RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1613614615616617618619620621622poslední 62324889 příspěvků celkem
kniha: Tyranův stín - Cook, Glen
Judson | ***** | před 4358 dny

Rozhodně lepší než první díl, poněkud optimističtější a cílenější. Stále jde o temnou fantasy, ale oproti prvnímu dílu získali hlavní hrdinové konečně ušlechtilejší cíl než jen zabíjet pro peníze a sloužit komukoliv. Ve službách Paní už spoustu let potírali rebely a jen se časem utvrdili v tom, že nestojí na správné straně. Ale opustit Paní není snadné … Pěkně jsou zde popsány jednotlivé charaktery několika hlavních postav. Snad nejlepší je závěrečné přemožení Padlého a Felčarovo přebrání vedení legie. Poněkud zábavný je Felčarův vztah s nyní největším nepřítelem, Paní, takže se možná při čtení občas i zasmějete. Celou trilogii rozhodně doporučuji.

kniha: Hlavní trať věčnosti - Simak, Clifford D.
jirikk | brak | před 4359 dny

Smutný příklad toho, jak se věk podepsal na autorovi tak skvělé knížky jako Přestupní stanice – nedá se to číst

kniha: Stáčení temného piva - Powers, Tim
Vlask | *** | před 4360 dny

První půlka velmi slušná, v druhé se silně rozpadá děj v akční scény nasázené za sebou. Působí to divně a značně nesourodě.

kniha: Půjčovna masa - Morgan, Richard K.
willis | ***1/2 | před 4366 dny

Dobrá sf akční detektivka. Někde mezi Effingerovou sérií o Madrídu Audranovi a Reynoldsovou Kalderou. I když Reynolds je daleko lepší v popisu různých technologických vychytávek a taky proto se mi Kaldera líbí víc.

kniha: Tajuplný ostrov - Verne, Jules
Judson | ***** | před 4366 dny

Jules Verne je podle mě jeden z předchůdců sci-fi žánru, a dá se předpokládat, že ve své době, jeho díla za sci-fi považovali. Tento román je jeden z jeho nejlepších a je v něm návaznost na knihy Dvacet tisíc mil pod mořem a Děti kapitána Granta. Skupina složená ze 4 mužů, mladíka a psa stroskota v balóně na neznámém a neobydleném ostrově. Ostrov skýtá všemožné přírodní bohatství a hojnost zvěře, a tak si naši robinsoni brzy zařídí docela pohodlný život. Jak postupně zjišťují, nejsou na ostrově sami. Tímto záhadným cizincem není nikdo jiný než tajemný kapitán Nemo, který jim nenápadně pomáhá. Vše jde dobře až do doby, kdy k ostrovu dorazí piráti, zřejmě s úmyslem zřídit si na tomto zapomenutém místě domovské kotviště…Sám jsem četl tuto knihu mnohokrát, když jsem se k ní ale po letech vrátil byl jsem nepříjemně překvapen celkovou naivitou příběhu, kterou jsem si jako dítě samozřejmě neuvědomil. Jinak je to ale opravdu klasický vědecko-fantastický román, spíše vhodný pro mladší čtenáře.

kniha: Skokani v čase - Silverberg, Robert
Judson | ***** | před 4369 dny

Opět jedna kniha, od tohoto výborného spisovatele, s tématikou cestování časem. Země roku 2490 sice uživí své obyvatelstvo, ale za cenu přísného a hlavně neměnného společenského systému. Regulováno a kontrolováno je vše, od jídla až po počet dětí. Většina lidí vlastně nežije, ale pouze přežívá v nekonečné nudě. Hlavní postavou je úředník Quellen, který má za úkol vyšetřit případy zmizelých lidí, i celých rodin. Jak se záhy ukáže, šlo o skoky do minulosti. A přibývá jich, protože přeskok do minulých věků znamená novou šanci. Vláda se samozřejmě bojí o samotnou existenci součastnosti a tak se snaží skoky zarazit. I Quellen má ale života za současných podmínek už dost… Jako každá kniha i tato hýří spoustou časových paradoxů, které je třeba brát s rezervou :) Snad nejzajimavější je situace, kdy hlavní postava příběhu unese člověka, o kterém se z dějepisných záznamů ví, kdy přibližně má skočit do minulosti. Drží jej jako rukojmí a vládě vyhrožuje, že mu neumožní uskutečnit tento skok a takto možná změní součastnost, pokud nevyhoví jeho podmínkám.

kniha: Čest královny - Weber, David
Judson | ***** | před 4372 dny

Výborná military sci-fi. Řekl bych, že mnohem lepší než první díl. Honor velí tentokrát již pořádnému křižníku a její úkol je nelehký. Oproti předchozímu dílu (i následujícímu), je tento, mnohem drsnější a emociálnější. Spousta obětí a zbytečného krveprolití, boj proti předsudům vůči ženám, Honořino ošklivé zranění, to vše dokáže vtáhnout do děje tak, že v některých úsecích jsem se bál pokračovat ve čtení, nahlas jsem nadával nebo naopak křičel radostí nad vítěstvími. Moc pěkný je vztah Hohor a jejího šestinohého, empatického stromového kocoura, který ji v tomto díle zachrání život. Prostě Honor to nakonec, i přes trnitou cestu k vítěstvé a velkých obětech na posádce, nepříteli pořádně nandá !

kniha: Bouře na obzoru - Anderson, Kevin J.
Vlask | ***** | před 4372 dny

Stejně dobré jako předchozí díly = vynikající. Komu se líbily předehry k duně, tak by si tuto sérii neměl nechat ujít. Bohužel kvůli příliš mnoha dějovým liniím se v samotném ději nedostaneme opět skoro nikam.

kniha: Hrad lorda Valentina - Silverberg, Robert
Judson | ***** | před 4372 dny

První kniha výborné trilogie. Barvitě a detailně popisuje zcela nový originální svět, který snad patří do vzdálené budoucnosti, kdy už lidé téměř zapoměli navštěvovat své vesmírné kolonie. Hlavní hrdina děje, Valentin, už nějakou dobu cestuje jakoby neměl žádný konkrétní cíl a bez starostí o budoucnost. Neví odkud vlastně jde, ani kdo je. Ve městě se seznámí se skupinou žongléřů, kteří ho rádi příjmou pro jeho vrozený talent a šikovnost. Už z počátku na všechny působí nevysvětlitelným šarmem a jakoby kouzlem jsou k němu přitahováni, navíc přicházejí znepokojivé sny, ve kterých Valentin hraje mnohem důležitější roli než prostý žongléř a poutník. Postupem času se ukáže, že Valentin je Vládce, jemuž ukradli tělo, vědomí umístili do cizího a na trůn posadili uchvatitele. I Valentin, toužící jen po klidném a bezstarostném životě, cítí, že toto mu nemůže být lhostejné a musí se vrátit k vládnutí. S pomocí svých přátel se vydává na dlouhou cestu za svou matkou, Vládkyní snů, aby v něm rozpoznala svého pravého syna a podpořila jej. Opravdu úchvatná kniha. Sice trochu odrazuje svou velikostí A4 a 300 stránkami, ale rozhodně stojí za přečtění, protože tato obsahová kvantita není zbytečná. Děj není nijak moc napínavý a spád má pozvolný, ale popisy okolí a jednotlivých postav jsou detailní a tak dokonalé, že se čtenář opravdu vžije do děje. Další díl serie se od dějové linie velmi odklání a je tvořen několika samostatnými příběhy, ale v poslední knize z trilogie se se starými známými opět setkáváme. Asi to nejlepší od tohoto spisovatele.

kniha: Dámy a pánové - Pratchett, Terry
blue_elf | *** | před 4373 dny

tak toto bola katastrofa. tak som sa na nu tesil a miestami som fakt zaspaval. ma to vela hluchych casti Ozaj skoda.

kniha: Barva kouzel - Pratchett, Terry
blue_elf | ***** | před 4373 dny

Ako prva kniha v serii je uzastna a plna humoru. Takto sa pise humorna fantasy, Skoda len ze po 4–5 knihe to straca na dynamike

kniha: Krev elfů - Sapkowski, Andrzej
Judson | *** | před 4374 dny

První část pentalogie o zaklínači Geraltovi, volně navazující na předchozí tři knihy povídek. Se zaklínačem jsem se prvně setkal v podobě seriálu, který na mě udělal pěkný dojem. A protože kde kdo tvrdil, že to je mizerně filmově spracované a knihy jsou lepší, pustil jsem se do čtení tohoto prvního románového dílu. Dočetl jsem jej spíše z povinnost, abych měl přehled o všeobecně uznávaném díle a autorovi. Musím říct, že mě zaklínač vůbec nenadchl, i když je možné, že další knihy v sérii už jsou lepší. Celkově postava Geralta se mně zdá taková nijaká, je sice jasný, že je zaklínač a tedy zrovna neoplývá city ani jinou výraznou psychologickou charakteristikou, ale přišlo mě, že je nějakej „nijakej“. Příjemně překvapila Ciri, ze které se oproti seriálu vyklubala pěkná mladá slečna a mrška a dokonce trénovala v Kaer Morhenu. Také jsou tu pěkně a detailně popsány boje mečem. Nejvíce mi ale vadí ta spousta sprostých výrazů a, podle mě, přehnaného slangu. Ovšem toto je velmi subjektivní hodnocení :)

Celkem klasické Kedrigernovské pohádkové povídání o trampotách, ústrkách či úspěších mladého čarodějnického učně. Vyprávění ničím neurazí, ale místy je až naivní, na můj vkus někdy příliš nereálné – nemám rád pohádky. Děj trochu oživuje několik zajímavých pověstí. Nakonec si autor dobře připravil půdu pro druhý díl.

kniha: Encyklopedie literatury science fiction - kolektiv autorů
makakuk | ***** | před 4376 dny

Nezbytná příručka pro každého fanouška SF. Někomu může vadit příliš „exoticky“ zaměřený výběr (mně osobně neúměrně vysoký podíl např. spisovatelů z NDR ap.), ale díky tomu jsou zde například informace jinde těžko zjistitelné. Prostě přehled o historii i současnosti (do roku 1995) SF.

P.S. Právě jsem dokončil poslední úpravy skenu a knihu mám kompletně zdigitalizovanou. Doufám, že to autorům nebude vadit, když stejně není nikde k sehnání.

kniha: Šerá hlídka - Lukjaněnko, Sergej
makakuk | **** | před 4376 dny

Na to, jaká reklama knihu předchází, jsem čekal o něco víc. Přesto se mi líbí o něco více než noční hlídka, zajímavý je pohled na současné Rusko, zajímavý je i vývoj děje a zápletka(y) v těchto třech příbězích v jednom. Na druhou stranu místy rozvláčné, místy se objevují i nelogičnosti, ale klady převažují. P.S. Zajímalo by mě, co Gesser očekává, že se stane v roce 2006.

kniha: Vládci z nebes - Brosnan, John
Judson | ***** | před 4377 dny

Základní informace k této knize dobře nastiňují děj, takže uvedu jen pár postřehů z této povedené sci-fi. Popis postkatastrofání Země a úpadku lidstva je docela dobrý. Zatím, jako v jediné knize, jsem se zde setkal s tím, že jsem si nebyl jistý, kdo je hlavním hrdinou příběhu. Kromě Jany zde vystupuje další výrazná postava, muž Milo. Jak se ukáže později, není Milo zdaleka obyčejný člověk, již před genetickými válkami se genetika dost zdokonalila a délka života byla upravena na asi 215 let. Milo ale patří k několika málo nesmrtelným, navíc je abnormálně silný a rychlý. Na Nebeském Lordu vezme pod ochranu Janu, ale jen proto, aby si užil kvalitnější sex než ostatní a později se s její pomocí dostal do vedení vzducholodi. Milo totiž rozhodně není žádný „klaďas“, nemá žádné přátele, jde si tvrdě za svým cílem a je nádherně cynický, prostě skvělej, určitě si ho oblíbíte. Velice mě tedy zklamalo, když je ke konci knihy Milo zabit a Jana získá novou, plně funkční vzducholoď. V dalších navazujících knihách je děj soustředěn na Janu, která dále pokračuje ve svém marném boji za lepší život na Zemi a překvapivě se zde opět objeví i Milo. I když je první kniha této trilogie zdaleka nejlepší, za přečtení stojí i další dvě.

kniha: Královna Zamby - de Camp, Lyon Sprague
Judson | ***** | před 4379 dny

Celkově humorně laděná fantasy, kde se mluví mečem a ne magií. První kniha z volně navazující pentalogie o planetě Krišna. Ne

této planetě, tak vzdálené od Země, že pokud ji někdo navštíví, tak mezitím na Zemi uběhnou desítky let, žijí humanoidé velmi

podobní lidem. Mají nazelenalý odstín pleti, na hlavě tykadélka a jsou vejcorodí. Nejsou vůbec technicky vyspělí a proto se

všichni návštěvníci ze Země, pokud touží okusit toto dobrodružství a exotiku, musí zříct veškeré technologie. Navíc tito

pověrčiví domorodci zrovna Pozemšťany moc rádi nemají, a tak je nutno se maskovat kosmetickými úpravami. Hlavní postavou je

detektiv Viktor Hasselborg, který je najat jakýmsi starostlivým otcem, aby mu našel dceru. Stopa vede na Krišnu. A tak

nezbývá, než se obléci do kroužkovky, ozbrojit se mečem a štítem a na hřbetě šestinohého chundelatého koně se vydat najít tu vzpurnou dcerušku.

kniha: Vládcové iluzí - Lukjaněnko, Sergej
Duirin | **** | před 4379 dny

Pokračování Hranice snů má snad ještě rychlejší děj než díl první, ale o to více je zde filozofických pasáží (proto ta hvězdička dolů), díky čemuž jsem se na konci téměř ztratil. V knize je také uvedena povídka Stíny snů, která má s románem společný pouze svět, ale je také velmi dobrá (4*, jedna hvězdička strhnuta za pomalejší rozjezd). Na konci knihy jsou ilustrace zbraní a krunýřů, o kterých se mluví v celé sérii Hranice snů. Jen kdyby byly uvedeny už v prvním díle, tak by to bylo super.

kniha: Hranice snů - Lukjaněnko, Sergej
Duirin | ****1/2 | před 4379 dny

Výborná, čtivá sci-fi s rychle ubíhajícím dějem, který občas Lukjaněnko prokládá krátkými filozofickými úvahami (a ty se tam hodí). Výborně popsané (nebo někdy jen naznačené) mimozemské civilizace a rasy s různými zvláštnostmi. Postupně se dozvídáme více o Kayově minulosti, schopnostech, předchozím výcviku a kontaktech a zjišťujeme, že v boji právem není žádná nula. Po téhle knize jsem si Lukjaněnka zařadil mezi TOP 10 autory. Jen ta obálka se mi příliš nelíbí :)

kniha: První planeta smrti - Harrison, Harry
cvok | ***** | před 4379 dny

Co dodat Judson to napsal tak výstižně že sním musím zcela souhlasit planety smrti jsou klasikou a nikdo by si je neměl nechat ujít podotýkám ale pouze jedna dvě a tří zbytek čtyři A čtyři B pět A a pět B bych k planetám neřadil ty pouze těží z úspěchu trilogie.

kniha: Ragnarův spár - King, William
cvok | **** | před 4379 dny

Ragnarův spár no ne že by to bylo zklamání, ale tento díl mně zrovna moc nenadchl. Začátek vypadal slibně prostředek byl super ale konec přišel tak náhle a nečekaně… škoda, ale i tak to stojí zato přečíst.

kniha: Stín Xel'Nagů - Mesta, Gabriel
cvok | **** | před 4379 dny

Starcraft druhý díl neříkám že není dobrý, ale není tak dobrý jako první opět se setkáme s lidmi protossy a zergy v bitvě o prastarý artefakt zapomenutý na malé nezávisle planetce někde na okraji vesmíru, který náhodou objeví nic netušící kolonisté, a čistě náhodou ho spustí. Opět můžu vřele doporučit no až na ten konec ten byl trochu ….. no dobře trochu moc ….. já vím trochu víc než moc ujetý, ale kdo to mohl čekat když se cela kniha vyvíjela tak dobře.

kniha: Křížová cesta - Grubb, Jeff
cvok | **** | před 4379 dny

Pro fanoušky úžasné a dnes již legendární strategie to musím vědět sem u ní strávil hodin a hodin a hodin no dost nostalgie řek bych nutnost přečíst už sem se zmínil že to šlo pařit i sítově no dobře první díl je napsán v duchu že lidstvo jsou ti dobří a zergove s protossove ti zlí a je nutné je zcela vyhladit načež se príběh hezky stočí a zamotá takže na konci nevíte kdo s kým a proti komu něco jak grupn sex no to sem trochu odbočil…tuto knihu můžu vřele doporučit pro fanoušky bych řek dokonce nutnost vlastnit.

kniha: Čekal jsem někoho většího - Holt, Tom
cvok | **** | před 4380 dny

Není to tak skvělé jak bludný holanďan, ale pro zasmání můžu doporučit jde vidět že i bohové mají stejné problémy jako lide možná i ještě horší přeci jen ovládnout svět není jen tak když vám chybí prsten moci, který vlastní obyčejný smrtelník a navíc nedopatřením bo jeho dokonalá setra žije zrovna v australii, takže ho získat nemohla. Je to taková slátanina všeho chuti s poměrně narychlo sepsaným koncem v tom musím dát makakukovi za pravdu, přečíst a zasmát se to jo, ale ke koupi to zrovna nedoporučuji Moore, Bibby nebo Pratchett jsou opravdu daleko lepší.

kniha: Bouřící les - Kerr, Katharine
cvok | ***** | před 4380 dny

Potřetí v Deverry a řek bych ještě lepší, než poprvé no a možná i podruhé sice je to zase tak rozkouskované po příbězích, ale to už myslím nikomu nevadí, konečně se dovíme jak vznikly stříbrné dýky no tato část mohla byt delší ale co se dá dělat vřele doporučuji stojí to zato přečíst. Výhrada k obálce konečně žádna. Gotreku pro tebe špatná správa, je tam zase jen jeden trpajzlík jako v jedničce a jen chvíli, zato elf je tam skoro pořád.

kniha: Temné kouzlo - Kerr, Katharine
cvok | ***** | před 4380 dny

Podruhé v Deverry a řek bych ještě lepší, než poprvé sice je to zase tak rozkouskované po příbězích, ale už to není tak hrozné jak v jedničce vřele doporučuji stojí to zato přečíst. Výhrada k obálce pokud očekáváte termonukleární výbuch ala středověk tak vás musím zklamat nic takového vás v knize nečeká. Gotreku pro tebe skvělá správa je tam více trpajzlíku než v jedničce a dokonce mají i malou bojovou akcičku.

kniha: Kedrigern a hlas pro Princeznu - Morressy, John
Judson | ***** | před 4380 dny

Velmi pěkná a humorná fantasy. Po temných fantasy, kde se běžně vraždí a hlavní hrdina není zrovna dobrák, je tato kniha příjemným oddechem. Kedrigern opravdu odekleje krásnou princeznu z pěkné ropuchy, ale kdyby šlo vše snadno, nebylo by to ono. Odeklít takto pořádně zakletou princeznu se neobejde bez komplikací. Krásná, to tedy je, ale hlas jaksi nemá, pokud nepočítáme „Kvák“. I když skvěle zapadla do Kedrigernovy domácnosti, spolu s domácím trolem Spotem, který zase umí jen „Ja, ja“, Kedrigern samozřejmě, mimo plnění přání zákazníků, hledá i správné odeklínadlo pro vrácení Princeznina hlasu. Kniha sice nehýří až takovým humorem jako např. John Moore – Zabij a zachraň, ale i přesto se u ní určitě nahlas zasmějete :)

kniha: Kouzelné okno - Duncan, Dave
Judson | ***** | před 4381 dny

První díl tetralogie Muži a Slova. Hlavní hrdina, mladík Rap, vyrůstá v blízkosti hradu v severní části země. Kamarádí se s princeznou Inos a snaží se stát vojákem. Ve světě, kde žije, existuje magie založená na Slovech moci. Kolik těchto slov je, nikdo neví a každé dodává svému majiteli různé nadpřirozené schopnosti. O Slova se nikdo s nikým nedělí, protože tak se jejich síla rozdělí mezi všechny, kdo je znají. Rap ke svému zděšení zjištuje, že mu nebude dopřáno žít spokojený a obyčejný život, ale že jedno z těchto Slov zná. Umí ovládat zvířata a také má prostorové vidění a dokonalou orientaci i při naprosté tmě. Princezna Inos je zrovna na dlouhodobé návštěvě ve vzdáleném jižním království, když do hradu dorazí cizinec, který si všechny podmaní svou světoznalostí a šarmem, dokonce se zná i s králem. Avšak král je nemocen, jeho konec se blíží a na království si brousí zuby sousední země. Cizinec vyláká Rapa na cestu za Inos, aby ji spravili o situaci a přivedli domů. Rap ovšem neví, že onen cizinec jsou čtyři muži zakletí v jednoho a vlastnící Slovo. Samozřejmě chtějí další Slovo od Rapa, navíc vede cesta nebezpečnými a zasněženými pláněmi obývanými gobliny. Opravdu suprová kniha, jedna z mála, která je tak dobrá, že jsem ji přečetl dvakrát během jednoho týdne. Bohužel se velmi těžko shání druhý díl, zatím jsem jej nesehnal.

kniha: Sestra mrtvého - Hendee, Barb
Hendee, J. C.
Vlask | **** | před 4381 dny

Pomalejší než předchozí dva díly, netáhlo mně to tolik k tomu, abych knihu dočetl, je tu více cestování a méně akce. Navíc děj byl docela předvídatelný a nemohl jsem se zbavit dojmu, že sem tohle už někde viděl. Plus má u mně jen konec, který se už čekat nedal. Alespoň se konečně dozvíte něco z minulosti Magiery a v dalším díle asi Leesila.

kniha: Bludný Holanďan - Holt, Tom
cvok | ***** | před 4386 dny

Pokud jste to nečetli a milujete humor tak si to přečtěte sou tam takové seky že se smějete od začátku do konce. Stručně kapitán jedné lodi i s posádkou vypijí elixír života a stanou se nesmrtelnými což je fajn, ale má to jeden problém strašně smrdí jen jednou za sedm let mají měsíc kdy smrad pomíjí to se někde vylodí a chlastaj, jinak tráví čas sebevraždami a výrobou zlata, co jiného se taky dá u prostřed oceánu dělat. Tento počin můžu jen doporučit, ale zásadně jen do soukromí nebo hodně noční tramvaje ať nepohoršujete smíchem okolí.

kniha: Mluvčí za mrtvé - Card, Orson Scott
knedle | ***** | před 4389 dny

Doporucuju – sam sem to cet take na doporuceni a vubec nelituju. Kniha pro me mela ale 3 casti: prvnich par stranek, uvedejici ctenare do deje, me suverene odradilo vubec tuto knihu cist, musel sem se zeptat, jestli opravdu ctu Tu Vychvalovanou Knihu = nenechte se jimi odradit!!! // stred – pro me zacal vstupem male Novinhy do deje – je vynikajici a dlouhy – vase mozkove zavity pracuji ze vsech sil v privalu indicii, aby jste se alespon trochu vyrovnali Enderovi // treti cast – konec – zacinajici vyjednavanim s Zenami – mi pripadal jako dojezd a priprava na dalsi dil.

kniha: Královna mečů - Moorcock, Michael John
Duirin | ** | před 4389 dny

Přestože se mi první díl dost nelíbil, vytrval jsem a začal číst i druhý. Popisy a prostředí tentokrát už nejsou tak šílené jako v prvním díle a celkově si myslím, že je to nejlepší kniha z této série. Ale vadily mi některé náhody, které zachránily Corumovu misi.

kniha: Král mečů - Moorcock, Michael John
Duirin | ** | před 4389 dny

V závěrečném díle o Corumovi se opět setkáme s trochu šíleným dějem, kdy se hlavní hrdina Corum v relativně rychlém sledu dostává z jedné reality (Plánu) do druhé, ztrácí svou lásku, shledává se se svými dvěma alternativními bytostmi, kteří dohromady tvoří Tři, jenž Jedním jsou. Opět Corum nerozhoduje, ale spousta věcí je v rukou jeho průvodce Jharyho. Nakonec se setkávají s bohy a Corumův úspěch závisí na jejich rozhodnutí, zda mu pomohou, ač nemusí.

kniha: Kníže mečů - Moorcock, Michael John
Duirin | * | před 4389 dny

Občas dost morbidní až nechutné, celkově divné, moc se mi to nelíbilo. Děj tak nějak upaluje dál s popisem na pár řádcích, některé věci se dějí jakoby mimochodem. Ale vlastně je to dobře, aspoň to nebylo tak dlouhé. Hlavním hrdinou Corumem je na můj vkus až příliš vláčeno.

kniha: Živé meče Ooragu - Jiran, Jaroslav
Duirin | **** | před 4389 dny

Kniha s bohatým dějem, který má spád a několik zvratů (ze začátku až příliš, ale rozhodně to není na škodu). Trochu to sráží velké množství překlepů a korektorských chyb. Z dějové stránky mohu vytknout pouze příliš hrdinské výkony většiny hlavních postav v bitvách.

kniha: Diamantový trůn - Eddings, David Carroll
Judson | ***** | před 4389 dny

První kniha trilogie Elénium. Děj je docela prostý. Jde o putování za jasným cílem, ale nejasnými cestami s spoustou léček a bitev. Je to první kniha, kde jsem se setkal s tím, že opravdu celý děj je o putování a hledání. A musím říct, že je to příjemná změna oproti knihám, kde vystupuje nepřehledné množství různých postav, dějových zápletek a cílů. Zde je jasné, kdo je ten dobrý, a kdo ten zlý a co je třeba udělat. To ale neznamená, že by tímto jednoduchým určením byl děj nějak nudný. O bitvy tu není nouze a na řadu příjde i spousta magie.

kniha: Hra osudu - McKenna, Juliet Elizabeth
Vlask | *** | před 4390 dny

Vcelku nudná kniha ve srovnaní s předchozími díly kvalitativně o úroveň horší. Hlavním záporem je děj, který dvě třetiny knihy popisuje nudné pátraní po magii a akce se objeví až v závěru knihy.

kniha: První planeta smrti - Harrison, Harry
Judson | ***** | před 4394 dny

Skvělá akční sci-fi kniha. Začíná trilogii (pentalogii) toho nejlepšího v tomto směru od Harrisna. Hlavní postava, Jason dinAlt, je profesionální hráč kostek a příjme od „velvyslance“ Kerka nabídku na největší hazardní hru, co kdy hrál. S dostatečným vkladem má v kasínu pro Kerka vyhrát co nejvíce peněz. To se podaří a Jason dychtiv dobrodružství se vydává s Kerkem na jeho podivnou,údajně smrtící planetu. Už jen přitažlivost 2G ho sráží k zemi, nemluvě o smrtících živočišných a rostlinných formách života. Jason se pouští do boje s tím vším, ale i osadníky a jejich předsudky. Jen ten kdo umí tasit zatraceně rychle přežije, o trochu déle než si i jeho najde smrt v ještě horší podobě, než si vůbec umí představit. Podle mého názoru jsou Planety smrti klasikou sci-fi a nikdo by si je neměl nechat ujít.

Tak proto mi to nesedělo. Příliš mě kniha nenadchla a některé části mi také připadaly jako z filmu (třeba útěk Deckarda z rozpadající se budovy s dívkou v náručí).

Tahle knížka není pokračováním Blade Runnera od P.K.Dicka ale pokračováním filmu Blade Runner a přímo navazuje na jeho konec.

1613614615616617618619620621622poslední 62324889 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu