RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1569570571572573574575576577578579poslední (599)23926 příspěvků celkem
kniha: Čaroděj a sklo - King, Stephen
avatar2 | ***** | před 3768 dny

Vynikající pokračování Temné věže, které se trochu liší od ostatních tím, že převážnou část knihy tvoří mamutí flashback do dnů Rolandova mládí a popis jeho prvních pistolnických (a milostných) zážitků. I přes značný rozsah je to strhující čtení, které přivádí na scénu dalšího z Rolandových mocných soupeřů – čarodějku Rheu, zatímco jiný soupeř z předchozího dílu definitivně odpadne. Víc prozrazovat nebudu, kdo tuto sérii mine, udělá velkou chybu.

kniha: Orákulum - Resnick, Mike
shpina | **** | před 3769 dny

Druhý díl si co do čtivosti s prvním rozhodně nazadá. Řekl bych, že postavy jsou ještě zajímavější (obzvlášť Indián je fakt „cool“ :)), dialogy pádnější a děj lépe logicky vystavěn. V čem má jednička navrch je lepší psychologie hlavní postavy – Penelopa se pomaličku z křehké dívenky stává přírodní silou. Ve dvojce už je její vývoj zastaven a tak jsme svědky „jen“ pokusu o likvidaci nejnebezpečnějšího tvora ve vesmíru.

kniha: Jurský park - Crichton, Michael
magio | **** | před 3770 dny

Kdo by neznal slavný americký trhák od ještě slavnějšího režiséra Stevena Spielberga? Už méně lidí však ví, že tento megahit vznikl na motivy románu uznávaného spisovatele Michaela Crichtona. Jaká tedy je tato kniha, v níž poprvé ožívají geneticky vytvořená prehistorická zvířata? Odpověď na tuto otázku je velmi prostá – okouzlující a se zážitkem z filmu více než srovnatelná. Výborně napsané, dynamické a hlavně do nejmenších detailů promyšlené. Autor je velmi zručný kuchař, který dokáže ze zvoleného tématu vymačkat doslova maximum. Dinosauři zde nevystupují jako nemyslící vraždící monstra, nýbrž jako citliví a mírumilovní tvorové (teď samozřejmě nemluvím o až nechutně inteligentních raptorech, kteří jsou ústředními postavami románu). M. Crichton není klasický tvůrce fikce, proto jeho zvláštní styl od ostatních velmi lehce odlišíte. Dílo balancuje na rozhraní sci-fi a thrilleru, takže si na své jistě přijdou milovníci obou žánrů. S chutí se pustím do dalších Crichtonových děl, počínaje druhým pokračováním této série s názvem Ztracený svět: Jurský park.

kniha: Dracula - Stoker, Bram
magio | **** | před 3770 dny

Klenot mezi klenoty a v současnosti zřejmě nejznámější hororové dílo na světě.

kniha: Solaris - Lem, Stanisław
magio | ***** | před 3770 dny

Okouzlující zážitek v podobě skvělé knihy od nedávno zesnulého polského autora Stanislawa Lema. 9/10

kniha: 451 stupňů Fahrenheita - Bradbury, Ray
magio | ***** | před 3770 dny

Klasika od klasika, jež vás ani na chvíli nenechá vydechnout.

Pátá kniha z cyklu Kroniky Světakraje. Konečně díl, na který jistě všichni příznivci této kouzelné série dlouho čekali. Velmi zručně napsané, neuvěřitelně čtivé a dynamické. Když k těmto aspektům připočítám přenádherné ilustrace z pera Chrise Riddella, vychází mi výborných 80%. Zatím jednoznačně nejlepší kniha!

kniha: Válka s běsy - Červenák, Juraj
magio | **** | před 3770 dny

Je libo pořádná dávka akce? Magie? Nadpřirozena? Pokud ano, mohu tuto povídkovou sbírku Ďura Červenáka vřele doporučit. Nezklame a nudit se rozhodně nebudete.

kniha: Ani sami bohové - Asimov, Isaac
avatar2 | *** | před 3772 dny

Podle mně jedna z dějově dost slabých knih, ale s mimořádnou prostřední částí, kde Asimov řádně popustil uzdu fantazii a dokázal věrohodně popsat zcela neantropomorfní mimozemskou civilizaci. Před tím klobouk dolů. Jinak mne ovšem děj příliš neuchvátil a chvílemi dokonce nudil, snad pro přílišnou fyzikální ekvilibristiku a nedostatek dramatického děje.

kniha: Peklo - Green, Simon R.
shpina | *** | před 3774 dny

Peklo je dokonalý klon předchozího díla S.R.Greena z cyklu Soumrak říše. Zatímco v Chiméře se pět říší "odsouzených vojáků – a šestý se přidal na planetě samotné – vydalo na planetu obývanou agresivní mimozemskou inteligencí, v Pekle jich je šest už na začátku. Tak teď jsem vypsal rozdíly. Jinak je tu ještě jeden rozdíl. Je to lépe napsané. Připadalo mi, jako by si autor řekl: Chiméra neměla špatný námět, ale byla špatně napsaná – takže napíšu to samé, ale lépe. A tak taky udělal. Děj není tak moc uměle nafukován, lépe graduje a finič je méně křečovitý. Prostě Peklo se zařadí do toho kvalitnějšího vlakového čtiva, které můžete v obchodě koupit.

kniha: Věštkyně - Resnick, Mike
shpina | **** | před 3774 dny

Hodně dobré dobrodružné čtení. 300 stran jsem zhltnul na jeden zátah. Příběh je, podobně jakou román Santiago, podán jako westernová space opera. Nijak extra nevybočuje z mantinelů daných těmito dvěma žánry, ale je zručně a téměř bezchybně napsán. Jedinou slabinou je samotná věštkyně-orákulum-prorok. Možnosti vidění budoucnosti jsou prostě tak obsáhlé, že jeden člověk nemůže využít v omezeném knižním rozsahu jejich potenciál. Takže se vám při čtení občas stane, že si řeknete – tady by to šlo řešit líp, tohle by ještě nezvládla, takhle by to bylo elegantnější apod. Nicméně to je problém, kterému se prostě při daném tématu nedalo vyhnout.

kniha: Ostřejší než hadí zub - Green, Simon R.
shpina | **** | před 3776 dny

Po předchozích dvou velice rozpačitých dílech konečně pořádný nářez a slušné zakončení volné trilogie o příchodu Johnovy matky na Noční stranu. Možná je to tím, že těch zbytečně předimenzovaných bombastických potvor a patetických proslovů značně ubylo a Green tentokrát plně využíval potenciál těch, kteří v ději účinkovali. Navíc byl patrnější odstup a nadsázka, takže jsem si ani jednou nemohl říct:„to snad nemyslí vážně“ – protože tentokrát se psaním jednoduše baví a skutečně to nemyslí ani na moment vážně. Velmi dobré bylo také stupňování napětí a gradace děje, kterou jsem v předchozích dvou dílech marně hledal.

kniha: Elantris - Sanderson, Brandon
Vlask | *** | před 3776 dny

Romanticko politická fantasy – opravdu je téměř celá kniha o politice s přídavkem romantiky. Akce je tu jen minimum, když příběh graduje. Vhodné jen pro zavilé romantiky, ti si na tomhle smlsnou, ostatní se budou asi jen nudit.

kniha: Žena s dýkou - Dark, Jason
Speedemon | ** | před 3778 dny

Po časových výletech na nás čeká oddech. Obyčejný příběh z cirkusového prostředí. John se zamotá do případu s africkými bohy a jejich služebnicí. Nepůsobí na ni stříbro a proto musí vrchni inspektor najít alternaticní zbraně k jejímu zničení. Toť asi vše. Nijak to nevybočuje z průměru.

kniha: Tajemství Nadine Bergerové - Dark, Jason
Speedemon | **** | před 3779 dny

Rozuzlení minulého dílu. Bill s profesorem Chandlerem je v dávné minulosti a střetnou se zde s uprchlou Lupinou a Nadine, která ji pronásledovala. Předpokládá, že pokud Lupina přinese jako oběť Fenrisovi, zbaví ji jejího prokletí. Chyba lávky :) Ale to se musíte dočíst už sami. John je tad yspíš pozorovatel a na většinu otázek nedostaneme odpověď, snad někdy jindy…

kniha: Pole a palisáda - Urban, Miloš
avatar2 | **** | před 3780 dny

Pěkné, čtivé zpracování pověsti o Krokovi, jeho dceři Libuši a o tom, jak si našla Přemysla. Kniha plná pohanských bůžků, živé fantazie tehdejších lidí a drsného života. Doporučuji všem – těm kdo znají Jiráskův originál pro srovnání, těm kteří nevědí o co jde pro poučení.

kniha: Zatmění - Hlávka, Jan
shpina | **** | před 3781 dny

Současně s Chladnou hrou hodnotím nejvýše z doposud zveřejněných misí JFK. Škoda jen krátkého rozsahu. Autor do kratšího rozsahu vtěsnal spíš románový příběh se spoustou zajímavých postav. Dobře propracovaný svět a přijatelné propojení s hlavní linií jfk. Co příběhu ubírá na kráse je jistá schématičnost (každý hrdina má své trauma apod.) a občas neobratně sestavené, či nelogické, věty.

kniha: Vurt - Noon, Jeff
willis | ****1/2 | před 3781 dny

Já bych tenhle žánr neoznačil jako cyberpunk ale schizopunk. A pokud mistrem tohohle „žánru“ byl P.K.Dick, tak při čtení Vurtu jsem si na něho často vzpomněl. Chvílemi jsem měl pocit jako by ho psal právě on (a to myslim jako poklonu). Odtržení od reality, psychoza, halucinace.

kniha: Zlomení andělé - Morgan, Richard K.
shpina | **** | před 3781 dny

Druhá kniha příběhů Takeshiho Kovacze se nese ve stylu dobrodružné space opery. Jde opět o mistrně napsané dílo. Nicméně jsem měl pocit, že se autor místy utápí v politických debatách mezi hrdiny. Spádovosti děje to zrovna neprospívá. Do strany 350 (+-) se tak děj ubírá od řešení jednoho problému k vyvstanutí problému dalšího, jeho vyřešení a tak dál, a díky nekonečnému debatování o „zkurvenosti korporací“ mi kniha spíš připomínala spíš levicový manifest (mistrně napsaný ovšem :)) teprve poslední třetina nabírá skvělý spád a napětí. Tedy ne že by ty první dvě třetiny knihy nepatřily do lehkého nadprůměru, ale půjčovna masa a samozřejmě i konec zlomených andělů ukázal, že morgan umí i lépe.

Utopická sci-fi, ve které autor předem deklaruje, že pro něj nejsou podstatné technické aspekty příběhu, ale poselství. A tím je tolerance odlišností a respekt k vyšším silám, jak už bývá u Lewise zvykem. Příběh se dobře čte a moralizování nijak nebije do očí. Vypravěč příběhu je proti své vůli unesen na jinou planetu, kde nachází různé druhy inteligentních bytostí, které spolu dokáží žít v harmonii a podřizují se vůli bytostí nadaných ještě větší inteligencí a silou, jakési analogii křesťanského boha a andělů. Pokud chcete něco trochu netradičního, tak po této knze klidně sáhněte.

kniha: Temné záblesky - Moudrý, Martin
Vlask | *** | před 3782 dny

Inspirace Kulhánkem nepopiratelná co se týče děje i hlavního hrdiny a jeho schopností. Bohužel kniha postrádá typickou větnou skladbu a humor Kulhánka, díky kterým jsou jeho knihy tak čtivé. Takže nám tu zůstává katastrofická sci-fi s poměrně zajímavou zápletkou, narážkami na Terminátora a nevybíravým krveprolitím. Slabší povahy nemusí přenést pres srdce nevybíravé odstranění všech kladných vedlejších postav, masakrování nevinných osob a poněkud až příliš výrazné narážky autora na jeho neoblíbené etnikum.

kniha: Zrádce krve - Hendee, Barb
Hendee, J. C.
Vlask | **** | před 3782 dny

Výměna hlavního padoucha ději a zápletce výrazně pomohla a dá se konečně říct, že to není stejné jako předchozí díly. Tentokrát nejsou upíři hlavní cíl, tím je svržení tyrana a zjištění minulosti Leesila. Už se těším na další díl a zlé elfy :-)

kniha: Pustiny - King, Stephen
avatar2 | ***** | před 3783 dny

Skvělé pokračovnání série Temná věž. Pistolník dál putuje svým postapokalyptickým světem, my se dozvídáme víc o něm, jeho společnících a připojí se k nim za dramatických okolností i chlapec Jake, kterého už Roland jednou musel nechat zemřít. Z krajiny kterou putují je jasné, že se jedná o pozůstatky mocné civilizace, která padla, když se svět hnul. Poprvé se setkáme i s Bezvěkým cizincem, který slibuje dost napětí do příštích dílů. Abych to zkrátil – Temná věž mne opravdu dost chytla, a kritiku tu ode mne nemůžete čekat.

kniha: V zajetí teroru - Dark, Jason
Speedemon | ***** | před 3785 dny

Díl jak má být. Je úzce spjat s událostmi v ppředchozím svazku. Dozvídáme se obrovské kvantum informací a odpovědědí. Na druhou stranu vyvstávají další a další otázky. Jsem zvědavý, jesti se někdy vše rozřeší. Navíc nás opouští jeden z Johnových nepřátel, ale to neznamená, že by si inspektor mohl oddechnout. Bill je ztracen neznámo kde a Lupina se chce pomstít…

kniha: Lovec démonů - Dark, Jason
Speedemon | **** | před 3785 dny

V pradávných dobách, ještě před prvními lidmi, tu po planetě pobíhali barbaři. Kde se tu vzali, netušíme. Faktem je, že od té doby se odehrává věčný souboj mezi barbary Bandorem a Graaxem. V současnosti profesor Chandler zjišťuje, že už kdsi žil v podobě Bandora. Přenese oba znepřátelené barbary sem a je jasné, že to nemůže dopadnout dobře… Na JS dosti fantasy námět, který ale nenudí a navíc nabízí nové otázky.

kniha: Klenot zakletého čaroděje - Larssen, Thorleif
magio | *** | před 3787 dny

Když nepočítám samostatně vydanou novelu Meč z Thormarenu: Olgerd ze Scallbornu, na kterou tento příběh volně navazuje, jde o první publikovaný román Ďura Červenáka. A vůbec ne špatný! Zajímavé prostředí, velmi dobře vykreslený charakter hlavního hrdiny + mocná magie a celý zástup nadpřirozených postav = 60%.

série: John Sinclair (sešitová)
magio | **** | před 3787 dny

Těžká víčka se chvějí, krvavě rudé oči se otvírají. Dlouhé dravčí drápy pomalu přejíždějí po hladkém mramoru. V hlasitém zpěvu chladného nočního vánku téměř zaniká posouvání těžkého náhrobního kamene. Nezvykle jasný měsíc na hvězdami poseté obloze po chvíli ozařuje pouze prázdnou kryptu. Temný stín vrávoravou chůzí kráčí směrem k matně osvětleným oknům blízké vesnice… John Sinclair, při vyslovení tohoto jména se asi většině fanoušků fantastiky vybaví muž bez bázně a hany, vrchní inspektor Scotland Yardu a statečný lovec duchů. Vždyť příběhy o tomto odhodlaném bojovníkovi proti mocnostem zla milují tisíce čtenářů u nás i v zahraničí. Jaká ale doopravdy je tato megasérie a co ji činí tak úspěšnou? Na tyto otázky se v následujícím článku pokusím odpovědět. Vhodí-li se do pomyslného kotle nadpřirozené bytosti, sympatický hlavní hrdina, dále několik vedlejších postav, které mají občas v rozhodujících chvílích zasáhnout + se přidá nezbytná dávka černé a špetka bílé magie a důkladně se tyto různorodé ingredience promíchají, vznikne neobyčejně pestrý mix hororu, fantasy a detektivky. A jak na tento odvážný počin zareaguje obyčejný evropský čtenář, jenž přímo dychtí po pořádné dávce akce, napětí a dobrodružství? Ano, hádáte správně. Začne „hltat“ jeden díl za druhým. Nakladatelství si mne ruce a aby se zvýšilo počet publikovaných prací (a aby se penízky rychleji sypaly), najme další autory, kteří mají vytvářet nové a nové epizody. Ano přátelé, takhle nějak to asi nejspíš bude. Mezi hlavní zápory tohoto jinak výborného cyklu patří opakování dějových zápletek, což se však u tak rozsáhlého cyklu ostatně dá očekávat. Každý díl nemůže být jedinečný a hýřit originalitou. Jelikož se k Jasonu Darkovi postupně přidala řada dalších autorů, může se stát, že po výtečném dílu následuje propadák, který byste nejraději spálili v ohni pekelném. Občas nevyvážená kvalita příběhů maličko zamrzí. Jako hlavní pozitivum vidím zejména skvělé prolínání světa démonů s naším. Autor/autoři dokáže/dokáží nadpřirozeno s realitou úžasně skloubit. Velmi důležitou roli hraje také to, že John Sinclair není žádný nepřemožitelný typicky kladný hrdina, ale obyčejný člověk, který má slabiny, chybuje a lze ho přemoci. Nesmím zapomenout ocenit vysokou úroveň, kterou si tato neobyčejně rozsáhlá sešitová řada po mnoho roků drží. Ano, některé části této gigantické skládanky jsou sice špatné, ale jedná se spíše o výjimky. Celkově hodnotím tento kolos mezi sériemi kladně a mohu ho pouze vřele doporučit. Tak neváhejte a ponořte se také do tajuplného světa čarodějnictví a monster…

kniha: Jantarové kukátko - Pullman, Philip
magio | ***** | před 3787 dny

A máme tu poslední díl ze známé trilogie Jeho šerá hmota. Lyra Zlatoústá se snaží uprchnout ze zajetí své nenáviděné matky a zatím její nevyzpytatelný otec stojí v čele andělů, kteří bojují proti samotnému Bohu. Dívka stojí před vážným rozhodnutím. Má se postavit na stranu otce lorda Asriela, matky paní Coulterové, nebo se dát svou vlastní cestou? Autor zde propustil uzdu své fantazii a to z této knihy dělá nejlepší díl cyklu. Prostřednictvím Lyry a Willa se podíváme do samotného sídla mrtvých, zjistíme konečně překvapivou pravdu o Prachu a o tajemném Dokonalém noži, navštívíme mnoho rozmanitých světů a prožijeme nezapomenutelný závěr, který jistě mnoho čtenářů trochu zarmoutí. Philip Pullman skvěle završil svou veleúspěšnou sérii. 100%

kniha: Jedinečný nůž - Pullman, Philip
magio | ***** | před 3787 dny

Do druhé knihy z Pullmanovy výtečné trilogie jsem se pouštěl opravdu s velkým nadšením. První díl byl skvělý, tak proč by druhý měl nějak zaostávat? Dívka Lyra, která již zažila mnoho útrap i úžasných dobrodružství, se ocitá v neznámé zemi, ke které za obrovské bouře otevřel její otec Asriel cestu nebesy. Zde se setkává s tajemným chlapce Willem, jenž pochází z velmi podobného světa jako ona. Do Cittagazze, jak se tato kouzelná země jmenuje, se dostal úplnou náhodou. Nalezl totiž otvor, který umožňuje spojení mezi oběma světy. Podivná Cittagazze však není obyčejné místo. Nenajdete tu téměř žádné dospělé, všude jsou jen a jen děti. Bloumají zde totiž hrůzné Přízraky, které pohlcují duše. Když máte štěstí, tak spatříte vysoko na obloze letícího tvora. Je to snad člověk? Anděl? Pták? Nikdo neví. A v tomto tajuplném světě se ocitají dvě bezbranné děti. Mnoho otázek se rojí, ale kde vzít odpovědi? Děti proto míří k vysoké věži Torre degli Angeli, kde jak doufají, naleznou pomoc. Tam naleznou tajemného starého muže, který vlastní podivnou zbraň. Nůž, který nelze zlomit – Dokonalý nůž. A právě Will se po smrti záhadného obyvatele stavení stává jeho novým majitelem. Postupně zjišťuje, že zbraní dokáže prožezat cestu do jiných světů. Když se v Cittagazze objevuje i zákeřná Lyřina matka paní Coulterová, je zle. Překvapivý kolotoč událostí se pomaličku roztáčí a nikdo neví, jak vše dopadne. Kdo je vlastně Will? Proč nemá svého daemona? Kde je lord Asriel? Jak lze zničit krvelačné Přízraky? Kdo ví… *****

Konečně se můžeme seznámit s doposud trochu opomíjenými kráskami sloužícími Satanovi, tedy s čarodějnicemi. John musí jednat rychle, neboť záhadných úkazů přibývá. Zajímavý příběh, akční scény a magie + překvapivý závěr = 80%.

kniha: Zombiové - Dark, Jason
magio | *** | před 3787 dny

Už 107. příběh populárního anglického detektiva. John Sinclair a Bill Conolly se dostávají do smrtelného nebezpečí! U skotského jezera Loch Morar se totiž schyluje k poslední rozhodující bitvě mezi dvěma nesmiřitelnými pekelnými protivníky – Černou smrtí a mágem Myxinem. Na obou stranách nalezneme mnoho nemrtvých. To však zdaleka není všechno! Kdo ví, co se skrývá v temných hlubinách… Na čí straně stojí obrovský prehistorický ještěr? A právě John je podle prastarých svitků předurčen k tomu, aby svět démonské stvůry zbavil. Z vody se pomalu vynořuje slizská ruka, zápas začíná…

kniha: Šílenec s houslemi - Dark, Jason
magio | *** | před 3787 dny

Slušný díl! Inspektor Sinclair se setká s neporazitelným soupeřem – Černou smrtí. Ta, převtělena za houslistu, snaží se Johna zničit. Tento prastarý démon vládne obrovskou mocí, proto není divu, že detektiv málem přijde o život. Nechybí nemrtví, démoni, magie a ani pořádná dávka akce.

kniha: Dívka z Atlantidy - Dark, Jason
magio | *** | před 3787 dny

Příběh související se záhadnými dějinami bájemi opředené Atlantidy. Hned v úvodu je unesena přítelkyně Johna Sinclaira Jane Collinsová. Dochází k hrůzným umrtím mladých dívek, které se později stávají nemrtvými. Nezodpovězené otázky se množí, John začíná propadat zoufalství. Mají tyto události něco společného s prastarým démonem zvaným Černá smrt? Kdo se snaží opět probudit mocné mágy ostrova pohlceného mořem? Kolotoč událostí se roztáčí a my s napětím očekáváme události dnů příštích…

kniha: Woodoo - Dark, Jason
magio | *** | před 3787 dny

Nemožné se stává skutečností, mrtvoly ožívají. V Evropě se množí tajemná úmrtí mladých dívek, všechny nečekaně podléhají selhání srdce. K případu je povolán detektiv John Sinclair, který má nevysvětlitelné záhady objasnit. Na povrch postupně vyplouvá hrůzná pravda. Stopy vedou k obyčejnému knihovníkovi Victoru Jorymu, který údajně ovládá tajemstvím opředené praktiky woodoo. Zombie se začínají probouzet, hroby se otvírají…

kniha: Satanův služebník - Dark, Jason
magio | **** | před 3787 dny

Lovec duchů John Sinclair se v tomto výborné dílu musí postavit velmi nebezpečnému protivníkovi – doktoru Smrt. Cílem tohoto ďábla v lidské podobě je zabít policistu a pomocí dvojníků hlavních představitelů vlády ovládnout svět. Zda se mu to podaří, zjistíte v tomto dílu…

kniha: Pekelné vojsko - Dark, Jason
magio | * | před 3787 dny

Velmi špatné! Setkáváme se s hrůzostrašnou bohyní démonů Kalhori, která se s pomocí svých věrných, snaží získat vládu nad světem lidí. V úvodu vyprávění sledujeme vraždu ženy Mary-Lou. K zapeklitému případu je povolán inspektor John Sinclair. Přemůže netvory z pekel? Nebo ho rozdrtí zrůdné pařáty smrti?

kniha: Krvavý hrabě - Dark, Jason
magio | *** | před 3787 dny

Celkem dobrý díl! Vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair se tentokráte musí utkat s krvelačným upířím hrabětem, který po mnoha staletích procitl ze spánku. Nesmí chybět dřevěné kůly, prokousnutá hrdla, svěcená voda a ani zápach česneku. Boj na ostří nože začíná…

kniha: Silmarillion - Tolkien, J. R. R.
magio | ***** | před 3787 dny

Tato knížka vypravuje legendy a báje odehrávající se ve slavné Středozemi známého anglického profesora angličtiny J. R. R. Tolkiena. Silmarillion patří k tomu absolutně nejlepšímu, co jsem zatím četl. Je vidět, že každý příběh byl psán s neobvyklou láskou a pečlivostí. Toto dílo společně s trilogií Pán prstenů a knihou Hobit řadím do své knižní hitparády. Přestože jsem už přečetl mnoho románů, tyto mezi nimi vynikají.

Nepříliš povedený román americké spisovatelky Nancy Stoufler, která je známá zejména díky sporu s J. K. Rowlingovou, kterou obvinila z plagiátorství. Já se, stejně jako soud, musím postavit na stranu proslavené autorky kouzelnického učně Harryho Pottera. Obě díla jsou vzájemně neporovnatelná. Plynulý příběh a celkem zajímavý nápad sice knihu vynesou trochu výše, ale to bohužel nestačí. Naprosto nudný, předvídatelný a triviální děj stahuje Legendu o Ráhovi a Mudlech až na bahnité dno jezera zvaného „literatura pro mládež“.

kniha: Ztracený svět: Jurassic Park - Herman, Gail
magio | *** | před 3787 dny

Podařený krátký román obsahující fotografie přímo z filmového natáčení, který volně navazuje na knihu předchozí. Od neštěstí popisovaném v Jurském parku uplynuly čtyři roky. Ian je pozván na inspekci druhého z ostrovů. Ale když dorazí na místo, velmi toho lituje. Ocitá se na ostrově krvelačných monster. Geneticky oživení dinosauři ničí veškerou výbavu a přístroje. Tak se bezbranná výprava ocitá mezi nebezpečnými příšerami. Přežijí jen ti nejsilnější…

1569570571572573574575576577578579poslední (599)23926 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu