlaštovky - Sapkowski, Andrzej
Irimie | ***** | před 3728 dny

Miluju scénu, kdy má Ciri brusle a jezdí po ledě… Kniha mě dočista pohltila. : ))

kniha: Harry Potter a relikvie smrti - Rowling, Joanne K.
Irimie | ***** | před 3728 dny

Obdivuji Rowlingovou za tento perfektně vyvedený konec potterovské ságy. Konečně se ukazuje, že ona nemá žádná hluchá místa a vše souvisí se vším (dokonce i SPOŽÚS :-)). Kdo nečetl předešlé díly tomu nemůže rozumět. A hlavně je tu takových zvratů, že konec do posledních chvil ani netušíte…

kniha: Konec dětství - Clarke, Arthur C.
Ciselnak | ***1/2 | před 3728 dny

Po přečtení mám rozporuplné pocity. Během čtení sem se malinko nudil, důvodem bylo spousta scén, jejichž význam se vyjasnil až postupem příběhu. Postupně se příběh stává mystyčtější a to na můj vkus až příliš. Největším kladem knihy je její závěrečná pasáž, která mě naprosto uchvátila. Díky ní si u mě kniha vysloužila 70%.

kniha: Noční hlídka - Lukjaněnko, Sergej
Boo | ***** | před 3728 dny

jednoznacne klasa, hltal som tu knihu do posledneho slova…Anton je postava, s ktorou sa neda NEstotoznit, je jednoducho jednym z nas, akurat ze dedukuje ako Holmes…a vseobecne uvahy o rozdielnosti Tmy a Svetla, ktora nie je zdaleka tak velka, ako sa zda, neuveritelne napomahaju deju samotnemu, kedy prave Antonovo vahanie nas v urcitych castiach knihy drzi pri nej…

série: Harry Potter
Montanus | *** | před 3728 dny

Asi jediná séria ktorú som kedy čítal, ktorej ak chcete pochopiť musíte s ňom vyrastať. Ak knihy prečítate hneď po rade, nepochopíte.

Autorka má zvláštny štýl písania – na začiatku je to rozprávka pre deti, postupom času sa však príbeh stáva zamotanejším a komplikovanejším. Osobne to považujem za určitú zápornú črtu – niekedy proste čitateľ nestíha sledovať dej a do hĺbky si ho uvedomiť.

Celkové hodnotenie je priemerné z dôvodu postupnej a zbytočnej komplikovanosti deja, úmrtí postáv v situáciach kedy to najmenej čakáte a naopak prežitie v situáciach, kedy je to v podstate nemožné, ku koncu je mágia zatlačená do úzadia a viac sa preferuje filozofický pohľad.

Na margo autorky: Pani Rowlingová, bol som mimoriadne sklamaný s Vášho postoja k čitateľskému prekladu. Sama ste z chudobných pomerov a napriek tomu že Vaše knihy sú pomerne drahé, pri tej poslednej ste sa otočili fanúšikovskému prekladu chrbtom a začali hrabať prachy. Mám všetky diely okrem posledných 2 a tie si pre Váš postoj nekúpim.

Na tento posledný diel čakal hádam každý. Asi iba vďaka tomu bol aspoň čitateľný. Po prečítaní knihy som mal pocit, že Chuck Norris ma konkurenciu.

Kniha je neuveriteľne dlhá a zo začiatku aj neuveriteľne nudná. Poriadny dej sa začína až zhruba od polovice knihy – tam Vás to chytí a už ani nepustí. Dej má zbytočne filozofický nádych na úkor akcie – čo nie je to, na čo bol čitateľ zvyknutý, ale v podstate sa dá prelúskať.

Veľké negatívum ja osobne vidím v dejovom slede – Harry nie je vynikajúci študent, avšak zrazu plní takmesr neuskutočniteľné bojové úlohy. Samotná prítomnosť Voldemorta je braná skôr ako fakt a nie zdesenie – čo je akýsi nelogický prvok oproti predchádzajúcim dielom. takýchto nelogických vecí je naneštastie v knihe viac.

Celkové hodnotenie: Pre skalných je to nevyhnutnosť – a isto iste sa im bude kniha páčiť. A pre tých ostatných kritických čitateľov to bude skôr priemerné čítanie s očakávaným koncom. Prekvapí asi iba jediná vec – amatérsky spravený epilóg

Tak to je sila :-) Knihu vlastnim ako raritu…

1578579580581582583584585586587588poslední (626)25031 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu